#8 parkrun Bydgoszcz

Dobre warunki atmosferyczne przyciagają biegaczy na biegowe szlaki, doskonałym tego przykładem jest parkrun Bydgoszcz. Na 8 biegu, na starcie stanęło 45 osób, które dzielnie pokonały trasę. Na dzisiejszych ogłoszeniach przedstartowych, Paweł Rogusz otrzymał (długo wyczekiwaną) koszulkę za ukończenie 50 biegów - gratulujemy! Jednak ogłoszenia i podziękowania nie mogły trwać zbyt długo, ponieważ głośno dał o sobie znać nadzwyczajny uczestnik, czyli pies, który zniecierpliwiony czekał na końcowe odliczanie.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Lewandowski (19:42), tuż za nim wbiegł Robert Żal (19:46), a sekundę później Paweł Siupka (19:47). Trzeba przyznać, że panowie stoczyli wyczerpującą walkę o miejsca na podium. Wśród kobiet wygrała Jolanta Żal (25:19), na drugim miejscu uplasowała się Ewa Mazanowska (25:33), a najniższy stopień podium wybiegała Karolina Przybylska (26:43).

Wśród wszystkich uczestników parkrun Bydgoszcz, odbywa się klasyfikacja generalna, która po niespełna dwóch miesiącach zmagań, przedstawia się następująco:

Mężczyźni:
1.Maciej LEWICKI 704 p.
2.Zbigniew MILEWSKI (TKKF Kolejarz Bydgoszcz) 683 p.
3.Jacek KUFEL 618 p.

Kobiety:
1.Sabina LIBERA 624 p.
2.Agnieszka CHODUR 490 p.
3.Daria FAC 479 p.
Jak widać, liczą się nie tylko uzyskane czasy, ale przede wszystkim systematyczność uczęszczania na bieg.

Wszystkim serdecznie gratulujemy dobrych czasów, a wolontariuszom dziękujemy za pomoc w organizacji biegu. Przypominamy też o przynoszeniu ze sobą kodu kreskowego, który jest niezbędny do stworzenia tabeli z wynikami.