parkrun Poznań #308

"Po zielonej trawie piłka goni,
Albo my wygramy,
Albo oni.
Albo będzie dobrze,
Albo będzie źle,
Piłka jest okrągła,
A bramki są dwie"

Zaczynamy dzisiejszy raport nietypowo refrenem piosenki “My kibice” napisanej przez Ludwika Jerzego Kerna w 1974 przed X Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, w których reprezentacja Polski zajęła III miejsce, gdyż podczas parkrun Poznań #308 trudno było zupełnie odciąć się od emocji piłkarskich, a rozmowy często kierowały się w stronę tematów związanych z mundialem. Ale tak jak piłkarze dają z siebie wszystko na boisku, tak i my parkrunerzy nie ograniczamy się tylko do kibicowaniu na kanapie, lecz aktywnie rozpoczynamy każdy weekend, wstając w sobotę rano, by pobiegać i potruchtać na Cytadeli, często pokonując własne słabości.

Być może piłkarskie emocje spowodowały, że wielu uczestników dzisiejszego parkrunu poczuło dodatkowy wiatr w nogach, co zaowocowało aż 28 nowymi życiówkami, w tym spektakularnym wynikiem jednego z naszych koordynatorów. Sądzimy jednak, iż zadowoleni z dzisiejszego biegu byli wszyscy dzisiejsi uczestnicy w liczbie 165 osób, wspierani przez naszych wspaniałych wolontariuszy, którym bardzo dziękujemy:

Robert WALCZAK • Dorota ŁAGOWSKA • Anna Maria RATAJCZYK • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Marcin WOŹNIAK • Monika TOPOLSKA • Michał KUŚNIERZ • Tymek TOPOLSKI • Dariusz ŁAGOWSKI • Jarosław KOPERSKI • Dawid BULCZYŃSKI • Piotr ŁAGOWSKI

Powitaliśmy dzisiaj w naszej rodzinie 9 debiutantów, w tym gościa z parkrun Gorzów Wielkopolski. Jednym z debiutantów był również mieszkający w Edynburgu Douglas MCDONALD, który jest fanem biegania, ale nie znał wcześniej idei parkrun. Podczas wizyty w Poznaniu teść Douglasa wyszukał nasz bieg i razem zjawili się dzisiaj na Cytadeli. Douglasowi bardzo się u nas spodobało, obiecał iż wróci na Cytadelę również za tydzień, a po powrocie do Szkocji na pewno wyszuka najbliższy swojemu miejsca zamieszkania parkrun. Cieszymy się, że to właśnie my zaraziliśmy Douglasa parkrunem.

Po raz pięćdziesiąty przebiegli dzisiaj parkrun Grzegorz Irzyk, Tomasz Dudek i Tomasz Kołecki (Tomku K., mamy nadzieję, że nie obraziłeś się za brak dyplomu, ale zjawiłeś na parkrunie po kilku miesiącach przerwy). Gratulujemy wytrwałości i zapraszamy do zamawiania koszulek.

Na koniec jeszcze nieco się pochwalimy. W ramach konferencji TEDxKazimierz odbywającej się tydzień temu w Krakowie mieliśmy okazję jako parkrun Polska do zaprezentowania naszej idei szerszemu gronu. Czekamy jeszcze na oficjalny podcast, ale ponieważ był tam akcent poznański, to kto ma kilkanaście minut wolnego czasu może już obejrzeć nasze wystąpienie “parkrun-więcej niż bieganie” w ramach retransmisji tej konferencji dostępnej w tym miejscu: https://livestream.com/accounts/50006/kazimierz2018/videos/176061545 (sesja druga, od około trzeciej minuty).

Miłego tygodnia i do zobaczenia na parkrun Poznań #309, na którym świętować będziemy początek wakacji oraz oczywiście Dzień Taty.

