Raport z parkrun Poznań #290

Sobotni parkrun Poznań #290 - walentynkowy pokazał waszą miłość... ale przede wszystkim do parkrunu. Przecież wszyscy kochamy co sobotę zrywać się skoro świt, by wspólnie zacząć weekend podczas naszych parkrunowych spotkań. I tą miłość pokazało dzisiaj 181 uśmiechniętych parkrunerów, wspieranych w ten mroźny poranek przez 8 wolontariuszy:

Adrian dzielnie klikał stoper, a Eryk wydawał tokeny, obydwoje - żeby robić to sprawnie - pracowali bez rękawiczek!

- wasze kody zeskanowali Iwona i Piotr,

Jarek wszystko uwiecznił na kliszy fotograficznej (karta pamięci brzmi jednak nieco mniej romantycznie),

- o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę na końcu stawki zadbał Sebastian,

- bieg poprowadził Grzegorz wspierany przez Roberta.

Setki na parkrunowym liczniku stuknęły dzisiaj Rajmundowi Baranowi i Maćkowi Najderkowi, wielkie gratulacje. Po raz pierwszy z naszą trasą zmierzyło się 10 debiutantów, witamy was serdecznie w rodzinie parkrun. Wśród nich była dwójka gości z innych lokalizacji. Iza Konecko odwiedziła nas z parkrun Gdańsk, natomiast Błażej Zachciał przyjechał z parkrun Wrocław. Miło było nam gościć Was na Cytadeli.

Teraz mała prywata - piszący te słowa dziękuje z całego serca za chóralne sto lat, moc życzeń, niespodzianek, prezentów oraz za pyszne ciasto i tort. W taki sposób zmieniać kategorię wiekową to sama przyjemność. Kocham Was wszystkich, nie tylko w Walentynki.

Pamiętajcie, że co tydzień przedłużamy sobie parkrun day, spotykając się po biegu w Restauracji Manekin Poznań ul. Mickiewicza, gdzie można zjeść śniadanie w cenach 8-11 zł, a dowolna kawa kosztuje jedynie trzy złotóweczki. Atmosfera jest zawsze świetna, o czym przekonuje się coraz więcej parkrunnerów - dzisiaj było nas tam aż 13 osób, ale lokal może pomieścić znacznie więcej. Zapraszamy serdecznie.

Dużo miłości w nadchodzącym tygodniu w oczekiwaniu na kolejny parkrun Poznań #291.

Raport dostępny również tutaj.

 

Raport ze spotkania parkrun Poznań #289

No i kolejna sobota aktywnie rozpoczęta. Cóż więcej chcieć na początek weekendu - nam niczego nie brakuje, jeśli tylko nieco poruszaliśmy się na cytadelowej 5km trasie albo spełniliśmy się na wolontariacie w sobotni poranek  ;-)

Dzisiaj nie lada uroczystość miał Zbigniew Kosinski, który właśnie u nas wziął udział w parkrun po raz 250! Wielkie brawa dla jednego z naszych najwytrwalszych parkrunnerów i wielkie dzięki za pyszne ciasta i placki!

Teraz należy pięknie podziękować wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i pozytywną energię, żeby przekazać ją Wam - uczestnikom dzisiejszego spotkania parkrun Poznań!

Koordynatorem spotkania był Rob Walc (przywiózł również bez spóźnienia część sprzętu i nagrzał dwa termosy herbatki), Adam Kuźma działał w tunelu mety, Adrian Diego Stan w ramach swojej misji odbycia po kolei wszystkich funkcji wolontariackich był dzisiaj marshallem na trasie, Adrian Graczykzajmował się wręczaniem Wam tokenów na mecie, Agnieszka Scipio (Kijak) tym razem bez swojego czworonożnego przyjaciela dbała o świetną atmosferę z tyłu stawki, dbając też żeby wszyscy zadowoleni trafili na koniec na metę, Grzegorz Tomaszewski przywiózł sprzęt, podzielił role i przeszkolił wolontariuszy a na koniec wgrał wyniki do systemu, Iwona Szymańska-Stawiak wręczała Wam tokeny na mecie, Jarek Koperski - Sport wykonywał fotografie (już dostępne), Kasia Grzyb sprawnie i szybko skanowała uczestników, Małgorzata Wawrzyniak dokładnie i co do sekundy zmierzyła Wam czasy, Piotr Rzempała obsługiwał skaner, Arkadiusz Piotr był marshallem na trasie i robił też zdjęcia koło czołgów.

