Raport z biegu parkrun Poznań #279 – mikołajkowy

parkrun Poznań #279 - mikołajkowy przeszedł dzisiaj do historii! Mamy nadzieję, że wszyscy zadowoleni i miło rozpoczęty aktywnie weekend poprawił Wam zdrowie i samopoczucie ;-)

Na początek powtórzymy ważny komunikat: w okresie świątecznym parkrun Poznań zorganizuje dla Was dwie dodatkowe edycje spotkań na Cytadeli! Oznacza to, że w najbliższym czasie będziecie mogli skorzystać z parkrun w Poznaniu w następujących dniach:
- 16 grudnia - sobota
- 23 grudnia - sobota
- 26 grudnia - wtorek - pierwsza w historii edycja parkrun w drugi dzień świąt!
- 30 grudnia - sobota
- 1 stycznia - poniedziałek - pierwsza w historii edycja parkrun w Nowy Rok!
- 6 stycznia - sobota (Święto Sześciu Króli)
- i następne wszystkie soboty jak zawsze ;-)

Zapraszamy Was bardzo serdecznie - zaczynamy zawsze godz. 9:00 rano w każdy z tych dni! Zatem kalendarze w dłoń i kto może, czujcie się zaproszeni!
Dodatkowa informacja - 1 stycznia parkrun Dąbrówka odbędzie się o godz. 10:30. W ten dzień wyjątkowo parkrun pozwala na odbycie "pielgrzymki" parkrunowej i w ten sposób odbyć dwa biegi parkrun w jeden dzień ;-)

Wracamy jednak na dzisiejszą Cytadelę!

123 Mikołajów przekroczyło dzisiaj linię mety. Mieliśmy 33 panie oraz 90 panów. Dzisiaj 9 osób pojawiło się na Cytadeli po raz pierwszy - witamy Was bardzo serdecznie w naszej rodzinie parkrun, jesteście zawsze mile widziani zawsze w sobotę o 9:00 rano ;-)
8 osób poprawiło dzisiaj swoje cytadelowe PB - brawo Wy! Dzisiaj mocne wyniki % osiągnęli Janusz Szymański, Darek Solecki oraz Grzegorz Lemański.

Mieliśmy dzisiaj kilku miłych gości  wśród nich Steven Alder z Colchester Castle parkrun (bieg numer 89!)

Mamy nadzieję, że się Wam podobało u nas na parkrun na Cytadeli i miło rozpoczęliście weekend! Welcome to Poznań! We hope You enjoyed parkrun morning with us ;-)

Z jubileuszy: dzisiaj dyplom za wytrwałość wręczyliśmy Beacie Kopras (50 biegów!) - wielkie gratulacje raz jeszcze i wielkie dzięki za pyszne ciasto!

Wielkie dzięki dla naszych dzisiejszych wolontariuszy:

Andrzej GÓRALCZYK • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Jarosław KOPERSKI • Maciej STĘPLOWSKI • Małgorzata WAWRZYNIAK • Piotr RZEMPAŁA • Robert WALCZAK • Robert WAWRZYNIAK

Robert Wawrzyniak zmierzył Wam profesjonalnie czas co do sekundy, Małgorzata Wawrzyniak wręczyła wszystkim na mecie tokeny, Maciej Stęplowski oraz Piotr Rzempała prędko Was zeskanowali, Andrzej Góralczyk dbał o to, aby nikt z tyłu stawki nie czuł się samotny i zamykał bieg, Jarek Koperski - Sport wykonywał Wam zdjęcia(już niedługo będą dostępne). Wielkie dzięki dla wszystkich naszych wolontariuszy!!!

Nie można też zapominać, że Grzegorz Tomaszewski koordynował dzisiejszy bieg, a Rob Walc przywiózł całą infrastrukturę i nagrzał dla Was herbaty ;-)

Już za tydzień swoje 50. jubileuszowe parkruny mogą zaliczyć Tomek Golon oraz Karin Effenberg - dzisiaj pobiegli z nami już po raz 49. Do pięćdziesiątki już naprawdę niewiele brakuje też Marianowi Borowczykowi, Tomkowi Kołeckiemu oraz Markowi Czyżowi.

