UWAGA !!!

26 grudnia 2015 ze względu na drugi Dzień Świat Bożego Narodzenia, bieg parkrun w Gdańsku się nie odbędzie.

Życzymy wszystkim wolontariuszom i uczestnikom parkrun Zdrowych, Radosnych i Spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!! :-)

Widzimy się na starcie 2 stycznia 2016!

Do zobaczenia!

UWAGA !!! UWAGA !!! 13 września parkrun Gdańsk się nie odbędzie!

Przypominamy, iż w najbliższą sobotę czyli 13 września parkrun Gdańsk się nie odbędzie, ze względu na 52 Bieg Westerplatte. W związku z czym zapraszamy tego dnia do Gdyni, gdzie również biegi parkrun odbywają się na Bulwarze Nadmorskim.

Zespół parkrun Gdańsk

Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 05/07/2014

Wakacje z parkrun Gdańsk

Na pierwszym w tym roku lipcowym biegu parkrun Gdańsk zjawiło się ponad 130 biegaczek i biegaczy, którzy dzielnie zmagali się z tropikalnymi warunkami pogodowymi i  zapewne nie bez przyczyny najszybciej 5 km pokonał Hiszpan studiujący w Polsce - Francisco Javie Pena Pereira z Akademii Biegania, który przekroczył linię mety w 18 minut i 23 sekundy.

Drugi był Arkadiusz Kalinowski z czasem 18:51, a trzecie miejsce zajął debiutujący w imprezie Konrad Zalewski.

Wśród Pań tradycyjnie królowały siostry Elżbieta i Małgorzata Tuwalskie – Małgosia z wynikiem 19:15 w łącznej klasyfikacji zajęła siódmą lokatę i było to jej 25 zwycięstwo w parkrun Gdańsk. Druga była Ela z czasem 21 minut, a na najniższym stopniu podium znalazła się Agnieszka Turska z Akademii Biegania (22:26).

Warto dodać, że Andrzej Pilski cały dystans przebiegł boso w 27 minut i 45 sekund.

Gratulujemy pozostałym uczestnikom uzyskanych rezultatów oraz dziękujemy Agacie, Monice, Bartkowi, Tomkowi, Wojtkowi za pomoc podczas biegu. Także dziękujemy Maćkowi Drapelli za ufundowanie 20 litrowego baniaka z wodą

Klasyfikacja generalna 24 biegu trzeciego sezonu parkrun Gdańsk wygląda następująco:

Panie:

Elżbieta Tuwalska - 1998 pkt.

Ania Gruźlewska (Akademia Biegania) - 1975 pkt.

Agnieszka Turska (Akademia Biegania) - 1851 pkt.

Panowie:

Arkadiusz Kalinowski - 2269 pkt.

Tomasz Bagrowski (Radość Biegania) – 2256 pkt.

Krzysztof Klawikowski – 2054 pkt.

Relacja Maciej Gach (parkrun Gdańsk)

Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 28/06/2014

Biegacze powitali lato razem z parkrun Gdańsk

170 biegaczek i biegaczy przywitało lato na parkrun Gdańsk w tym wiele biegających rodzin z dziećmi. Wśród licznych uczestników na cosobotnim biegu w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana pojawiło się również sporo parkrrunerów z Gdyni, ponieważ z powodu małego triathlonu bieg w Gdyni został odwołany.

Wśród Pań najszybsza była  Ela Tuwalska z czasem 20:13 i było to jej  58 zwycięstwo w parkrun Gdańsk.

Drugie miejsca z sekundową stratą do Tuwalskiej zajęła triumfatorka I sezonu parkrun Gdańsk, Ewa Król. Natomiast trzecie miejsce uzyskała Agnieszka Turska z Akademii Biegania z wynikiem 22:53.

U Panów bezapelacyjnie pierwszy był Daniel Mikielski z czasem 16:32. Warto dodać, że Daniel zaliczył szesnaście biegów parkrun Gdańsk i tyle samo razy zwyciężał. Drugi był Tomasz Bagrowski (Radość Biegania) z wynikiem 17:07. Najniższe miejsce na podium zajął Jacek Biskub z nowym rekordem życiowym 17:41.

Tradycyjnie  dziękujemy biegaczom za pomoc podczas organizacji biegu, gdyż ideom biegów parkrun jest to, że odbywają się one od biegaczy dla biegaczy.

Klasyfikacja generalna po 23 biegach trzeciego sezonu parkrun Gdańsk:

Panie:

Elżbieta Tuwalska - 1899 pkt.

Ania Gruźlewska (Akademia Biegania) - 1884 pkt.

Agnieszka Turska (Akademia Biegania) - 1753 pkt.

Panowie:

Arkadiusz Kalinowski - 2170 pkt.

Tomasz Bagrowski (Radość Biegania) - 2156 pkt.

Krzysztof Klawikowski – 1961 pkt.

Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 21/06/2014

125 bieg parkrun Gdańsk

Za nami 125 biegów parkrun Gdańsk i w ciągu tych wszystkich sobót przebiegliśmy łącznie 53 655 km i zajęło nam to 4 436 godzin !!!

Na parkrun Gdańsk łącznie pojawiło się 1590 miłośników biegania, a liczba indywidualnych biegów wyniosła 10 731. Natomiast zostało ustanowionych 2 392 rekordów życiowych !!!

Na dzisiejszym biegu część biegaczy kilka godzin wcześniej uczestniczyła w Nocnym Biegu Świętojańskim. Mimo to, wielu z nich nie mogła sobie odmówić porannej przebieżki na parkrunie.

Wśród Pań triumfowały siostry Ela i Małgosie Tuwalskie, które razem przekroczyły linię mety w czasie 22:21. Warto dodać, że znakomite bliźniaczki stanęły na podium w Nocnym Biegu Świętojańskim. Natomiast trzecia była Katarzyna Kalina z wynikiem 23:44.

U Panów zacięty bój o zwycięstwo do ostatnich metrów toczył się między Tomaszem Bagrowskim, a Andrzejem Gużem. Wygrał nieznacznie Tomek, który całe 5 km przebiegł trzymając w ręku siekierę. Warto dodać, że Tomek ma na koncie już 10 wygranych cosobotnich biegów. Drugi Andrzej Guż (BCT Team) zaliczył nowy rekord  życiowy – 16:26, a na najniższym stopniu podium znalazł się Artur Szymański z czasem 18:53.

Co ciekawe parkrunową piątkę w fartuchach lekarskich z okazji ukończenia studiów medycznych przebiegli świeżo upieczeni lekarze - Agata Kozińska oraz Ewelina i Michałowi Kiełboniowie – Gratulujemy !!!

Pozostałym uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy wolontariuszom za pomoc przy organizacji biegu.