 

parkrun Poznań #307

W ostatni sobotni poranek 155 szczęśliwych ludzi spotkało się na Cytadeli, żeby porozmawiać, zintegrować się i wspólnie pokonać naszą ulubioną 5 km trasę parkrun Poznań. Pogoda dopisała, więc woda na mecie była zbawieniem. Ale nie tylko wodą człowiek żyje - nasi "solenizanci" zapewnili również słodki poczęstunek, a nawet truskawki.

Najpierw jednak wielkie dzięki wędrują do naszych bezcennych wolontariuszy, którzy super hiper sprawnie i wesoło poprowadzili całe przedsięwzięcie:

Alicja Beata ŁABĘDZKA-BUGAJ • Anna Maria RATAJCZYK • Dorota ŁAGOWSKA • Edyta STOPA • Iwona SZYMAŃSKA-STAWIAK • Jarosław KOPERSKI • Maciej STAWIAK • Marek SZYDŁOWSKI • Michał EGLER • Paweł KEMPINSKI • Piotr HARKIEWICZ • Piotr RZEMPAŁA • Piotr ŁAGOWSKI • Przemysław Arkadiusz GRZYWACZYK • Robert WALCZAK • Zuza SZYC

Byliście naprawdę super!

Przechodząc do naszych jubilatów! Świetny jubileusz "50" spotkań na parkrun osiągnęła Anna Ratajczyk oraz Monika Muszyńska, a "100" nasz zeszłotygodniowy 60-latek Przemek Orzech! Nasi jubilaci zebrali naprawdę wielkie brawa i aplauz za wytrwałość i hart ducha! Życzymy Wam kolejnych 50 i 100 na Cytadeli i nie tylko!

Jeszcze na koniec mała garść statystyk: 14 osób pojawiło się na Cytadeli na parkrun pierwszy raz i zadebiutowało na parkrun, 13 osób ustanowiło swoje nowe PB, a tylko trzy osoby zapomniały swojego kodu, w tym "niestety" osoba która byłą na mecie jako pierwsza.

Mieliśmy też kilku gości i turystów parkrunowych z innych lokalizacji, których udało nam się wyłapać i przywitać ich serdecznie w naszych cytadelowych progach: Michał Kowalczykowski zawitał do nas z parkrun Łódź, Marcin Zimny oraz Bogna Zimna przyjechali z Anglii z Bestwood Village parkrun, a Tomasz Wangler z parkrun Gdynia.

Widzimy się już za tydzień! Termin i miejsce znacie.

#loveparkrun

 

parkrun Poznań #306 – Dzień Dziecka

Spotkanie parkrun Poznań #306 już z za nami! Aktywnie weekend w ostatnią sobotę postanowiło rozpocząć na Cytadeli łącznie z wolontariuszami ponad 200 osób. Pogoda sprzyjała aż za bardzo, więc kto lubi słońce i ciepełko to był zadowolony.

Dodatkową motywacją dla przyjścia na parkrun był tym razem Dzień Dziecka, więc postanowiliśmy dodatkowo specjalnie uhonorować naszych najmłodszych uczestników i wolontariuszy specjalnymi pamiątkowymi dyplomami. Dość wspomnieć, że koordynatorem biegu była Jagoda Roszyk! Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieciaków odwiedzających parkrun!

Wielkie dzięki jak zawsze kierujemy do naszych bezcennych wolontariuszy, dzięki którym mogliśmy po raz kolejny się spotkać i wspólnie pokonać trasę 5 km na Cytadeli:

Adam KUŹMA • Adrian Diego STAN • Alicja Beata ŁABĘDZKA-BUGAJ • Daria BIELA • Dobrochna JANAS • Dorota ŁAGOWSKA • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Jagoda ROSZYK • Joanna HUDOWICZ • Magdalena FLAK • Michał KUŚNIERZ • Natalia SMOLAREK • Piotr RZEMPAŁA • Piotr ŁAGOWSKI • Robert WALCZAK

Witamy bardzo serdecznie 20 debiutantów, którzy pojawili się na Cytadeli po raz pierwszy! Na pewno wiecie, że w kolejną sobotę będziecie mieli następną okazję na powtórkę, żeby zaliczyć ten najtrudniejszy drugi parkrun. Potem jest już z górki!

