Witamy na Zdrowiu! parkrun Łódź #299

W minioną sobotę, 17 marca 2018 roku o godzinie 9:00 rano, miała miejsce prezentacja nowej trasy parkrun Łódź w parku na Zdrowiu. Zdecydowanie prostsza, szybsza i posiadająca mniej zakrętów. Spora ilość śniegu nie zniechęciła biegaczy i na mecie pojawiło 112 osób!

Linię mety jako pierwszy przekroczył Maurycy Oleksiewicz, osiągając czas 18:48, wyprzedzając Piotra Kruka (19:47), oraz Janusza Pietrasiaka (20:15). Z kobiet najszybsza okazała się Agata walczak, przekraczając linię mety po 23 minutach i 17 sekundach, z ponad 2 minutową przewagą nad Agnieszką Jaros (25:33), oraz Dominiką Wicińską-Reus (26:10).

Opinie biegaczy są różne, dla jednych jest to trasa zbyt monotonna, z długimi podbiegami, a dla drugich jest idealna do robienia świetnych wyników dzięki swej prostocie.

- Osobiście miałem przyjemność otwierać stawkę jadąc rowerem, lecz po niecałym kilometrze zacząłem się zakopywać, a dodatkowy, pomimo tego że lekki, to długi podjazd skutecznie mnie spowolnił. Po wyprzedzeniu przez czołówkę, odpuściłem dalszą walkę ze śniegiem i postanowiłem przejść na ścieżkę po drugiej stronie, którą wracali. Podczepiłem się gdy już było z górki i aż do momentu gdy poślizgnąłem się na rondzie udało mi się prowadzić stawkę - mówi Konrad Prasal, który w inauguracyjnym biegu na Zdrowiu był wolontariuszem zabezpieczającym trasę na rowerze.

W najbliższą sobotę 300 parkrun w Łodzi. Prognozy pogody zapowiadają słońce oraz temperaturę powyżej zera. Mamy nadzieję, że na starcie zjawi się prawdziwy tłum biegaczy. Do zobaczenia!

Kliknij na zdjęcie poniżej aby zobaczyć galerię 299 biegu parkrun w Łodzi:

299-parkrun-lodz

 

Pożegnanie z parkiem Poniatowskiego – #298 parkrun Łódź

W sobotę 10 marca, na starcie 298 biegu parkrun Łódź, pojawiło się 178 zawodników. Jest to sporo, porównując do ostatnich biegów, lecz była to wyjątkowa okazja. Po raz ostatni amatorzy biegania mogli wystartować na starej trasie, prowadzącej ścieżkami Parku im. Ks. J. Poniatowskiego. Pogoda sprzyjała biegaczom, więc nawet dinozaur biegnący na końcu stawki miał świetny wynik :D

Najlepszy wynik na dzisiejszym biegu wśród mężczyzn zajął Tomek Kunikowski z czasem 18:31, na drugiej pozycji wbiegł Piotr Rosiak osiągając wynik 19:12, a podium zamknął Robert Wójcik, który przybiegł po 19 minutach i 28 sekundach. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety przekroczyła Edyta Bartela z czasem 21:20, druga przybiegła Marta Bukowska (22:24), a czołówkę domknęła Joanna Spułtowska z czasem 23:01.

Już za tydzień widzimy się w Parku na Zdrowiu, niezmiennie o 9 rano. Start wyznaczony jest naprzeciwko wejścia do zoo, a szczegółowy jej przebieg możecie zobaczyć na naszej stronie, w zakładce trasa.

Na nasz bieg zapraszamy wszystkich! Od najmłodszych do najstarszych. Osoby z psami, jak i... dinozaury :D

29062699_1232046320261271_1999942965807546368_o

 

Pożegnanie z ptaszkiem parkrun – 10 marca 2018

Zapraszamy na pożegnanie z naszą obecną trasą parkrun w Łodzi, które odbędzie się 10 marca 2018 roku!

Po prawie 6 latach musimy zmienić (tymczasowo) lokalizację naszych biegów.

Jest to spowodowane rewitalizacją parku Poniatowskiego, która obejmie blisko 50% jego powierzchni: m.in. zostaną rozebrane ścieżki i chodniki po których biegamy obecnie.
W związku z tym, przynajmniej do końca prac rewitalizacyjnych przenosimy się w nowe miejsce.
Szczegóły trasy podam w przyszłym tygodniu - będzie ona szybsza niż nasza obecna i także przebiegać w całości po parku!


Zapraszam na pożegnanie - ostania szansa pobić swoją życiówkę na trasie w parku Poniatowskiego. w Łodzi! 

 

Jeden z ostatnich biegów na starej trasie – #297 parkrun

Pomimo niskiej temperatury, w ubiegłą sobotę (3 marca 2018) na starcie naszego biegu pojawiło się 90 zawodników.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Andreas Akesson z czasem 18 minut i 33 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Papierak, który przybiegł po 19 minutach i 2 sekundach, a czołówkę panów zamknął mający czas 19 minut i 18 sekund Piotr Rosiak. Wśród pań, niezmiennie od 4 biegów, wygrała Marta Bukowska (22:22) wyprzedzając Ewę Hajzer (25:08) oraz Aleksandrę Kadzidłowską (25:22).

Trudno w to uwierzyć, ale od prawie 6 lat spotykaliśmy się w parku im. ks. J. Poniatowskiego. Niestety przez rozpoczynający się remont parku Poniatowskiego zmuszeni jesteśmy od 17 marca 2018 przenieść się do parku im. Józefa Piłsudskiego (popularnie zwanego parkiem na Zdrowiu) - szczegóły trasy podamy w sobotę 10 marca. Teraz napiszemy tylko, że nowa trasa jest prostsza, szybsza (mniej zakrętów) no i start/meta jest tuż obok budki z goframi :)

Za tydzień ostatnia szansa na zrobienie życiówki na starej trasie (szczegóły w wydarzeniu na Facebooku). Bardzo prosimy o udostępnianie naszego wydarzenia, tak by jak najwięcej osób miało szansę dowiedzieć się o nadchodzących zmianach oraz przyjśc pożegnać się z trasą w parku Poniatowskiego! Dzięki!

Jeśli jesteś tu po raz pierwszy i nie wiesz czy dasz radę przebiec 5 kilometrów? Nie martw się! Parkrun to świetne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem! Naszą trasę możesz pokonać nie tylko biegiem, ale także marszobiegiem, spacerem czy z kijkami nordic walking.

Parkrun odbywa się dzięki wolontariuszom, a sam masz pewność że nie ukończysz ostatni/a, ponieważ za Tobą zawsze będzie osoba zamykająca stawkę. Serdecznie zapraszamy całymi rodzinami!

28661216_1785674778122874_572749303375800967_n

 

New Balance – kupon rabatowy z okazji urodzin parkrun Łódź!

Z okazji 4 urodzin parkrun Łódź New Balance, amerykański producent obuwia i odzieży sportowej zaprasza na zakupy!
Ciesz się korzystaniem z produktów marki ze 110-letnią tradycją!
Dla wszystkich uczestników jubileuszowego parkrun Łódź rabat w sklepach stacjonarnych New Balance!

Kliknij na grafikę by pobrać kupon rabatowy!

⇐ Nowsze wiadomości