Do setki natomiast dużymi krokami zbliżają się Przemek Orzech, Maria Polaczek, Rajmund Baran, Piotr Cander. Jeszcze kilka wspólnych sobót i setka szybko pęknie ;-)
Widzimy się już za tydzień na parkrun Poznań! Sobota 16 grudnia godzina 9:00 rano!

Zachęcamy również do zgłaszania się na wolontariat na najbliższe i kolejne spotkania parkrun. Tutaj znajdziecie zawsze aktualny harmonogram:

http://www.parkrun.pl/poznan/harmonogramwolontariuszy/

Wystarczy wybrać sobie swoją ulubioną funkcję i zgłosić się poprzez email bądź FB.

Pamiętajcie że wolontariat jest równie ważną formą uczestnictwa w parkrun, jak sam bieg, i daje również mnóstwo korzyści!

#loveparkrun

 

Raport z biegu parkrun Poznań #277

parkrun Poznań #277 - jabłkowy przeszedł właśnie do historii! Mam nadzieję, że wszyscy zadowoleni i miło rozpoczęty aktywnie weekend poprawił Wam zdrowie i samopoczucie ;-)
Aż 171 osób przekroczyło linię mety. Mieliśmy 49 pań oraz 122 panów. Dzisiaj 9 osób pojawiło się na Cytadeli po raz pierwszy - witamy Was bardzo serdecznie w naszej rodzinie parkrun, jesteście zawsze mile widziani zawsze w sobotę o 9:00 rano ;-)

13 osób poprawiło dzisiaj swoje cytadelowe PB - brawo Wy! Uwagę zwraca zwłaszcza znakomita forma Maciej Stęplowski, który poprawił swoje PB po ponad roku biegania z nami na Cytadeli ;-) Brawo! Dzisiaj mocne wyniki % osiągnęli Janusz Szymański, Darek Jankowski oraz Tomasz Łukaszewski.
Mieliśmy dzisiaj kilku miłych gości, wśród nich m.in.:
- Alistair James Gregory z Longrun Meadow parkrun (bieg numer 183!)

 

Raport z biegu parkrun Poznań #276

Kolejne spotkanie na parkrun Poznań przeszło do historii  ;-)  156 osób postanowiło rozpocząć weekend na Cytadeli - brawo Wy! 108 panów oraz 48 pań przekroczyły naszą linię mety.

Spotkanie odbyło się dzięki niezawodnym wolontariuszom, którzy sprawnie zorganizowali całą imprezę. Wielkie dzięki!

Anita SZAFCZYK • Anna Maria RATAJCZYK • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Jagoda ROSZYK • Jarosław KOPERSKI • Michał GURAJDOWSKI • Mikołaj PIETZ • Paulina KAJDAN • Piotr RZEMPAŁA • Przemysław ROSIŃSKI • Robert WALCZAK

Na naszym fanpejdżu i wydarzeniu będą ukazywały się zdjęcia z dzisiejszego biegu wykonane przez naszych fotografów.

11 osób pojawiło się dzisiaj na Cytadeli po raz pierwszy. Wśród debiutantów znalazła się Dominika Byczyk - mamy nadzieję, że trasa się spodobała i dołączysz do truchtaczy na stałe.

Odwiedzili nas dzisiaj Krzysztof Stopa z Gdańska, Kornel Beszczyński z Torunia oraz Joanna Grębosz-Stopa, która najwięcej biegów zaliczyła w Tczewie. Mamy nadzieję, że miło spędziliście weekend w Poznaniu, do czego przyczynił się również nasz parkrun.

14 osób poprawiło dzisiaj swoje PB! Najlepsze wyniki % osiągnęli Janusz Szymański, Maciej Zandecki oraz Dariusz Jankowski.

Pełne wyniki oraz statystyki znajdziecie oczywiście tutaj:

http://www.parkrun.pl/poznan/rezultaty/weeklyresults/…

Widzimy się już za tydzień, jak zawsze w sobotę start godzina 9:00 rano! Za tydzień bieg parkrun Poznań numer #277.

Już za tydzień swój jubileuszowy 50. bieg parkrun może zaliczyć Tomasz Pawlak!

