parkrun # 18

W sobotę 2 czerwca 2018 roku spotkaliśmy się, jak co tydzień na charzykowskiej promenadzie z okazji 18. edycji parkrun. Była ona o tyle wyjątkowa, że świętowaliśmy obchody Dnia Dziecka. Czas umiliły nam balony, cukierki oraz rysunki kredą.
Na starcie biegu stanęło 34 zawodników. Zwycięzcami zostali, wśród mężczyzn Dawid Szreder z wynikiem 20:09, pierwsza na mecie wśród kobiet była Karolina Szmaglińska z czasem 22:19. Jednak największymi bohaterami biegu zostały dzieci, które zarówno uczestniczyły w bieganiu i zostały nagrodzone okolicznościowymi dyplomami, jak i pomagały w organizacji parkrun i otrzymały szczególne podziękowania.
Wśród startujących w ten upalny dzień osób było 5 debiutantów, a 3 zawodników poprawiło swój rekord życiowy.
We wszystkich edycjach biegu parkrun Charzykowy wystartowało już 271 zawodników, razem wystartowali 920 razy i przebiegli łącznie 4600km.
Bardzo dziękujemy licznemu gronu wolontariuszy tego biegu. Tym razem o organizację i prawidłowy przebieg parkrun zadbali: Jerzy Kiedrowicz, Szymon Lietz, Renata Lietz, Bartłomiej Lietz, Sławomir Miszewski, Amelia Neumann, Oliwia Ruziewicz, Weronika Swakowska, Monika Szymecka, Wojciech Urowski, Katarzyna Kula. Wszystkich ogromnie zachęcamy do wsparcia naszych szeregów wolontariuszy, zgłoszenia można wysyłać pod adres charzykowywolontariusze@parkrun.com.