parkrun Poznań #271

Dzisiaj rano blisko 200 uśmiechniętych osób spotkało się na Cytadeli, by wspólnie przemierzyć naszą piękną pięciokilometrową trasę podczas Bieg parkrun Poznań #271.

Było to możliwe dzięki naszym nieocenionym wolontariuszom:

Robert Wawrzyniak zmierzył perfekcyjnie wszystkim czasy, a Małgorzata Wawrzyniak sprawnie posortowała blisko 200 tokenów,

- Jagoda Roszyk wspólnie z Kasia Barełkowska wręczały wam tokeny, które później były skanowane przez Jarosław Byczyk i Marcin Woźniak, którym pomagał Tymek Topolski,

Jarek Koperski jak zawsze uwieczniał was w pięknych kadrach, a na trasie piąteczki można było przybić z Marek Dziamal Pawlikowski i Paweł Ziętarski,

- bezpieczeństwa końca stawki pilnował Dariusz Łagowski,

- nad całością czuwał Grzegorz, który dzięki takiej zgranej ekipie wolontariuszy na mecie mógł również przetruchtać całą trasę parkrun.

Wielkie podziękowania za ten wkład w organizację naszej wspólnej idei. parkrun to przecież nasze wspólne hobby i nasze wspólne dzieło, dzięki któremu wszyscy spędzamy wspaniałe sobotnie poranki w gronie pozytywnych ludzi.

Dzisiaj poza naszymi stałymi uczestnikami powitaliśmy liczne grono debiutantów. Cieszymy się, że z tygodnia na tydzień rodzina parkrun Poznań powiększa się o kolejnych nowych uczestników.

A jak wszyscy wiecie, jesteśmy też częścią większej rodziny parkrun Polskai globalnego parkrun, więc gościliśmy dzisiaj bardzo liczne grono parkrunowych turystów, którzy na pewno czuli się na Cytadeli jak w swoich macierzystych lokalizacjach.

Z innych polskich miejscowości pobiegli z nami przedstawiciele parkrun Świnoujścieparkrun Kołobrzegparkrun Cieszynparkrun Ełk. Z jeszcze dalszej odległości odwiedzili nas goście z Rutland Water parkrunLeicester Victoria parkrunNewbury parkrunEdinburgh parkrunFavorita parkrunUditore parkrun, oraz bardzo liczne grupy z Braunstone parkrun i Hull parkrun. We hope you spent a lovely morning in Citadel Park with us.

Było dzięki temu bardzo różnorodnie, kolorowo i wesoło. Szczególną uwagę przyciągał Nelson Liddle z Strathclyde parkrun, który zaprezentował się nam w tradycyjnym szkockim kilcie. Natomiast Sarah Elliott pobiegła u nas swój 50 parkrun, o czym niestety wcześniej nie wiedzieliśmy, ale składamy teraz olbrzymie gratulacje.

Mieliśmy również dwa poznańskie jubileusze: Ewa Grunt pobiegła po raz 50, a Łukasz Lewandowski po raz setny. Wielkie brawa dla was. Cieszymy się, że regularnie uczestniczycie w parkrun i bardzo dziękujemy za pyszne słodkie po biegu.

Tym, którzy jutro udają się na dłuższe wybieganie po poznańskich ulicach życzymy powodzenia. Pamiętajcie, że wielu z jutrzejszych maratończyków zaczynało od truchtania na parkrunie, jeśli więc marzy się wam pokonanie kiedyś królewskiego dystansu, ale dzisiaj przeraża was jeszcze nawet pokonanie piątki, to nie zwlekajcie dłużej i przyjdźcie na kolejny parkrun. My na was poczekamy, nagrodzimy gromkimi brawami i na pewno nie będziecie w parkrunie ostatnimi na mecie. A zwycięzcami w parkrun są naprawdę wszyscy.

Do zobaczenia za tydzień na parkrun Poznań #272.

Autor: Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI

 

Bieg parkrun Poznań #267

Bieg parkrun Poznań #267 upłynął nam przy bardzo przyjemnej pogodzie do biegania. Miły chłodek, ale słonecznie, czyli idealnie aby naładować akumulatory w porannym biegu. Do tego pierwsze oznaki jesieni na Cytadeli sprawiają, że nasz park wygląda jeszcze piękniej niż do tej pory.

W tak pięknych okolicznościach przyrody weekend z parkrun Poznań postanowiło rozpocząć 184 parkrunnerów, których wspierało 16 wolontariuszy. Powitaliśmy w naszej rodzinie 13 debiutantów, a przy okazji zmajstrowaliście 32 nowe życiówki.