Tutaj znajdziecie zawsze aktualny harmonogram wolontariuszy - jak widzicie póki co tabelki są puste i aż się proszą o zapełnienie  ;-)  Zapewniamy, że zapełnienie ich Waszymi nazwiskami sprawia wielką przyjemność nie tylko tabelce, ale przede wszystkim Wam!

http://www.parkrun.pl/poznan/harmonogramwolontariuszy/

Za tydzień - w sobotę 25 listopada - rusza parkrun Koszalin, tak więc jeżeli będziecie tam przejazdem, u znajomych - zachęcamy do udziału! Przekażcie też tę informację swoim znajomym i przyjaciołom, dzięki czemu będą mogli przyłączyć się do nowej inicjatywy w tym mieście  ;-)

Do zobaczenia już w sobotę za tydzień!!!

 

Raport z biegu parkrun Poznań #275

Dzisiejsze spotkanie parkrun w ramach Dnia Niepodległości przeszło do historii ;-) 86 osób pomimo licznej konkurencji w tym szczególnym dniu postanowiło rozpocząć weekend na Cytadeli - brawo Wy! 62 panów oraz 24 panie przekroczyły linię mety.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się dzięki naszym niezawodnym wolontariuszom, którzy sprawnie zorganizowali całą imprezę. Wielkie dzięki!

Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Jarosław KOPERSKI • Justyna SCHMIDT • Mikołaj PIETZ • Paulina KAJDAN • Robert WALCZAK • Ryszard KUŁAGA • Łukasz PAWLIKOWSKI

Richie Krk Kułaga (koordynator parkrun Kraków!) oraz Jarek Koperski - Sport wykonywali dla Was dzisiaj zdjęcia, Mikołaj Pietz Fotograf sprawnie wydawał tokeny na mecie, Robert zmierzył Wam czas i napisał niniejszy raporcik  ;-)  Paulina Kajdan oraz Łukasz Pawlikowski szybciutko Was zeskanowali, Justyna Schmidt Justa Justa zamykała stawkę dzięki czemu nikt nie czuł się z tyłu samotny. No i Grzegorz Tomaszewski spełnił się dzisiaj w roli firmy transportowej przywożącej i odwożącej niezbędny sprzęt, nie zapominając o ciepłej herbacie.

Na naszym fanpejdżu będą ukazywały się zdjęcia z dzisiejszego biegu wykonane przez naszych fotografów. 

Trzy osoby pojawiły się dzisiaj na parkrun po raz 50. i z tej okazji otrzymały od wszystkich brawa i oklaski no i pamiątkowe dyplomy  ;-)  Gratulujemy Wiola HarkiewiczPiotr Harkiewicz oraz Piotr Ługowski!!! Warto podkreślić, że wszyscy nasi dzisiejsi jubilaci są również bardzo często wolontariuszami na parkrun! Zapewnili również dzisiaj słodki poczęstunek - było MEGA!

Co ciekawe, cała trójka naszych jubilatów pojawiła się na parkrun Poznań po raz pierwszy na pamiętnym biegu 27 grudnia 2015 roku  ;-)  Od tamtej pory dołączyli do nas na stałe i na pewno nie żałują! 

Dziesięć osób pojawiło się dzisiaj na Cytadeli po raz pierwszy. Mieliśmy również sporo gości i turystów parkrunowych, m.in. z Krakowa, Jabłonny (koordynator parkrun Jabłonna Mariusz Mówiński), Leszna czy Lubina! Nasi kochani debiutanci pamiętajcie o tym, że jesteście zawsze mile widziany na Cytadeli w sobotnie poranki!

Odnotujmy na koniec fakt, że po raz pierwszy na pierwszym miejscu parkrun ukończył dzisiaj Kevin Gziel (w swoim 114 parkrun), a trzecie miejsce - najwyższe na Cytadeli - zajął nasz powszechnie lubiany i szanowany koordynator Grzegorz Tomaszewski z nowym PB  ;-)  Brawo!

Widzimy się już za tydzień, jak zawsze w sobotę start godzina 9:00 rano!

 

parkrun Poznań #274

Park Cytadela, sobotni poranek, godzina 9:00. I tak już od 274 tygodni najliczniejsza w Polsce grupa uczestników parkrun spotyka się o tej porze naładować akumulatory na cały weekend i kolejny tydzień. Tym razem po szaroburym tygodniu w sobotę wyjrzało słońce i przyciągnęło na Cytadelę na parkrun Poznań #274 - pięćdziesiątka aż 211 parkrunnerów i liczną grupę wolontariuszy. Razem z naszą sąsiednią lokalizacją parkrun Dąbrówka, gdzie dzisiaj zjawiły się 61 osoby, dało to imponujący wynik 272 uczestników parkrun w aglomeracji poznańskiej.