14 osób mogło się cieszyć ze swojej nowej PB - brawo! Niestety tyle samo osób nie zeskanowało się - pamiętajcie proszę o swoich kodach, to jedyny wymóg uczestniczenia w parkrun.

Przejdźmy do jednej z najmilszych rzeczy na parkrun, a więc jubileuszy. Staramy się nagradzać Waszą wytrwałość i dlatego po osiągnięciu określonej liczby biegów czy wolontariatów zasługujecie na gromkie oklaski, pamiątkowy bezcenny dyplom, a potem zamówienie jubileuszowej koszulki parkrun.

Tym razem swój 50 bieg zaliczył Karol Mrzewa, a SETKĘ zaliczył Krzysztof Swornowski!!! Brawo za to piękne osiągnięcie i wielkie dzięki za słodkości!

Warto też dodać, że Przemysław Orzech obchodził w sobotę urodziny, otrzymał gromkie oklaski, a w dodatku pobiegł z nami po raz 99 i już za tydzień może zaliczyć setkę.

Mieliśmy całkiem pokaźne grono gości spoza naszej lokalizacji. Mamy nadzieję, że się Wam u nas podobało na parkrun i być może jeszcze kiedyś wpadniecie ;-)

Duża grupa uczestników przyjechała do nas z Anglii z Melton Mowbray parkrun: m.in. Andrea i Andrzej Dziemianko, Teresa Wrzyszcz oraz Rachel Hammond.

Patryk Rozpędowski oraz Łukasz Siatkowski przyjechali z parkrun Gdańsk-Południe, Krzysztof Skręta pofatygował się do nas z parkrun Skierniewice, a Jakub i Andrzej Bielski przyjechali do nas z parkrun Warszawa-Ursynów.

Z kim widzimy się za tydzień? Pamiętajcie, że w parkrun zawsze można wziąć udział w charakterze wolontariusza, co daje mnóstwo satysfakcji! A po biegu jak zwykle zapraszamy na wspólną kawę, herbatę czy śniadanie, pogaduchy przy wgrywaniu wyników i dalszą integrację! Każdy jest mile widziany.

Sobota 9:00 rano - jest sobota jest parkrun!

#loveparkrun

 

parkrun Poznań #305

W słońcu też da się biegać!

Drodzy parkrunerzy, dziękujemy za udział w dzisiejszym biegu w atmosferze słońca i wszechogarniającej zieleni. Spotkanie parkrun Poznań #305 - Dzień Mamy na parkrun gościło dzisiaj 176 osób, w tym aż 63 panie. Licznie zgromadziły się również mamy i z tego miejsca chcielibyśmy im serdecznie podziękować oraz życzyć wielu uśmiechów na twarzy, takich jak dzisiaj na mecie!

Wielkie podziękowania dla całej ekipy wolontariuszy, którzy dzisiaj dzielnie pomogli w zorganizowaniu biegu. Pamiętajcie, że bez nich nie byłoby tak wspaniałej rodziny parkrun. Dzisiaj przez megafon mówił do was Adam Kuźma na linii mety bezbłędnie poradziła sobie Jagoda Roszyk, przy czołgach dopingowała wam Dorka Łagowska, a całą stawkę zamykał Adrian Diego Stan, dzięki czemu nikt się nie zgubił. Dzielnie nas dzisiaj wspierała ekipa ze szkoły w Skórzewie: Laura Kochman, Maria Nowicka, Oliwia Duda oraz Szymon Szymankiewicz, którzy rozdali wam tokeny, a potem je zeskanowali i zabrali. Zdjęcia jak zwykle pstrykał Jarek Koperski - Sport (link do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/pg/jarekkoperski.sport/photos/?tab=album&album_id=2063093454011628). Brawo dla was!

I na koniec jeszcze dwa parkrunowe ogłoszenia:

1. Zostawiono dwa przedmioty na ławce po biegu: biały bidon oraz okulary przeciwsłoneczne. Wszystko będzie do odebrania na następnym biegu 2 czerwca.

