Trasa

Lokalizacja trasy to teren leśny nadleśnictwa Chrzanów/leśnictwo Kroczymiech. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to drogi leśne, szutrowe oraz częściowo asfalt. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa, uczestnicy proszeni są o ustąpienie pierwszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do zmniejszenia ryzyka kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Chrzanów jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km.
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Chrzanów będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Trasa w całości umiejscowiona jest w obrębie terenów leśnych leśnictwa Kroczymiech gdzie krzyżują się szlaki rowerowe i piesze a także przebiega ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna. Start i meta biegu umieszczone są na polance leśnej w pobliżu leśniczówki. Trasa wyznacza pętlę o długości 5 km biegnąc początkowo w kierunku zachodnim prze 2 km. Następnie skręcamy w lewo w kierunku południowo–wschodnim by po pokonaniu 1 km skręcić w lewo w kierunku północno–wschodnim. Najpierw po szutrowej drodze, następnie po odcinku asfaltowym dobiegamy do linii mety.

Udogodnienia

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start biegu znajduje się w sąsiedztwie leśniczówki Kroczymiech nieopodal drogi 933 Chrzanów–Libiąż. Pętla o długości 5 km poprowadzona drogą leśną wzdłuż szlaków rowerowych. Miejsce zbiórki stanowi parking pomiędzy leśniczówką i budynkami Ocynkowni odległy od przystanku autobusowego komunikacji miejskiej o ok. 1000m

Dojazd transportem publicznym

Dojazd od strony Trzebini i Chrzanowa linią nr 15 (Młoszowa–Libiąż) – przystanek Chrzanów Fadom. Dojazd od strony Libiąża także linią nr 15 (Libiąż–Młoszowa)

Dojście pieszo

Od przystanku autobusowego ok. 300 m do miejsca zbiórki. Na miejsce można dotrzeć od strony Ośrodka Sportowego Chrzanów Kąty (ok 1500 m) – spacerem ok 10 minut – ulicą Leśną, Spacerową skręcając w stronę stawów "Groble".

Dojazd samochodem/rowerem

Korzystając z samochodu, należy kierować się drogą nr 933 w stronę Libiąża i Oświęcimia. Mijając po lewej stronie stację benzynową BP skręcamy w prawo i po 300 metrach dojeżdżamy do parkingu przy leśniczówce. Miejsca parkingowe znajdują się także wzdłuż ogrodzenia Ocynkowni.

Korzystając z aplikacji GPS należy wpisać: parkrun Chrzanów PARKING. Wpisanie samej nazwy parkrun Chrzanów spowoduje, że dojazd zostanie wyznaczony przez drogi zamknięte dla ruchu samochodowego.

Kawiarnia

Nieopodal znajduje się kawiarnia na stacji BP