parkrun Charzykowy # 45

45 bieg parkrun Charzykowy odbył się w sprzyjających warunkach atmosferycznych, przy rześkim powietrzu i delikatnie prószącym śnieżku. Na starcie stanęło 32 biegaczy, w tym 4 debiutantów. Mieliśmy także okazję gościć biegacza z klubu Biegający Tczew – Pana Zygfryda Liban, który podczas naszego biegu uzyskał swój najlepszy parkrunowy wynik (22:04). Dodajmy, że pan Zygfryd reprezentuje kategorię wiekową Weteranów 75-79 ! Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pokaźnego dorobku sportowego i niesamowitych wyników uzyskanych przez pana Zygfryda podczas jego ponad trzydziestoletniej przygody z bieganiem. Bardzo nam miło, że tak znakomity biegacz, który próbował się na niezliczonych trasach w całej Polsce jak i poza jej granicami, przejechał też niemałą odległość z Tczewa aby pobiec o poranku razem z nami !

A co do naszych rezultatów to też byliśmy świetni :-)

Pierwszy linię mety przekroczył Darek Ławecki, pokonując trasę w czasie 18:05, jako drugi zameldował się  Wiesław Skwierawski z czasem 20:25, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Urowski, któremu pokonanie 5-kilometrowej trasy zajęło 21:38.

Wśród Pań pierwszą na mecie była Adrianna Drewczyńska, która pokonała trasę w czasie 20:42, przed Karoliną Szmaglińską na drugiej pozycji (24:59) oraz  trzecią – Moniką Szymecką (25:49).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy, że mimo trwających już na dobre przygotowań do Świąt, tak chętnie przybywacie na nasz parkrun!

Dziękujemy też naszym wolontariuszom, którzy 5 grudnia (o czym niestety zapomnieliśmy, ajjjj !) mieli swoje święto. A więc lepiej późno niż wcale… Z okazji minionego Międzynarodowego Dnia Wolontariusza chcielibyśmy podziękować Wam za to, że dzielicie się z nami swoim czasem, energią, a przede wszystkim sercem. Składamy Wam ogromne wyrazy wdzięczności i mamy nadzieję, że nigdy nie zabraknie Wam zapału do tej roboty :-)

Przypominamy, że za tydzień edycja świąteczna (a więc stroimy się na gwiazdorów, reniferów, choinki, czy co tam Wam świątecznego w ręce wpadnie :-) ) Warto byłoby w tym przedświątecznym biegu wpaść na 5 km do Charzykowa !!!