Kilka słów o jubileuszach. Świętowaliśmy zaległą pięćdziesiątkę Adam Kuźma, który zrobił nam psikusa i swój 49 bieg pobiegł w parkrun Wrocław, przez co przeoczyliśmy jego jubileusz tydzień temu. Ale również Adam miał okazję się zrehabilitować i w imię zasady “run together - celebrate together” dopiero wczoraj przyniósł na Cytadelę przepyszne ciasto.

I tu prośba do wszystkich - jeśli wasz 49, 99 lub 249 bieg wypada na wyjeździe, koniecznie dajcie nam o tym znać. Nie jesteśmy w takiej sytuacji w stanie sami wyłapać waszego nadchodzącego jubileuszu. Podobna sytuacja przydarzyła się w tą sobotę z Marcin Kołdyka, który swój 49 parkrun pobiegł tydzień wcześniej w parkrun ToruńMarcin, również wielkie dzięki za słodkie, a dyplom i owacje zgotujemy Ci za tydzień.

Mieliśmy jeszcze dwie kolejne pięćdziesiątki - Patryk Zieliński, dla którego to już drugi milestone po juniorskiej dziesiątce oraz Jakub Staff Budner. Również wielkie dzięki za poczęstunek i gratulacje dla was wszystkich.

Goście goście - z parkrun Kościan dołączył do nas Przemysław Matuszewski, z parkrun Wrocław - Paweł Borkowski, a z najstarszego parkrun na całym świecie, tam gdzie nasz idea się narodziła, czyli z Bushy parkrun przyjechała do nas Shilpa Davies. Mamy nadzieję, że was również Cytadela zachwyciła, tak jak nas zachwyca co tydzień.

Jeszcze jeden gość wymaga specjalnej adnotacji. Agata Dubiał przyjechała do nas specjalnie z Głogowa, aby zdobyć doświadczenie przed inauguracją parkrun Głogów, którego będzie koordynatorką. Agata serdecznie wszystkich zaprasza na Bieg parkrun Głogów #1 - inauguracja już za dwa tygodnie w sobotę 30 września oczywiście o 9 rano.

Pierwsi panowie na mecie:

Mariusz NOWAK - Piątkowo na Biegowo - 18:13,
Marek RUTKA - Night Runners - 18:19,
Robert RAWECKI - 18:21.

Pierwsze panie na mecie:

Agnieszka KIJAK - 20:01,
Hania JARASZKIEWICZ - 22:19,
Agnieszka CZERNIAK - Piątkowo na Biegowo - 22:46.

Galerię świetnych zdjęć z wczorajszego biegu od naszego naczelnego parkrunnowego fotografa Jarek Koperski - Sport znajdziecie pod tym adresem:

https://www.facebook.com/pg/jarekkoperski.sport/photos/?tab=album&album_id=1918638955123746.

Pamiętajcie, że Jarek jeszcze przez kilka kolejnych dni będzie dorzucał do niej nowe zdjęcia, więc zaglądajcie tam również w trakcie tygodnia.

Wielkie podziękowania dla licznej grupy wolontariuszy, bez pomocy których nie byłoby wczorajszego parkrunu:

Anna NOWICKA • Robert WALCZAK • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Agnieszka KIJAK • Adam KUŹMA • Michał EGLER • Patryk DOMAŃSKI • Anna CWOJDZIŃSKA • Michał GURAJDOWSKI • Marek PORADA • Marek PAWLIKOWSKI • Jarosław KOPERSKI • Agata Joanna KOSMOWSKA-MRZEWA • Karol Adam MRZEWA • Agata Anna DUBIAŁ • Daria KOWALCZYK

Widzimy się już za tydzień na parkrun Poznań #268.

tekst: Grzegorz Tomaszewski

 

Raport z biegu parkrun Poznań #266

parkrun Poznań #266 już za nami! Dzisiejszy poranek aktywnie zdecydowało się spędzić 158 parkrunnerów, którzy na pewno nie narzekali na pogodę. Po wielu dniach deszczowych dzisiaj udało nam się trafić w piękne okienko pogodowe.

Sporo osób z Poznania udało się dzisiaj na parkrun Kościan, gdzie odbywał się pierwszy inauguracyjny bieg parkrun.

Dzisiejszy bieg uświetnili następujący wolontariusze:

Adam KUŹMA • Anna FRASKA • Jacek KYC • Jarosław BYCZYK • Jarosław KOPERSKI • Monika TOPOLSKA • Piotr RZEMPAŁA • Robert WALCZAK • Tymek TOPOLSKI • Zbigniew KOSIŃSKI

Wielkie dzięki - jesteście nieocenieni!