Ale nie było to możliwe bez pełnoprawnych uczestników parkrun jakimi są wolontariusze, którymi w parkrunie jesteśmy wszyscy od góry do dołu, właśnie po to abyśmy mogli cyklicznie i na zawsze za darmo spotykać się w ramach naszych biegów. Dzisiejszy parkrun zorganizowali więc dla was:

Mikołaj Pietz Fotograf, który jedną ręką obsługiwał stoper, a drugą zdołał wam jeszcze zrobić całkiem sporo zdjęć,

- Jagoda Roszyk, dzięki której tokeny jak zawsze sprawnie trafiały wprost do waszych rąk,

Dora Janas, która wspierała Jagodę w wydawaniu tokenów,

Marek i Łukasz Pawlikowscy, którzy urządzili dzisiaj challenge kto więcej zeskanuje kodów, zakończony honorowym remisem,

Jarek Koperski - Sport i ZielonaFotografia Patryk Stremich wycelowywali w was na trasie ogromne lufy swoich obiektywów,

Marcin Gałkowski tanecznym krokiem zamykał stawkę,

Agnieszka Scipio i Kasia Barełkowska sprawnie posortowały 211 pomieszanych tokenów przy kawie w Brisman Kawowy Bar (gdzie nota bene zawsze zapraszamy wszystkich, aby dołaczyli do nas i przedłużyli sobie parkrun day).

- a nad całością czuwał Grzegorz.

Jubileuszy lokalnych dzisiaj nie mieliśmy, ale na czerwoną koszulkę zasłużył dzisiaj cały parkrun Polska, który otworzył swoją 50. lokalizację. Z tego co wiemy na inauguracji parkrun Olsztyn aż 89 parkrunerów miało dziś okazję po raz pierwszy poczuć magię parkrun w przepięknym Parku Centralnym położonym zgodnie z nazwą w samym centrum Olsztyna. Aby to uczcić, wielu z was ubrało dzisiaj koszulki parkrun 50 i na Cytadeli było czerwono nie tylko od jesiennych liści.

Mieliśmy dzisiaj gościa aż z Irlandii. Robbie Beggs z St Anne's parkrun swój 58. parkrun pobiegł u nas jako jeden z punktów turystycznej wizyty w Poznaniu. Z tego co wiemy z rozmowy, nasza trasa bardzo mu się podobała i zabierze z Cytadeli same pozytywne wspomnienia.

Odwracając tabelę wyników, prawie u jej szczytu znajdziemy pana Jana Piducha, który po raz kolejny pokazał, że również na Cytadeli można uczestniczyć w parkrun z kijkami nordic walking. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w parkrun kijkarzy, a nawet spacerowiczów. Poczekamy zawsze na wszystkich, nagrodzimy brawami, a w parkrun nigdy nie będziecie ostatnimi.

Ile osób, tyle historii i tyle różnych motywacji do udziału w parkrunie. Niektórym sprawia radość ściganie, inni cieszą się ze swoich kolejnych życiówek (których dzisiaj naliczyliśmy aż 32), jeszcze inni chcą po prostu na luzie pobiec, potruchtać lub nawet pospacerować, nacieszyć się pięknem przyrody, miłym towarzystwem i długimi rozmowami. Co tydzień nawiązują się nowe oraz zacieśniają stare znajomości i przyjaźnie w liczbie nieporównywalnej do innych imprez biegowych. A wszystkich przyciąga na Cytadelę oraz do blisko 1300 innych lokalizacji na całym świecie ta wyjątkowa magia parkrun, coś czego nigdzie indziej się nie uświadczy.

Na koniec zgodnie z prośbą przypominamy link do opasek parkrun, dzięki którym nigdy nie zapomnicie swojego kodu (co przydaje się co tydzień) oraz będziecie mogli na niej zapisać najważniejsze informacje ratunkowe (co oby nigdy się nie przydało). Opaska kosztuje jedyne 30 zł z wysyłką i można ją zamówić tutaj: http://opaskiratunkowe.pl/pl/parkrun/

Widzimy się za tydzień w Dniu Niepodległości na parkrun Poznań #275.
⇐ Nowsze wiadomości