#4 bieg parkrun Bydgoszcz

 

W końcu zima zaszczyciła Nas swoją obecnością w Bydgoszczy i sobotni czwarty bieg parkrun odbył się w mroźnej, zimowej aurze, co na szczęście nie odstraszyło porannych biegaczy i licznie stawili się na starcie. W tym tygodniu wzięło udział łącznie 68 biegaczy, w tym aż 16 zadebiutowało w bydgoskim parkrun. Mimo ośnieżonej i miejscami oblodzonej trasy, aż 20 biegaczy pokonało swoje dotychczasowe rezultaty!

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się parkrun Bydgoszcz i każdego tygodnia odnotowujemy obecność parkrunowiczów innych lokalizacji. W tym tygodniu gościliśmy Wayne'a Lathwell, który co tydzień biega w brytyjskim parkrun Lincoln oraz Michała Nowaczyk z parkrun Gdańsk.

I tak też Wayne Lathwell nie dał szans lokalnym biegaczom i jako pierwszy minął linię mety z czasem 19:19, tuż za Nim metę przekroczył Fabian Klóska z czasem 19:28, a jako trzeci dobiegł Mariusz Kryske z grupy 4Run Team Bydgoszcz z czasem 19:47. Wśród kobiet jako pierwsza dobiegła Anna Dula z czasem 25:14, druga na linii mety była Agnieszka Chodur z czasem 25:32, a jako trzecia dobiegła Daria Fac z czasem 26:21. Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych rezultatów!
Koniec stycznia to również czas podsumowań. Od 10 stycznia odbyły się 4 biegi parkrun Bydgoszcz, w których uczestniczyło 164 różnych biegaczy, którzy ukończyli łącznie 297 biegów o łącznym dystansie 1,485km!

A tak wygląda zestawienie punktów za styczniowe uczestnictwo w biegach:
Wśród mężczyzn:
Zbigniew Milewski - 387pkt
Mariusz Kryske - 379pkt
Maciej Lewicki 345pkt
Wśród kobiet:
Agnieszka Chodur - 391pkt
Daria Fac - 381pkt
Dorota Fac - 368pkt

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w styczniowych biegach i liczymy na równie wysoką frekwencje w kolejnych miesiącach! Do zobaczenia w lutym!