Relacja z biegu parkrun Poznań #262

Kolejny bieg parkrun w Poznaniu za nami!

Na samym początku kierujemy wielkie dzięki i wyrazy uznania dla naszych uczestników, którzy być może uratowali dzisiaj komuś życie! Na naszej trasie na Cytadeli podczas naszego dzisiejszego biegu w okolicach punktu 3,5 km obok Pomnika Nierozpoznanych na ławce dostrzegliśmy nieprzytomnego człowieka... Dzięki szybkiej reakcji naszych uczestników została wezwana karetka, która błyskawicznie pojawiła się na miejscu. Nie znamy dalszych losów poszkodowanego, jednak potwierdziła się najważniejsza zasada - rodzina parkrun nigdy nikogo nie zostawia w potrzebie!

Po tym nieco dramatycznym wstępie dziękujemy naszym dzisiejszym wolontaruszom - bieg był zorganizowany wzorowo  ;-)

Andrzej GÓRALCZYK • Daniel MUSIAŁ • Gabrysia SZAL • Justyna SCHMIDT • Krzysztof SWORNOWSKI • Marek SZYDŁOWSKI • Oliwia Weronika FABISIAK • Piotr RZEMPAŁA • Przemysław ROSIŃSKI • Robert WALCZAK • Sławka KRENZ • Zbigniew KOSIŃSKI

Zdjęcia z dzisiejszego biegu pojawią się na naszej stronie już niebawem.

Pamiętacie o wolontariacie, jeżeli tylko macie ochotę zawsze możecie na różne sposoby zaangażować się w organizacji parkrun. Tutaj znajdziecie zawsze aktualny harmonogram, wystarczy wybrać wolną rolę i już satysfakcja zapewniona:

http://www.parkrun.pl/poznan/harmonogramwolontariuszy/

Na szczęście w sobotni poranek pogoda pozwoliła nam bez żadnych przeszkód pokonać naszą ulubioną trasę. To ważne, skoro w wielu miastach burze z piorunami i wichrami spowodowały konieczność odwołania dzisiejszych biegów.

178 osób przekroczyło linię mety, wśród nich mieliśmy 9 debiutantów oraz kilku gości m.in. z parkrun Warszawa - Bródno oraz parkrun Grodzisk Mazowiecki, których powitaliśmy u nas na starcie gromkimi brawami  ;-) Dariusz Poteralski zaliczył nawet u nas swój setny bieg parkrun!

Jak widać na zdjęciu, dzisiaj Kevin Gziel odebrał zaległy dyplom, który mu się należał za pokonanie trasy już sto razy!

31 osób poprawiło dzisiaj swoje życiówki - brawo!

Za tydzień Zbigniew Szydłowski może pobiec z nami po raz 50. Również za tydzień Piotr Kuczyński pobiegnie z nami po raz 100!

Dzisiaj na mecie jako pierwsi zameldowali się Dariusz Jankowski (80 raz jako pierwszy!), Mirek Mastyk (widać powrót do wielkiej formy! Prosimy nie zapominaj swojego kodu!) oraz Dominik Andrzejewski, który pojawił się u nas po raz drugi i od razu zaliczył nowe PB i miejsce na podium!

Najszybsze Panie dzisiaj to Agnieszka Kijak (pierwsze miejsce już drugi raz z rzędu i 26 ogółem), Małgorzata Wawrzyniak oraz Monika Grabarczyk (nasz gość z Warszawy).

Najlepsze wyniki % w stosunku do swojego wieku osiągnęli dzisiaj Janusz Szymański, Adam Kaczmarek oraz Piotr Kuczyński.

Specjalne gratulacje wędrują do Krzysztof Swornowski, który dzisiaj z wielkim zaangażowaniem pomagał przy organizacji biegu, rozkładał i składał sprzęt, po biegu posortował tokeny na przyszły tydzień - parkrun mu pięknie podziękował i Kris dzisiaj uzyskał swój piękny nowy PB! Brawo!

Nie było dzisiaj z nami Michal Aleksy Egler - wracaj szybko do zdrowia! Nie spiesz się, wykuruj co trzeba - parkrun na Ciebie czeka cierpliwie!