Bardzo nas cieszy taka armia wolontariuszy, dzięki temu nasze spotkania mogą przebiegać bez żadnych zakłóceń czy problemów, a wszyscy uczestnicy mogą miło spędzić czas! Oczywiście wszyscy o tym wiecie, że zawsze można zgłosić się na wolontariat, a aktualny harmonogram z tabelką znajdziecie tutaj:

http://www.parkrun.pl/poznan/harmonogramwolontariuszy/

Zdjęcia z dzisiejszego spotkania znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/pg/jarekkoperski.sport/photos/?tab=album&album_id=1995057664148541

Dzisiaj mieliśmy na mecie całkiem godne 168 uczestników. Aż 20 osób poprawiło swoje parkrunnowe PB  (najszybsze biegi parkrun Poznań), mieliśmy również 10 debiutantów (czyli first timerów). Witamy Was szczególnie serdecznie na Cytadeli i zapraszamy już za tydzień na kolejny parkrun! Warto do nas dołączyć na stałe!

Wyniki naszego spotkania numer 289 znajdziecie oczywiście na swoich e-mailach oraz tutaj:

http://www.parkrun.pl/poznan/rezultaty/weeklyresults/…

Najliczniejsze kluby dzisiaj były takie:

9 - Night Runners
7 - Naramowice Biegają
3 - DRUŻYNA SZPIKU
3 - Klub Biegacza Maniac Poznań
2 - Piątkowo na Biegowo
2 - Maratończyk Poznań
2 - Maratony Polskie PL Team
2 - KB Dębiec
1 - Ciastki.pz

Elżbieta Górniak pobiegła z nami dzisiaj po raz 150.

Mieliśmy dzisiaj gościa aż z Londynu - ojczyzny parkrun ️! Richard Simpson ma już na koncie 147 biegów parkrun, a jego macierzysta lokalizacja to Fulham Palace parkrun w Londynie (niedaleko jest stadion Chelsea). To już jego druga wizyta na polskim parkrunie - poprzednio był na parkrun Kraków.

Welcome to Poznań Ruchard, we hope You enjoyed our parkrun.

Dzisiaj parkrun Polska uruchomił kolejną - 53. - lokalizację - tym razem w Charzykowych. Jak tylko będziecie tam przy okazji, przejazdem albo na wakacjach nad jeziorem, zapraszamy tam w ramach turystyki parkrun.

Do zobaczenia w następną sobotę. Będziemy na Was czekali z gorącą herbatą i miłym słowem o tej samej porze w tym samym miejscu!

Aaaaa i na deser fajna wiadomość - nasz poznański fanpejdż właśnie przekroczył 4.000 polubień. dziękujemy i prosimy o więcej!

#loveparkrun
#DFYB - czyli don't forget your printed barcode!

 

Raport z parkrun Poznań #288

Niezwykle udany sobotni poranek za nami  ;-)  Przyznacie, że było świetnie! Aż 192 osoby postanowiły aktywnie rozpocząć weekend, do tego doszło też świetne grono wolontariuszy:

Agnieszka KIJAK (tokeny) • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI (sprzęt, herbata, wyniki i wiele więcej) • Jagoda ROSZYK (tokeny) • Jarosław KOPERSKI (foto) • Małgorzata KRYSTKOWIAK (foto) • Małgorzata WAWRZYNIAK (pomiar czasu) • Robert WALCZAK (słowo wstępne i końcowe oraz układanie tokenów) • Sławka KRENZ (najważniejsza funkcja - dbanie o dobrą atmosferę z tyłu stawki i jednocześnie jubileusz volunteer 25!)

Wielkie dzięki dla Was za pomoc w organizacji naszych spotkań na Cytadeli!

Jak zwykle zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego spotkania:

https://www.facebook.com/pg/jarekkoperski.sport/photos/?tab=album&album_id=1990651611255813

https://www.facebook.com/pg/ParkrunPoznan/photos/?tab=album&album_id=1537649129604276

Mnóstwo pysznych placków i ciastek było dzisiaj do dyspozycji wszystkich chętnych parkrunnerów. Oznacza to jedno - jubileuszy i miłych chwil dla jubilatów nie zabrakło! Piotr Cander oraz Andrzej Woga zaliczyli SETKI, a Paweł Szymański i Piotr May pięćdziesiątki. BRAWO WY! Takiej wytrwałości można Wam pozazdrościć.

Za tydzień też będą jubileusze! Zbyszek Kosiński zmierza po swój 250 bieg parkrun! To nie wszystko - Rajmund Baran ma już na koncie 99 spotkań na parkrun, więc już za tydzień będzie mógł się cieszyć z wejścia do ekskluzywnego klubu setki.

Dzisiaj mieliśmy aż 18 debiutantów na Cytadeli! Bardzo się cieszymy z Waszej obecności! Na pewno wiecie, że z parkrun możecie korzystać w każdą sobotę o ten samej porze w tym samym miejscu  ;-)  Zawsze jesteście zaproszeni!

Pogoda dzisiaj dopisała, nic nie padało, a trasa po odwilży nie ubłociła już nikomu butów. W zasadzie na Cytadeli w sobotnie poranki mamy gwarancję pogody!

