#11 bieg parkrun Bydgoszcz

Jaki jest najlepszy sposób na przywitanie wiosny? Bydgoscy biegacze wiedzą - uczestnictwo w jedenastym, wiosennym parkrun Bydgoszcz. Na starcie zjawiło się aż 59 zawodników, którzy dzielnie i z uśmiechem na twarzy pokonali pięciokilometrową trasę nad Starym Kanałem Bydgoskim. Warunki atmosferyczne były sprzyjające: słońce przeplatane chmurami, dodatnia temperatura i bardzo słaby wiatr. Podczas biegu zawodnikom towarzyszyły świergoty ptaków.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Kryske, który ustanowił nowy rekord trasy 16:41 (nawet prowadzący stawkę rowerzysta miał problemy, żeby dotrzymać tempo zwycięzcy). Jako drugi dobiegł Fabian Klóska (17:57), a trzecie miejsce zajął Tomasz Lewandowski (19:01). Wśród kobiet triumfowała Ewa Mazanowska (23:56), niższe miejsce na podium wywalczyła sobie Jolanta Żal (24:29), a na trzecim miejscu znalazła się Agnieszka Chodur (24:51).

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów. Jest nam niezmiernie miło, że pojawia się coraz więcej debiutantów i wielu z Was pobija swoje rekordy życiowe. Dziękujemy również wolontariuszom, bez których bieg nie mógłby się odbywać. Jednocześnie przypominamy o zabieraniu ze sobą kodów kreskowych, bez których nie będziecie mogli zapoznać się z rezultatem biegu. Zapraszamy na kolejny parkrun!