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdziecie tutaj:

http://www.parkrun.pl/poznan/rezultaty/weeklyresults/…

Zapraszamy Was oczywiście już za tydzień na kolejny bieg parkrun w Poznaniu.

autor relacji: Robert Walczak
autor zdjęcia: Krzysztof Swornowski

#loveparkrun

 

parkrun Poznań #261

Kolejna wakacyjna sobota z piękną, letnią pogodą przyciągnęła na Bieg parkrun Poznań #261 aż 215 biegaczy. To już trzeci raz z rzędu przebiliśmy magiczną granicę dwustu parkrunnerów.

Wielkie dzięki, że tak licznie przybywacie rozpocząć weekend na parkrun Poznań. Jako ciekawostkę dodamy, że do tej pory w 261 biegach parkrun Poznań wzięło udział 4444 różnych biegaczy (taka właśnie ładna liczba), którzy ukończyli 34131 osobo-biegów.

28 osób pobiegło nasz parkrun po raz pierwszy. Bardzo nam miło, że dołączyliście do rodziny parkrun i mamy nadzieję, że będziecie częściej gościli na Cytadeli. Liczba dzisiejszych życiówek zbliżona do liczby debiutantów, czyli 27. Brawo!

Mieliśmy dzisiaj sporo gości z Wielkiej Brytanii. Z Sittingbourne parkrun przyjechała do nas cała rodzina: Toby i Dorothee BARKER z córkami Tessa i Annabel. We hope you’ve enjoyed our course and you’ve a spent a nice morning with us. Have a nice holidays in Poland.

Ponadto odwiedzili nas mieszkający w Wielkiej Brytanii Piotr i Kasia MICHALSCY, biegający w Cheltenham parkrun. Piotr i Kasia pierwotnie mieli zamiar odwiedzić Gdynię, ale zmienili plany i pobiegli z nami na Cytadeli. Mamy nadzieję, że nie załowaliście decyzji.

Dzisiaj biegło z nami wielu juniorów. W najmłodszej kategorii dziewczynek JW10 były to: Emilia Katarzyna LUBOŃSKA (4. bieg parkrun) oraz wspomniana wyżej Tessa BARKER i czterech chłopców JW10: Filip ATEMBORSKI, Aleksander SZTUL i Piotr ŁAGOWSKI (debiutanci) oraz Dominik GROBELNY (4. Bieg parkrun). Łącznie w kategoriach juniorskich naliczyliśmy aż piętnastu biegaczek i biegaczy. Wielkie brawa dla was.

Jubileuszy nie mieliśmy żadnych, więc przechodzimy do wyników. Najszybciej nogami przebierali dzisiaj – wśród panów: Piotr MYŚLAK, Przemysław MUSIK i Artur CHOJNACKI, wśród pań: Agnieszka KIJAK, Beata WŁODARCZYK i Monika OWCZARCZAK. Natomiast zwycięzcami ogłaszamy wszystkich 215 parkrunnerów, którzy naładowali akumulatory na Cytadeli dzisiejszego ranka.

Wielki podziękowania dla dzisiejszych wolontariuszy:

Agnieszka KIJAK • Daniel MUSIAŁ • Dariusz ŁAGOWSKI • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Krzysztof SWORNOWSKI • Marek SZYDŁOWSKI • Monika ŁAPIŃSKA • Przemysław ROSIŃSKI • Sebastian OSICKI • Zuzanna OSICKA

Widzimy się za tydzień na biegu parkrun Poznań #262.

Autor: Grzegorz Tomaszewski

 

Bieg parkrun Poznań #260

Tydzień temu obchodziliśmy piąte urodziny, a dzisiaj na Bieg parkrun Poznań #260 zaczęliśmy szósty rok istnienia parkrun w Poznaniu. Na koniec lipca lato zaczęło przypominać sobie, że jest najcieplejszą porą roku, więc Cytadela powitała słoneczkiem oraz przyjemną temperaturą w ten sobotni poranek godną liczbę 207 biegaczy i 10 wolontariuszy.

Pierwszy raz na Cytadeli pobiegło z nami szesnastu debiutantów, witamy was w rodzinie parkrun i zapraszamy co tydzień. Ilość dzisiejszych życiówek: 32, brawo.

Na odprawie przed biegiem koordynatorzy nowych lokalizacji z okolic Poznania zapraszali na inauguracje swoich parkrunów. Bartosz Wesoły, który mierzył nam dzisiaj czasy, zaprosił na pierwszy bieg parkrun Kościan w dn. 09.09.2017. Tydzień wcześniej otwiera się natomiast lokalizacja tuż za naszą miedzą, czyli parkrun Dąbrówka. Na inaugurację w dn. 02.09.2017 zapraszał Tomasz Napierała, który póki co regularnie biega z nami na Cytadeli.

