#12 bieg parkrun Bydgoszcz

 

Ostatni marcowy bieg parkrun Bydgoszcz odbył się w sprzyjających warunkach atmosferycznych, mimo wcześniej zapowiadanych opadów deszczu. Można by rzec, że pogoda sprzyja Bydgoskim biegaczom i zawsze dla Nas otwiera okienko pogodowe. Na starcie 12 biegu parkrun stanęło 56 biegaczy, w tym 5 debiutantów. Widać, że forma z biegu na bieg wzrasta - co tydzień odnotowujemy nowe rekordy osobiste, w tym tygodniu aż 21 biegaczy poprawiło swoje dotychczasowe rezultaty! Mieliśmy także okazję gościć biegaczy z Anglii - medalistów Halowych Mistrzostw Europy Weteranów, którzy w ostatnich dniach zmagali się na Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. Patrząc na ich uzyskane wyniki, nie jednego biegacza wprawili w zdumienie.

Pierwszy linię mety przekroczył Jonathan Escalante-Phillips, pokonując trasę w czasie 18:05, tuż za Nim wbiegł na metę Mariusz Kryske z grupy 4Run Team Bydgoszcz z czasem 18:47, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Maciej Kudalski, któremu pokonanie 5-kilometrowej trasy zajęło 19:32.

Wśród Pań pierwszą na mecie była jedna z medaliastek wspomnianych Halowych Mistrzostw Weteranów - Margaret Phillips (kategoria wiekowa 60-64l.), która pokonała trasę w czasie 21:56, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy wśród Pań. Drugą pozycję zajęła 4-krotna złota medalistka owych Mistrzostw Ros Tabor (kat. 65-69l.) z czasem 22:19. Natomiast jako trzecia linię mety przekroczyła Katarzyna Misun - Nowak wraz ze swoimi dwoma brytanami rasy Beagle w czasie 22:58.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy, że tak licznie przybywacie na Nasz parkrun! Cieszymy się również, że mamy swoich stałych bywalców - Maciej Lewicki oraz Jacek Kufel są uczestnikami parkrun Bydgoszcz od samego początku! Dziękujemy! Przypominamy, że za tydzień (4 kwetnia) Wielka Sobota i bieg normalnie się ODBĘDZIE! :)

 

 

#11 bieg parkrun Bydgoszcz

Jaki jest najlepszy sposób na przywitanie wiosny? Bydgoscy biegacze wiedzą - uczestnictwo w jedenastym, wiosennym parkrun Bydgoszcz. Na starcie zjawiło się aż 59 zawodników, którzy dzielnie i z uśmiechem na twarzy pokonali pięciokilometrową trasę nad Starym Kanałem Bydgoskim. Warunki atmosferyczne były sprzyjające: słońce przeplatane chmurami, dodatnia temperatura i bardzo słaby wiatr. Podczas biegu zawodnikom towarzyszyły świergoty ptaków.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Kryske, który ustanowił nowy rekord trasy 16:41 (nawet prowadzący stawkę rowerzysta miał problemy, żeby dotrzymać tempo zwycięzcy). Jako drugi dobiegł Fabian Klóska (17:57), a trzecie miejsce zajął Tomasz Lewandowski (19:01). Wśród kobiet triumfowała Ewa Mazanowska (23:56), niższe miejsce na podium wywalczyła sobie Jolanta Żal (24:29), a na trzecim miejscu znalazła się Agnieszka Chodur (24:51).

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów. Jest nam niezmiernie miło, że pojawia się coraz więcej debiutantów i wielu z Was pobija swoje rekordy życiowe. Dziękujemy również wolontariuszom, bez których bieg nie mógłby się odbywać. Jednocześnie przypominamy o zabieraniu ze sobą kodów kreskowych, bez których nie będziecie mogli zapoznać się z rezultatem biegu. Zapraszamy na kolejny parkrun!

 

#9 bieg parkrun Bydgoszcz

Gdzie najlepiej rozgrzać się przed niedzielnym City Trail? Oczywiście podczas parkrun Bydgoszcz. Na dziewiątym biegu zjawiło się aż 56 uczestników i pies. Wszyscy dzielnie i z uśmiechem pokonali pięciokilometrową trasę. Na szczęście warunki atmosferyczne były korzystne (wolontariusze nie musieli korzystać z rękawiczek). Zjawili się dziś zawodnicy, którzy przed biegiem, pokonywali trasę nad kanałem rowerem. "Dzisiaj przed parkrun Bydgoszcz zrobiliśmy 20 kilometrów na rowerze (tak, aby skończyć dokładnie przed biegiem). Polecam- nogi nie działają do biegu. Normalnie inny świat- ledwo dotarłem do mety"- pisze Daniel Preuss.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Paweł Siupka (19:04), na drugiej pozycji uplasował się Maciej Kudalski (19:15), natomiast trzecie miejsce wywalczyli Tomasz Lewandowski i Robert Żal, którzy ukończyli bieg w jednakowym czasie (19:33). Wśród kobiet triumfowała Jolanta Żal (25:38), za nią wbiegła Agnieszka Chodur (25:52), a trzecie miejsce przypadło Dorocie Fac (26:29).

