#12 bieg parkrun Bydgoszcz

 

Ostatni marcowy bieg parkrun Bydgoszcz odbył się w sprzyjających warunkach atmosferycznych, mimo wcześniej zapowiadanych opadów deszczu. Można by rzec, że pogoda sprzyja Bydgoskim biegaczom i zawsze dla Nas otwiera okienko pogodowe. Na starcie 12 biegu parkrun stanęło 56 biegaczy, w tym 5 debiutantów. Widać, że forma z biegu na bieg wzrasta - co tydzień odnotowujemy nowe rekordy osobiste, w tym tygodniu aż 21 biegaczy poprawiło swoje dotychczasowe rezultaty! Mieliśmy także okazję gościć biegaczy z Anglii - medalistów Halowych Mistrzostw Europy Weteranów, którzy w ostatnich dniach zmagali się na Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. Patrząc na ich uzyskane wyniki, nie jednego biegacza wprawili w zdumienie.

Pierwszy linię mety przekroczył Jonathan Escalante-Phillips, pokonując trasę w czasie 18:05, tuż za Nim wbiegł na metę Mariusz Kryske z grupy 4Run Team Bydgoszcz z czasem 18:47, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Maciej Kudalski, któremu pokonanie 5-kilometrowej trasy zajęło 19:32.

Wśród Pań pierwszą na mecie była jedna z medaliastek wspomnianych Halowych Mistrzostw Weteranów - Margaret Phillips (kategoria wiekowa 60-64l.), która pokonała trasę w czasie 21:56, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy wśród Pań. Drugą pozycję zajęła 4-krotna złota medalistka owych Mistrzostw Ros Tabor (kat. 65-69l.) z czasem 22:19. Natomiast jako trzecia linię mety przekroczyła Katarzyna Misun - Nowak wraz ze swoimi dwoma brytanami rasy Beagle w czasie 22:58.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy, że tak licznie przybywacie na Nasz parkrun! Cieszymy się również, że mamy swoich stałych bywalców - Maciej Lewicki oraz Jacek Kufel są uczestnikami parkrun Bydgoszcz od samego początku! Dziękujemy! Przypominamy, że za tydzień (4 kwetnia) Wielka Sobota i bieg normalnie się ODBĘDZIE! :)

 

⇐ Następny