Jubileusz mieliśmy jeden - setny bieg ukończył Kevin Gziel. To dobra okazja dla Kevina i innych parkrunnerów, którzy osiągnęli jakiś parkrunowy milestone, a nie mają jeszcze koszulki, aby ją wkrótce zamówić, gdyż jak informujemy na blogu i na naszym fanpejdżu zapas w sklepie Wiggle został uzupełniony, a linki do koszulek w waszych profilach są stopniowo aktywowane. Skorzystajcie koniecznie z tej okazji, jeśli czekacie już jakiś czas na swoje wybiegane koszulki.

Pierwszymi panami na mecie byli dzisiaj Karol Kazikowski, Dariusz Jankowski i Piotr Myślak, natomiast trzy pierwsze panie to Kasia Pastwa, Beata Włodarczyk i Wiola Harkiewicz. Najlepsze wyniki wg współczynnika wieku osiągnęli dzisiaj Karol Kazikowski, Edward Królikowski i Janusz Szymański.

Wszyscy spędziliśmy dzisiaj miły poranek dzięki pomocy nieocenionych wolontariuszy:

Michał HADAM • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Iwona SZYMAŃSKA-STAWIAK • Dorota PRZYBYLAK • Julia ASPERSKA • Mateusz KAPITAŃCZYK • Przemysław ROSIŃSKI • Dariusz ŁAGOWSKI • Bartosz WESOŁY • Jarosław KOPERSKI

Do zobaczenia za tydzień na biegu parkrun Poznań #261.

Autor: Grzegorz Tomaszewski

 

Raport z biegu parkrun Poznań #259 – piąte urodziny!

Piąte urodziny parkrun Poznań oraz tym samym bieg #259 przeszedł do historii. Piękna słoneczna pogoda powitała biegaczy na poznańskiej Cytadeli. Pięć lat to piękny wiek!

W pierwszej kolejności pięknie dziękujemy wolontariuszom, dzięki którym staraniom bieg się odbył sprawnie i w świetnej atmosferze:

Agnieszka STACHOWIAK • Dariusz ŁAGOWSKI • Jagoda ROSZYK • Jarosław KOPERSKI • Joanna DAJERLING • Marek SZYDŁOWSKI • Michał EGLER • Michał GURAJDOWSKI • Robert WALCZAK • Sebastian OSICKI • Tomasz ŁAWNICZAK Daniel MUSIAŁ

Czas na garść statystyk: bieg ukończyło 206 uczestników. 25 osób poprawiło swoje najlepsze rezultaty (new PB). Przywitaliśmy 20 debiutantów na Cytadeli.

Witamy u nas z powrotem Damiana Bordun, który po raz ostatni pobiegł na parkrun... pięć lat temu - w sierpniu 2012 roku  ;-)

Odwiedziła nas dzisiaj Keegan Rush z Alberts Farm parkrun orazRietvlei parkrun - JHB South - welcome to Poznań!

Mieliśmy również gościa z Exeter Riverside parkrun - Franciszka Gandeckiego  ;-)

Wpadł do nas również uczestnik parkrun Żary Piotr Kulas.

Najszybciej przebierali dzisiaj nogami Dariusz Jankowski, Artur Chojnacki oraz Przemek Żołdak, a wśród pań Antonina Boichuk, Kasia Wyrwał-Soliwoda oraz Magda Pakulska.

Najlepsze wyniki % osiągnęli Janusz Szymański, Darek Jankowski oraz Marian Borowczyk.

Już za tydzień parkrun #260, na który serdecznie zapraszamy! Swoją SETKĘ może zaliczyć Kevin Gziel, który był już z nami 99 razy. Do setki powoli zbliża się również Władysław Faltyński (96 biegów). Za trzy tygodnie swoje symboliczne 200 biegów może świętować Paweł Kempiński (197 na liczniku).

Pamiętajcie o możliwości pomocy przy organizacji biegu, jeżeli tylko macie ochotę to wpadajcie po świetną porcję zabawy przy pomocy na parkrun  ;-)  Tutaj znajdziecie zawsze aktualny harmonogram:

http://www.parkrun.pl/poznan/harmonogramwolontariuszy/

#loveparkrun

autor relacji: Robert Walczak

 

Raport z biegu parkrun Poznań #258

Piękna słoneczna pogoda wreszcie nas przywitała na Cytadeli podczas #258 biegu parkrun Poznań  ;-)  Dobrze, że mieliśmy wodę i kubeczki, wszyscy spragnieni mogli zaspokoić pragnienie po biegu.