2. Jest prośba koordynatorów, aby na naszej pięknej i jakże krętej trasie na Cytadeli uczestnicy nie ścinali zakrętów. Już kilka razy zauważyliśmy jak próbujecie skrócić sobie trasę biegnąc po zieleni, a nie asfalcie. Przypomnimy, że pomiar trasy odbywał się na asfalcie, a nie trawniku.

Jak co tydzień, po biegu spotykamy się w kawiarni Manekin Poznań ul. Mickiewicza na wspólne pogaduchy oraz oczekiwanie na wyniki. Przy okazji można ułożyć tokeny na następny bieg. Niżej prezentujemy zdjęcie z dzisiejszego drugiego śniadania po parkrunie.

Miłego weekendu wszystkim życzymy i do zobaczenia za tydzień.

autor: Adam Kuźma

 

parkrun Poznań #303

Pogoda za oknami niezmiennie piękna. Zamiast wiosny mamy w tym roku od razu lato, więc cieszymy się ciepłem i słońcem, którego w naszym klimacie dużo nie mamy. Dlatego też raport z parkrun Poznań #303 będzie nieco krótszy, bo na pewno każdy z was woli teraz spędzać czas na świeżym powietrzu, niż czytać długą relację z parkrunu. ;)

Napiszmy więc, że było świetnie i radośnie jak zawsze. Dodajmy, że 189 uczestników to jak zwykle najwyższa frekwencja w polskim parkrunie, a 14 wolontariuszy to również bardzo godna liczba i to im należą się szczególne podziękowania za organizację wczorajszego parkrunu:

Adrian Diego STAN • Anna Maria RATAJCZYK • Daria BIELA • Dariusz ŁAGOWSKI • Edyta STOPA • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Jarosław KOPERSKI • Joanna HUDOWICZ • Michał EGLER • Natalia SMOLAREK • Oliwia DUDA • Piotr RZEMPAŁA • Przemysław Arkadiusz GRZYWACZYK • Szymon SZYMANKIEWICZ

Jeśli jesteśmy już przy liczbach, to dodajmy, że poznaliśmy wczoraj 14 nowych parkrunnerów, mamy nadzieję, że zostaniecie w rodzinie parkrun na stałe. Odwiedziła nas dwójka gości: z parkrun Gdańsk oraz parkrun Tczew, a my liczymy jak zawsze na to, że poznański parkrun wam się spodobał.

Ze względu na odbywającą się na łącę sportowej pod dzwonem inną imprezę skorygowaliśmy nieco pierwsze pół kilometra naszej trasy, co przy braku “serpentynki” (ale mimo parnej pogody) spowodowało wysyp 24 nowych PB. Wielkie brawa!

Jubileuszy nie było, ale trochę słodkiego zapewnił syrop z aronii, który dla chętnych zabarwiał naszą wodę jak “woda z sokiem” serwowana z saturatora.

Wczoraj też zadebiutowała nasza nowa flaga i nowe tokeny zgodne z aktualną kolorystyką parkrunową. Niestety, w trakcie sortowania tokenów okazało się, że numer "75" już w debiucie wybrał wolność, ale po cichu liczymy jeszcze, że może wróci do nas.

Znienacka odwiedziła nas dawno niewidziana na Cytadeli Joanna Hudowicz, swego czasu nasza stała parkrunowa fotoreporterka, dzięki której mamy kilkanaście zdjęć sprzed startu dostępnych tutaj:

https://www.facebook.com/332956086740259/photos/…

Jak co tydzień pstrykał też fotki stały członek parkrunowej rodziny Jarek Koperski - Sport, a galeria jego zdjęć dostępna jest na fanpejdżu Jarka:

https://www.facebook.com/pg/jarekkoperski.sport/photos/?tab=album&album_id=2055354808118826

Kolejny tydzień na pewno szybko zleci, a my wszyscy widzimy się ponownie w kolejną sobotę o g. 9:00 dokładnie tam gdzie zawsze. Do zobaczenia!

#loveparkrun

⇐ Nowsze wiadomości