Trasa

Lokalizacja trasy to Park Zwierzyniecki. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to ścieżki leśne. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Białystok jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km.
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Białystok będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Start oraz meta umiejscowione są w Parku Zwierzynieckim, w okolicach pomnika 42-go Pułku Piechoty. Trasa składa się z jednej pętli w Parku Zwierzynieckim i rozpoczyna się prostą o długości ok. 250 m na głównej alei Parku. Następnie prowadzi wzdłuż ul. Zwierzynieckiej i 11 Listopada, wbiegając ponownie do Parku tuż przed Filharmonią Podlaską. Po ponownym minięciu linii Startu kierujemy się na kładkę w stronę Rezerwatu Zwierzynieckiego, następnie pod kładką na teren Rezerwatu. Dobiegając do rondka odbijamy w lewo w kierunku ul. 11 Listopada. Przed asfaltową ścieżką rowerową skręcamy w lewo, dobiegamy do głównej alejki Rezerwatu, kierujemy się ponownie w stronę rondka, które obiegamy prawą stroną i odbijamy w lewo w kierunku ul. Zwierzynieckiej. Skręcamy w prawo na ścieżkę asfaltową i kierujemy się w stronę kładki, którą ponownie wbiegamy do Parku Zwierzynieckiego i główna alejką zmierzamy do mety.

Udogodnienia

Szatnie i toalety znajdują się pod trybunami Stadionu Lekkoatletycznego "Zwierzyniec". W miarę możliwości prosimy o nie nadużywanie gościnności Stadionu.

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start oraz meta umiejscowione są w Parku Zwierzynieckim, w okolicach pomnika 42-go Pułku Piechoty.

Dojazd transportem publicznym

Przystanki autobusowe komunikacji miejskiej zlokalizowane są w okolicach startu przy ul. Zwierzynieckiej (nr 8, 10, 28 i 29) oraz przy ul. 11 Listopada (nr 8 i 10).

Dojście pieszo

Lokalizacja biegu w Parku Zwierzynieckim umożliwia swobodne dotarcie pieszo z różnych części miasta.

Dojazd samochodem/rowerem

Parkingi dla uczestników zlokalizowane są przy ul. 11 listopada przy stadionie lekkoatletycznym i lodowisku. Na terenie hotelu BOSiR, wjeżdżając od strony ul. Wołodyjowskiego oraz przy Filharmonii Podlaskiej.

Kawiarnia

"Szaszłykarnia" - Kuchnia Polska, ul. Mickiewicza 13. (Promocje i rabaty dla uczestników parkrun)
"Poleczka" - Restauracja, ul. Świętojańska 21
"Paradiso" - Pizzeria, ul. Skłodowskiej 19