Zapraszamy chętnych wolontariuszy już za tydzień do zgłaszania się - póki co wszystkie pozycje są jeszcze wolne, jest więc duży wybór  ;-)

http://www.parkrun.pl/poznan/harmonogramwolontariuszy/

Dzisiaj pierwszy do mety dobiegł Paul OXLEY z Burgess parkrun - welcome to Poznań, we hope You spent nice morning on Cytadela course  ;-)

Drugie miejsce na mecie osiągnął Artur Chojnacki, a trzecie Kevin Gziel.

Wśród pań: Gosia Wawrzyniak, Asia BUKOWSKA-GOLAK oraz Agnieszka Kaniewska.

Pięknie dziękujemy za ciasto, które zapewniła dzisiaj m.in. Agnieszka Kijak świętująca nadal swoją zeszłotygodniową życiówkę na parkrun (sporo sekund poniżej 20 minut!). Agnieszka dobiegła dzisiaj do mety w dobrej formie na czwartym miejscu.

Mieliśmy dzisiaj 39 pań oraz 119 panów na mecie. Zachęcajcie więc koniecznie swoje żony, dziewczyny, narzeczone, sąsiadki, córki, teściowe i znajome do spróbowania parkrun!

Siedem osób pobiegło dzisiaj na Cytadeli po raz pierwszy - witamy u nas zawsze serdecznie debiutantów i zapraszamy Was do dołączenia do rodziny parkrun na stałe  ;-)

19 osób opuściło dzisiaj Cytadelę z nowym PB na koncie  ;-)  Cieszymy się z Waszej dobrej formy! Wrażenie robi zwłaszcza forma Krzysztof Swornowski, który w czwartym ostatnim biegu parkrun poprawia swoje PB równo o kolejną sekundę  ;-)  Będziemy mogli nastawiać zegarki według których wbiegasz na metę!

Po roku przerwy odwiedził nas dzisiaj Seweryn Lipoński, który nie dość, że pojawił się po znacznej przerwie na parkrun, to jeszcze poprawił swoje PB  ;-)  Warto dodać, że na co dzień możemy go oglądać w telewizji WTK!

Dzisiaj Adam Kuźma pobiegł parkrun po raz 50, jednak uroczyste wręczenie dyplomu przesuwamy na kolejną sobotę - dajemy dodatkową szansę na upieczenie ciasta z tej okazji  ;-)

Władysław Faltyński, Dariusz Solecki oraz Gosia Wawrzyniak osiągnęli dzisiaj najlepsze rezultaty % w stosunku do swojej kategorii wiekowej.

Już teraz zapraszamy Was w kolejną sobotę 16 września na godzinę 9:00 rano na nasz ulubiony bieg z cyklu parkrun  ;-)  Widzimy się tam gdzie zawsze!

#loveparkrun

 

Raport z biegu parkrun Poznań #265

Bieg parkrun Poznań #265 już za nami! Pomimo, że po sąsiedzku zadebiutował dzisiaj parkrun Dąbrówka (serdecznie pozdrawiamy!) i wiele osób nie odmówiło sobie udziału w inauguracyjnym sąsiedzkim biegu parkrun, 157 osób zawitało dzisiaj na Cytadelę (118 panów i 39 pań).

Poza biegaczami pojawili się oczywiście niezawodni wolontariusze:

Dobrochna JANAS • Iwona SZYMAŃSKA-STAWIAK • Jagoda ROSZYK • Karolina FERENC • Marcin GAŁKOWSKI • Marek PAWLIKOWSKI • Marek SZYDŁOWSKI • Michał GURAJDOWSKI • Piotr RZEMPAŁA • Robert WALCZAK • Roman ROSÓŁ • Zbigniew KOSIŃSKI

Dzisiaj swój jubileuszowy 50 bieg parkrun zaliczył Zbigniew Szydłowski, który uczcił swój jubileusz pysznym plackiem i arbuzem! Brawo i już czekamy na setkę! Okolicznościowy dyplom został wręczony i na pewno będzie stanowił fajną pamiątkę.

Tutaj znajdziecie zawsze aktualny harmonogram wolontariuszy:

http://www.parkrun.pl/poznan/harmonogramwolontariuszy/

Zachęcamy do pomocy przy organizacji biegów parkrun. Pamiętajcie, że za 25 wolontariatów otrzymacie fioletową koszulkę parkrun z "25" na plecach. Kiedy zobaczymy większą liczbę takich koszulek na Cytadeli? Mamy nadzieję, że już niedługo!