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów, a wolontariuszom dziękujemy za pomoc. Jednocześnie przypominamy o przynoszeniu kodów kreskowych, bez których uczestnik nie znajdzie swojego wyniku na liście rezultatów.

 

#8 parkrun Bydgoszcz

Dobre warunki atmosferyczne przyciagają biegaczy na biegowe szlaki, doskonałym tego przykładem jest parkrun Bydgoszcz. Na 8 biegu, na starcie stanęło 45 osób, które dzielnie pokonały trasę. Na dzisiejszych ogłoszeniach przedstartowych, Paweł Rogusz otrzymał (długo wyczekiwaną) koszulkę za ukończenie 50 biegów - gratulujemy! Jednak ogłoszenia i podziękowania nie mogły trwać zbyt długo, ponieważ głośno dał o sobie znać nadzwyczajny uczestnik, czyli pies, który zniecierpliwiony czekał na końcowe odliczanie.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Lewandowski (19:42), tuż za nim wbiegł Robert Żal (19:46), a sekundę później Paweł Siupka (19:47). Trzeba przyznać, że panowie stoczyli wyczerpującą walkę o miejsca na podium. Wśród kobiet wygrała Jolanta Żal (25:19), na drugim miejscu uplasowała się Ewa Mazanowska (25:33), a najniższy stopień podium wybiegała Karolina Przybylska (26:43).

Wśród wszystkich uczestników parkrun Bydgoszcz, odbywa się klasyfikacja generalna, która po niespełna dwóch miesiącach zmagań, przedstawia się następująco:

Mężczyźni:
1.Maciej LEWICKI 704 p.
2.Zbigniew MILEWSKI (TKKF Kolejarz Bydgoszcz) 683 p.
3.Jacek KUFEL 618 p.

Kobiety:
1.Sabina LIBERA 624 p.
2.Agnieszka CHODUR 490 p.
3.Daria FAC 479 p.
Jak widać, liczą się nie tylko uzyskane czasy, ale przede wszystkim systematyczność uczęszczania na bieg.

Wszystkim serdecznie gratulujemy dobrych czasów, a wolontariuszom dziękujemy za pomoc w organizacji biegu. Przypominamy też o przynoszeniu ze sobą kodu kreskowego, który jest niezbędny do stworzenia tabeli z wynikami.

 

#7 bieg parkrun Bydgoszcz

Błękitne niebo, delikatne promienie słońca i temperatura kilka kresek powyżej zera, takie warunki przywitały uczestników siódmego parkrun Bydgoszcz. Na starcie stanęło ponad 50 biegaczy, którzy dzielnie i z uśmiechem na twarzy pokonywali pięcio- kilometrową trasę. Miło nam, że w biegu uczestniczą również osoby biegające z psami, które dzisiaj dzielnie zagrzewały wszystkich do startu.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Kryske (18:04), kilka sekund po nim wbiegł Sylwester Leon Tuczyński (18:16), natomiast trzecim zawodnikiem był Maciej Paweł Szymański (18:58). Jak widać cała trójka uzyskała bardzo dobre wyniki, poniżej 19 minut. Wśród kobiet triumfatorką okazała się Katarzyna Misun Nowak (23:37), która zostawiła swoje rywalki daleko w tyle. Druga była Aneta Dembek (26:10), a zaszczytne miejsce na ostatnim stopniu podium przypadło Emilii Kosmickiej (27:14). Warto nadmienić, że aż 7 osób uzyskało rezultaty poniżej 20 minut.

O zdjęcia z dzisiejszego biegu zadbał miłośnik fotografii, rajdów pieszo-rowerowych oraz organizator "Kultury na świeżym powietrzu" Michał Gerszewski. Zapraszamy wszystkich do odwiedzin jego bloga: spaceryfordoniaka.blogspot.com, na którym to znajdziecie dużo ciekawych zdjęć i artykułów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów, wolontariuszom dziękujemy za pomoc w organizacji dzisiejszego biegu. Zapraszamy też do udziału w kolejnym parkrun Bydgoszcz, który odbędzie się tradycyjnie w sobotę (28.02.2015r.) o godzinie 9:00. Nie zapomnijcie przynieść swoich kodów!

⇐ Nowsze wiadomości