Wielkie brawa wędrują do dzisiejszych jubilatów, którzy w komplecie stawili się na starcie i sprawili, że nikt dzisiaj nie opuścił parkrun głodny! Było pysznie.

Jan Helak - SETKA! dodatkowo uczczona wolontariatem na zamykaniu stawki  ;-)
Michal Aleksy Egler - pięćdziesiąt biegów plus mnóstwo wolontariatów za które pięknie dziękujemy  ;-)
Ania Giedrojć - świetna pięćdziesiątka!
Łukasz Schmidtke - wyczekana pięćdziesiątka!

Wielkie dzięki kierujemy również do naszych bezcennych wolontariuszy:

Anna Ksenia BABST • Anna Maria RATAJCZYK • Barbara DZIKOWSKA • Jan HELAK • Jarosław KOPERSKI • Joanna DAJERLING • Michał GURAJDOWSKI • Robert WALCZAK

Dzisiaj pierwszy raz od dłuższego czasu mogliśmy pokonać parkrun naszą stałą tradycyjną trasą, dzięki czemu mogliśmy podziwiać m.in. Rosarium oraz czołgi  ;-)  Dzięki zakończeniu remontów niedługo postaramy się o dokładne zmierzenie naszej trasy oraz o odświeżenie oznakowania.

183 osoby rozpoczęły dzisiaj aktywnie weekend poprzez pokonanie trasy parkrun Poznań. Witamy w naszych skromnych ale radosnych progach 11 debiutantów, którzy pojawili się dzisiaj na Cytadeli po raz pierwszy. Jesteście zawsze mile widziani w naszej rodzinie parkrun i możemy się spotkać już w kolejną sobotę!

22 osoby pobiegły dzisiaj na swoje nowe rekordy życiowe na parkrun. Uwagę zwraca zwłaszcza duży postęp Mieczysław Dzikowski oraz Dorka Łagowska - gratulujemy! Nowe PB zaliczył dzisiaj również Beata Michał Majchrzak-Gurajdowscy  ;-)  Do wszystkich nowych PB wędrują nasze wyrazy uznania.

Już za dwa tygodnie swój setny bieg mogą świętować Kevin Gziel oraz Piotr Kuczyński.

Witamy u nas serdecznie Piotra Wiaderka, który dzisiaj pobiegł na parkrun po raz 98, a poznańska Cytadela jest już jego 23 lokalizacją parkrun, którą udało mu się odwiedzić! Napisz jak Ci się dzisiaj podobało i jak oceniasz naszą trasę?

Witamy równie serdecznie u nas Weronikę Paukszta, która zawitała dzisiaj do nas aż z Woodhouse Moor parkrun  ;-)

Natalia Kowalik przyjechała do nas z parkrun Szczecinek - pozdrawiamy serdecznie!

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdziecie jak zawsze tutaj:

http://www.parkrun.pl/poznan/rezultaty/weeklyresults/…

Tutaj natomiast jest harmonogram wolontariuszy - jeżeli tylko macie ochotę, zapraszamy do pomocy przy organizacji biegu parkrun:

http://www.parkrun.pl/poznan/harmonogramwolontariuszy/

Dzisiaj najszybciej przebierali nogami Dariusz Jankowski, Adrian Graczyk oraz Mateusz Gajewski, a wśród pań Antonina Boichuk, Patrycja Kołecka, Natalia Kowalik oraz Agnieszka Czerniak.

Najlepsze wyniki % osiągnęli dzisiaj Janusz Szymański (ponad 80%!!!), Mateusz Gajewski oraz Dariusz Jankowski.

Zdjęcia pojawią się jak tylko je otrzymamy od dzisiejszych fotografów.

A już za tydzień... PIĄTE URODZINY parkrun Poznań!!! Zapraszamy Was serdecznie na kolejne wspólne spotkanie, pogaduchy no i bieg na 5 km  ;-) Pięć lat to piękny czas, okrągła rocznica, pięć lat wspólnego biegania w sobotnie poranki, wiele przyjaźni... Nie może Was zabraknąć!

autor relacji: Robert Walczak
zdjęcie: Andrzej Lewandowski

#loveparkrun

⇐ Nowsze wiadomości