parkun 8 czerwca odwołany!

Podobnie jak przed rokiem w weekend, kiedy w Charzykowach odbywa się impreza triathlonowa, nasz 5-kilometrowy bieg się nie odbędzie. Zapraszamy w kolejną sobotę, a w ten weekend do kibicowania i podziwiania zmagań sportowców, których także znacie z parkruna :)

 

50 # parkun odwołany

parkrun w dn. 19 stycznia w związku z żałobą narodową po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza został odwołany. Zapraszamy w kolejną sobotę.

 

parkrun Charzykowy # 45

45 bieg parkrun Charzykowy odbył się w sprzyjających warunkach atmosferycznych, przy rześkim powietrzu i delikatnie prószącym śnieżku. Na starcie stanęło 32 biegaczy, w tym 4 debiutantów. Mieliśmy także okazję gościć biegacza z klubu Biegający Tczew – Pana Zygfryda Liban, który podczas naszego biegu uzyskał swój najlepszy parkrunowy wynik (22:04). Dodajmy, że pan Zygfryd reprezentuje kategorię wiekową Weteranów 75-79 ! Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pokaźnego dorobku sportowego i niesamowitych wyników uzyskanych przez pana Zygfryda podczas jego ponad trzydziestoletniej przygody z bieganiem. Bardzo nam miło, że tak znakomity biegacz, który próbował się na niezliczonych trasach w całej Polsce jak i poza jej granicami, przejechał też niemałą odległość z Tczewa aby pobiec o poranku razem z nami !

A co do naszych rezultatów to też byliśmy świetni :-)

Pierwszy linię mety przekroczył Darek Ławecki, pokonując trasę w czasie 18:05, jako drugi zameldował się  Wiesław Skwierawski z czasem 20:25, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Urowski, któremu pokonanie 5-kilometrowej trasy zajęło 21:38.

Wśród Pań pierwszą na mecie była Adrianna Drewczyńska, która pokonała trasę w czasie 20:42, przed Karoliną Szmaglińską na drugiej pozycji (24:59) oraz  trzecią – Moniką Szymecką (25:49).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy, że mimo trwających już na dobre przygotowań do Świąt, tak chętnie przybywacie na nasz parkrun!

Dziękujemy też naszym wolontariuszom, którzy 5 grudnia (o czym niestety zapomnieliśmy, ajjjj !) mieli swoje święto. A więc lepiej późno niż wcale… Z okazji minionego Międzynarodowego Dnia Wolontariusza chcielibyśmy podziękować Wam za to, że dzielicie się z nami swoim czasem, energią, a przede wszystkim sercem. Składamy Wam ogromne wyrazy wdzięczności i mamy nadzieję, że nigdy nie zabraknie Wam zapału do tej roboty :-)

Przypominamy, że za tydzień edycja świąteczna (a więc stroimy się na gwiazdorów, reniferów, choinki, czy co tam Wam świątecznego w ręce wpadnie :-) ) Warto byłoby w tym przedświątecznym biegu wpaść na 5 km do Charzykowa !!!

 

parkrun #44

44 edycja parkrun Charzykowy była wyjątkowa ! Nasi biegacze i wolontariusze zaprezentowali iście zgraną paczkę i w promiennych nastrojach oraz mikołajowych czapkach przybili na nasze miejsce cotygodniowych, pięciokilometrowych biegów.

Dobra aura zauważalna była już przed startem, a prawdziwa inicjatywa cyklów Parkrun – czyli wspólne spotkania biegowe bez ogromnego parcia na wyniki, była idealnie odzwierciedlona. Każdy z nas lubi biegać, to sprawa oczywista, ale ile wspólne bieganie, wśród życzliwych sobie osób może nam dać, to chyba poczuł tego dnia każdy z nas.

A skoro się zebrali to pobiegali… Jako pierwszy linię mety przekroczył  Piotr Olkowski w pięknym czerwonym wdzianku. Zajęło mu to 21:51. Pierwszą panią była zaś Adrianna Drewczyńska, uzyskując czas 23:09. Wiemy, że potrafią szybciej…ale dzisiaj chyba nikt nie patrzył na czas. Ważny był wspólny bieg. To jest to! To jest parkrun! Na mecie były słodkości od Moniki i Ady, która świętowała z nami swoje drugie osiemnaste urodziny ;-) Ps. Meldujcie nam zawsze, jeśli macie coś ważnego do uczczenia - chętnie poświętujemy razem z Wami a odśpiewane wspólnie „sto lat” zawsze ucieszy !

Cieszymy się z każdego nowego uczestnika, każdy wprowadza swoją osobą coś ciekawego i indywidualnego. Dzisiaj powitaliśmy z radością w naszym gronie, znanego nam z wielu biegów -  Henryka Kaak, który miejmy nadzieję, przezwyciężył trwale kilkumiesięczną kontuzję. Bo jak jest zdrowie, to chyba nie ma już innych wymówek żeby nie biegać, prawda?

Zachęcamy też wszystkich, którzy zastanawiają się nad dołączeniem do naszej sekcji wolontariuszy. Tam zawsze gwarancja mile spędzonego czasu - zgłoszenia: charzykowywolontariusze@parkrun.com

Tymczasem nie zwalniamy tempa i nie chowamy czerwonych czapek głęboko do szafy bo Gwiazdor za pasem !

 

parkrun Charzykowy #31

Podsumowanie statystyczne parkrun Charzykowy #31, 8 września 2018 r.

To już tydzień od rozpoczęcia roku szkolnego ... ależ ten czas leci.

Na starcie zjawiło się 34. zawodników, a pogoda tego ranka sprzyjała poprawie wyników! Dołączyło do nas siedmiu nowych uczestników (pięciu zawodników i dwie zawodniczki), a jeden z nowicjuszy zajął trzecie miejsce :) Aż sześciu uczestników poprawiło swoje dotychczasowe wyniki!

Edycja ta była też wyjątkowo rodzinna, biegły siostry i mama z synami.

Pierwsza trójka:
Łukasz KRIEGER
Mateusz DAJNOWSKI
Michał TRZUPEK

Wolontariuszami byli:
Roman DĄBROWSKI, Jerzy KIEDROWICZ, Anna KRUK, Paweł KRUK, Renata LIETZ, Szymon LIETZ, Bartłomiej LIETZ, Amelia NEUMANN, Laura Anna RUZIEWICZ, Oliwia RUZIEWICZ, Wojciech SOBCZAK, Weronika SWAKOWSKA, Wojciech UROWSKI

Fotorelacje znajdziecie na naszym profilu na facebooku

⇐ Nowsze wiadomości