17 osób stało się dzisiaj lepszymi wersjami samych siebie i poprawiło swoje cytadelowe PB  ;-)  BRAWO WY! Świetnie jest widzieć, że bawicie się na parkun coraz lepiej.

Mieliśmy dzisiaj na parkrun wielu członków różnych klubów biegowych: 4 osoby z Piątkowo na Biegowo, 7 Night Runnersów, 6 z Naramowice Biegają, 3 z Lubońskiego Klubu Biegacza, 7 z KB Maniac, również 7 z KB Dębiec, 3 Biegacze Juniora no i 4 najlepsze dziewczyny ze słynnego klubu Ciastki.pz  ;-)

Mieliśmy dzisiaj gościa z Wielkiej Brytanii - Piotr Dura, mieszkając w Anglii, po raz kolejny znalazł czas żeby pobiec z nami na Cytadeli  ;-)

Czy wiecie, co oznacza skrót "DFBY"? Don't forget your printed barcode!, a więc wielka prośba żeby nie zapominać swoich kodów uczestnika! Ich brak uniemożliwia ujęcie Was w wynikach biegu, a jest to jedyny wymóg, żeby wziąć udział w parkrun!

Widzimy się już za tydzień, w tym samym miejscu i w tym samym czasie - sobota 9:00 rano. Ładujemy akumulatory pozytywną energią na cały tydzień!!!

#loveparkrun
#DFYB

 

Słodko-biały parkrun Poznań #287

Gdy kilka dni temu przeglądaliśmy listę potencjalnych jubileuszy na sobotni parkrun, pomyśleliśmy - będzie słodko jak nigdy. Do tego w czwartek sypnęło po raz pierwszy tej zimy porządnie śniegiem, pomyśleliśmy więc również - w końcu będzie biało jak na zimę przystało…

 

A jak ostatecznie było? Stuknęło rzeczywiście aż pięć “pięćdziesiątek”. Takie jubileusze świętowali dzisiaj: Hannelore Sółkowska, Józef BEDNARSKI, Tomasz PAWLAK, Marek Czyż i Marek Dembiński. Do tego imieninowe ciasto przyniosła dzisiejsza wolontariuszka AgnieszkaKijak, była też jak zawsze tradycyjna parkrunowa herbatka w wersji malinowo-korzennej, więc chyba dla nikogo dzisiaj nie zabrakło węglowodanów po biegu.

 

Było też oczywiście biało. Na szczęście nie była to trasa nadająca się bardziej do tańca figurowego na lodzie niż do biegania, jak dokładnie rok temu o tej porze. Pług dzielnie odśnieżał ścieżki tuż przed nami, ale były też miejsca na których trzeba było szczególnie uważać. Wszyscy uczestnicy w imponującej liczbie 174 posłuchali naszych apeli i bezpiecznie dotarli do mety. O spokojniejszym niż zwykle biegu świadczy też symboliczna liczba tylko dwóch parkrunowych życiówek.

 

Oczywiście nie byłoby dzisiejszego parkrunu bez wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy:

 

Agnieszka KIJAK • Anna Ratajczyk • Grzegorz Tomaszewski • Jarek Koperski • Magdalena Sobczyńska • Małgorzata Wawrzyniak • Przemysław Arkadiusz Piotr GRZYWACZYK • Rob Walc • Wiola Harkiewicz

 

Zawsze z radością witamy w rodzinie parkrun debiutantów, których wczoraj było jedenastu. Zapraszamy was na Cytadelę co tydzień. Mieliśmy również gości z parkrun Szczecinek i parkrun Kalisz oraz zza wielkiej wody. Dziękujemy za odwiedziny i chętnie zobaczymy się z wami ponownie na parkrunowym szlaku.

 

Z obiektywem na trasie szalało wczoraj dwóch fotografów:

 

Jarek Koperski - Sport jak co tydzień wycelowywał w nas lufy swoich obiektywów w kilku miejscach na trasie, jawnie i z ukrycia. Efekty jego pracy można znależć w galerii: https://www.facebook.com/pg/jarekkoperski.sport/photos/?tab=album&album_id=1986498768337764

 

Fotografia w biegu pojawiła się w dwóch miejscach, a jej zdjęcia można obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/pg/Fotografiawbiegu/photos/?tab=album&album_id=1529648620483149

 

Wyniki z wczorajszego biegu znajdziecie tutaj: http://www.parkrun.pl/poznan/rezultaty/weeklyresults/…

 

Podsumowując - było jak zawsze super, ale zapewniamy również, iż za tydzień na pewno nie będzie gorzej, więc do zobaczenia w kolejną sobotę na Cytadeli na parkrun Poznań #288.

 

fot. Jarek Koperski - Sport

 

Link do oryginalnej relacji: https://www.facebook.com/ParkrunPoznan/posts/1531497343552788