Dystans i trasa biegu

Trasa biegu przebiega przez Park im. Józefa Piłsudskiego (Park na Zdrowiu), ulica Konstantynowska przy wejściu do ZOO , Łódź, a jej długość to 5km. W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to asfalt. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśmi oraz kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmety te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

W związku z tym, że trasa przebiega przez teren ogólnodostępny, na którym jako uczestnicy nie mamy żadnych dodatkowych praw w stosunku do innych użytkowników terenu, prosimy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz - w razie konieczności - ustąpieniu pierwszeństwa innym użytkownikom.


W związku z naszą polityką bycia przyjaznymi środowisku naturalnemu, prosimy o przybycie na miejsce biegu spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu przez większą liczbę uczestników. Prosimy pamiętać również, iż za prawidłowe parkowanie samochodów odpowiedzialni są ich właściciele.


Bezpieczeństwo na trasie

Łódź jest bezpłatnym biegiem organizowanym przez wolontariuszy. W ramach parkrun naszym priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników; biegaczy, kibiców oraz organizatorów. Naszym celem jest organizacja biegów, które są ogólnodostępne i jednocześnie bezpieczne. Zapewnienie bezpieczeństwa spoczywa w dużej mierze na nas jako organizatorach, wiele jednak zależy również od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez uczestników oraz kibiców. Dlatego też prosimy o wszystkich o zapoznanie się i zastosowanie się do poniższych zaleceń:

  • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km. W tym celu zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,
  • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed rozpoczęciem biegu,
  • Podczas biegu, prosimy o zachowanie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym organizowany jest bieg. Prosimy uważać na rowerzystów, innych biegających, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służb miejskich, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
  • Uczestnicy, którzy chcą biec z psem są mile widziani, aczkolwiek ze względu na bezpieczeństwo innych uczestników psy muszą być trzymane na krótkiej smyczy/uprzęży przez cały czas trwania biegu
  • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na bieg samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, nawet jeżeli jesteś spóźniony(a)!
  • Jeżeli biegniesz z dzieckiem w wózku, prosimy o zachowanie szczególnej uwagi na innych uczestników biegu oraz ustawienie się na końcu stawki w momencie rozpoczęcia biegu,
  • W momencie zauważenią problemów u innych uczestników, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pierwszej pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi/organizatorowi,
  • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od biegnących oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą towarzyszyć uczestnikom.
  • Udział w biegu jest bezpłatny i dobrowolny, tak więc wszyscy uczestnicy biorą w nim udział na własne ryzyko.
  • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w biegach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji Wolontariusze.

Wierzymy, że stosowanie się do powyższych reguł pozwoli zapewnić większe bezpieczeństwo oraz satysfakcję wszystkim uczestnikom parkrun Łódź.


Współczynnik kategorii wiekowych


W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %.

Tabele współczynnika wieku opracowane zostały po raz pierwszy w 1989 roku przez World Association of Veteran Athletes. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Na przykład, najlepszy rezultat uzyskany przez kobietę w wieku 53 lat na dystansie 10km wynosi 35:01. Tak więc, jeżeli kobieta w wieku 53 lat ukończy ten dystans w czasie np. 45:18, jej współczynnik wieku będzie wynosił 77,03% (czyli 35:10 podzielone przez 45:18).


Mapa trasyOpis trasy


Start i meta biegu usytuowane są w tym samym miejscu, na drodze prowadzącej do Parku im. J. Piłsudskiego (Park na Zdrowiu) dokładnie po drugiej stronie ulicy Konstantynowskiej niż główne wejście do ZOO.
Trasa to dwa okrążenia wiodące Aleją Generała Gustawa Orlicz-Dreszera wraz z 500 metrowym dobiegiem.

Startujemy drogą prowadzącą do Alei Generała Gustawa Orlicz-Dreszera, skręcamy w prawo i biegniemy prosto do kamienia znajdującego się w pobliżu skrzyżowania ulic Konstantynowskiej i Al. Unii ? skręcamy w lewo przed kamieniem i wracamy drugą stroną alei Orlicz-Dreszera do ?ronda” znajdującego się na końcu alei. Rondo obiegamy po zewnętrznej (tak jak w przypadku ruchu samochodem) i znowu wracamy do kamienia, skręcamy w lewo, dobiegamy raz jeszcze do ?ronda” i wracając w kierunku kamienia skręcamy w prawo w drogę którą dobiegaliśmy na pierwsze okrążenie czyli wracamy na start.

Udogodnienia


W pobliżu miejsca startu znajdują się ławki, na których można pozostawić rzeczy.

Lokalizacja startu i wskazówki dojazdu


Lokalizacja startu

Start i meta biegu usytuowane są w tym samym miejscu, na drodze prowadzącej do Parku im. J. Piłsudskiego (Park na Zdrowiu) dokładnie po drugiej stronie ulicy Konstantynowskiej niż główne wejście do ZOO.

Dojazd transportem publicznym

W celu dojazdu do lokalizacji parkrun Łódź zachęcamy do skorzystania z transportu miejskiego i następujących linii:
Tramwaje: 9B, 43A, 43B do przystanku Konstantynowska/ZOO
Autobusy: 76, 97A do przystanku Krakowska/Konstantynowska ? pieszo ul. Konstantynowską w kierunku Al. Unii

Idąc pieszo

N/A

Korzystając z samochodu, roweru lub innego własnego środka transportu

Poniżej zamieszczone zostały wskazówki dojazdu do naszej lokalizacji samochodem:
Centrum: ulicą Konstantynowską lub Aleją Mickiewicza do Bandurskiego, Krzemieniecką w prawo w Konstantynowską lub Al. Unii w Konstantynowską.
Polesie: ulicą Retkińską
Bałuty: Aleją Włókniarzy do Konstantynowskiej
Górna: Aleją prof. Wł. Bartoszewskiego/Jana Pawła II do Bandurskiego, Krzemieniecką w prawo do Konstantynowskiej. Widzew: Aleją Piłsudskiego, Mickiewicza do Bandurskiego, Krzemieniecką w prawo do Konstantynowskiej.

Parkingi znajdują się przy wejściu do ZOO, przy skrzyżowaniu Konstantynowskiej/Krzemienieckiej, oraz wzdłuż Alei Unii.

Najbliższa kawiarnia/miejsce spotkań


Brak lokalu w pobliżu trasy.