Pierwsi dobiegli dzisiaj do mety Dariusz Jankowski, Mateusz Agaciak oraz Mariusz Nowak, a wśród Pań: Agnieszka Kijak (świetny nowy PB!), Małgorzata Wawrzyniak oraz Patrycja Kołecka.

9 osób pobiegło dzisiaj z nami po raz pierwszy, w dodatku aż 20 osób w dobrych warunkach pogodowych poprawiło swoje PB na parkrun - gratulujemy!

Dzisiaj najlepsze wyniki % osiągnęli: Janusz Szymański, Dariusz Jankowski oraz Piotr Kuczyński.

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdziecie tutaj:

http://www.parkrun.pl/poznan/rezultaty/weeklyresults/…

Już tylko dwóch biegów do jubileuszy 50 oraz 100 brakuje Adamowi Wróblewskiemu (już 98 na liczniku), Patrykowi Zielińskiemu oraz Jakubowi Budnerowi (obaj mają już po 48 zaliczonych biegów).

Do zobaczenia już za tydzień na kolejnym biegu parkrun na Cytadeli!

#loveparkrun

 

Bieg parkrun Poznań #264

Ostatni sierpniowy Bieg parkrun Poznań #264 na Cytadeli - 203 biegaczy, 16 debiutantów, 29 rekordów życiowych, 24 różne kluby biegowe, 11 wolontariuszy, żadnego oficjalnego jubileuszu. Tyle w skrócie. A na czym się skupimy?

Na gościach, których dzisiaj było całkiem sporo. Z parkrun Tczew nadciągnęła na Cytadelę cała rodzina: Karol Waruszewski z żoną Lucyną, która - mimo wielu wolontariatów w swojej macierzystej lokalizacji - nigdy jeszcze nie uczestniczyła w parkrun na biegowo. W końcu jednak zdecydowała się zadebiutować i to właśnie na wyjeździe u nas. A skoro mama dzisiaj w nowej parkrunowej roli, to na wolontariacie pomogły nam dwie córki państwa Wieruszewskich: Emilia obsługiwała jeden ze skanerów, a Maja pomagała w wydawaniu tokenów. Bardzo wam dziękujemy i mamy nadzieję, że miło spędziliście poranek w Poznaniu.

Kolejnym gościem był turysta parkrunowy z parkrun Kraków Leszek Behounek. Natomiast z parkrun Gdynia odwiedził na Paweł Stasiak, junior, ale z imponującą liczbą 103 biegów.

Obrodzili również goście zagraniczni. Aż z RPA dotarli do nas
Amanda du Toit z z Durbanville parkrun oraz William Van Eeeden z Greenpoint parkrun. Natomiast z Londynu na Cytadelę wpadł Jason Tyler z Barking parkrun i na dodatek przyprowadził swojego kolegę debiutanta Roberta Harrisa. We hope you’ve all enjoyed our course and spent a lovely morning with us.

Pierwszymi panami na mecie byli dzisiaj:

1. Sławomir NASKRĘT - SklepBiegacza.pl Poznań -17:53,
2. Marcin STACHOWIAK - Biegi.wlkp - 18:18,
3. Paweł POPRAWSKI - 18:35.

Natomiast pierwsze panie pojawiały się w następującej kolejnośc na mecie:

1. Katarzyna KOŁACZKOWSKA-SZCZEŚNIAK - SklepBiegacza.pl Poznań - 19:32,
2. Monika GRABARCZYK - 21:18,
3. Agnieszka KIJAK - 22:02

Jak zawsze powtórzymy, że w dzisiejszym parkrunie zwyciężyli wszyscy 203 biegacze, wielkie gratulacje. A te wszystkie zwycięstwa były możliwe dzięki tym oto bohaterom, którzy przygotowali i sprawnie przeprowadzili dzisiejszy parkrun.

Zbigniew KOSIŃSKI • Tomasz NAPIERAŁA • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Justyna SCHMIDT • Andrzej WOGA • Marek SZYDŁOWSKI • Emilia WARUSZEWSKA • Maja WARUSZEWSKA • Jarosław KOPERSKI • Daniel MUSIAŁ • Piotr RZEMPAŁA

Do zobaczenia za tydzień na parkrun Poznań #265 oraz dla chętnych na inauguracji naszej sąsiedniej lokalizacji parkrun Dąbrówka.

Tekst: Grzegorz Tomaszewski

⇐ Nowsze wiadomości