#5 bieg parkrun Bydgoszcz

Pierwszy lutowy bieg parkrun w Bydgoszczy przywitał biegaczy prawdziwie zimową aurą. Śnieg, lód i kilka stopni poniżej zera, nie były jednak straszne dla uczestników, którzy po raz kolejny licznie stawili się na starcie (ponad 50 osób).

Jako pierwszy linię mety przekroczył Zbigniew Milewski (19:59), który jako jedyny zawodnik uzyskał czas poniżej 20 minut, co przy panujących warunkach było dużym wyczynem. Na drugim miejscu wbiegł Mariusz Marcin Kryske (20:17), a zaszczytne trzecie miejsce zajął Paweł Gierszewski (20:18). Wśród kobiet triumfowała Jolanta Żal (25:52), tuż za nią wbiegła Agnieszka Chodur (25:54), a najniższe miejsce na podium wywalczyła Daria Fac (26:02).
Na prośbę biegaczy, zdjęcie grupowe zostało wykonane przed biegiem, dzięki czemu po przekroczeniu mety, nikt nie był narażony na wyziębienie organizmu podczas czekania na pozostałych zawodników. Miło też nam poinformować, że pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, aż 19 osób poprawiło swoje rekordy życiowe!
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i gratulujemy uzyskanych rezultatów. Zapraszamy również na kolejny, walentynkowy bieg parkrun Bydgoszcz, na którym odbędzie się rywalizacja biegających par. Będą niespodzianki!