Trasa

Lokalizacja trasy to Park Reagana. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to W większości ścieżki asfaltowe, ścieżki twarde spacerowe. Ścieżki nie są użytkowane przez samochody.. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Gdańsk jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km. W przypadku braku pewności zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Gdańsk będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Trasa składa się z dwóch okrążeń w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara. Start oraz meta, które jednocześnie stanowią miejsce zbiórki uczestników ulokowane są w pobliżu Wejścia D do parku (ul. Dąbrowszczaków). Po starcie trasa biegnie w kierunku południowo-wschodnim w głąb parku. Przy skrzyżowaniu ze ścieżką rowerową trasa skręca w lewo, w kierunku wejścia na plażę numer 58. Koło wejścia na plażę (uwaga na rowerzystów!) ponownie należy skręcić w lewo. Aleją spacerową biegniemy aż do wysokości wejścia na plażę numer 60. Tu trasa skręca mocno w lewo na skrzyżowaniu (przecięcie ścieżki rowerowa zaraz za zakrętem) i biegnie aż do końca chodnika (do Wejścia D) a następnie gwałtownie skręca w lewo. Meta kończy drugie okrążenie i znajduje się przy piaszczystym zakręcie w prawo przy placu zabaw "Kraina Zabawy".

Udogodnienia

W bespośrednim sąsiedztwie trasy znajduje się parking. W sobotę parking jest bezpłatny. Dodatkowo, w odległości ok. 50m od mety znajdują się toalety (na stacji benzynowej). W sezonie letnim toalety znajdują się dodatkowo z pobliżu startu i na trasie, przy wejściu na plażę numer 60.

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start oraz meta, które jednocześnie stanowią miejsce zbiórki uczestników ulokowane są w pobliżu Wejścia D do parku (ul. Dąbrowszczaków). Zapraszamy na zbiórkę o godzinie o 8.45 w celu dokonania rozgrzewki oraz wspólny start o godz 9.00.

Dojazd transportem publicznym

Do parku im. Ronalda Reagana łatwo dojechać jest środkami transportu publicznego. Dwa autobusy linii 199 i 139 zatrzymują się bezpośrednio w sąsiedztwie parku. Jeżeli korzystasz z SKM prosimy wysiąść na stacji Przymorze-Uniwersytet lub Oliwa i przesiąść się na jeden z wyżej wymienionych autobusów a następnie wysiąść na przystanku "Dąbrowszczaków".

Dojście pieszo

Prosimy iść wzdłuż ul.Dąbrowszczaków aż do parkingu, a następnie skierować się do parku ścieżką prowadzącą do Krainy Zabawy (Wejście D).

Dojazd samochodem/rowerem

Jadąc samochodem prosimy podążać za tablicami wskazującymi Przymorze i dojechać do parku ul. Jagiellońską lub Obrońców Wybrzeża. Jadąc ulicą Obrońców Wybrzeża prosimy dojechać do jej końca, a następnie skręcić w lewo w ulicę Dąbrowszczaków i kontynuować aż do parkingu, który znajdować się będzie po prawej stronie. Jeżeli zdecydujecie się Państwo dojechać do parku ul. Jagiellońską, prosimy kontynuować aż do momentu, kiedy skręci ona łukiem w prawo i dojechać do parkingu, który zobaczycie Państwo po lewej stronie.

Kawiarnia

brak