Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 07/09/2013

200 osób pobiegło w parkrun Gdańsk!

W 85 edycji parkrun Gdańsk na starcie pojawiło się 200 biegaczek i biegaczy w wieku od 5 do 80 lat, w tym ogromna liczba osób debiutujących w parkowych biegach na dystansie 5 kilometrów. Trzeci raz rzędu został poprawiony rekord frekwencji i tym samym gdańska akcja stała się po raz kolejny najliczniejszą imprezą z cyklu parkrun Polska!

ilustracja

Przed biegiem odbyła się rozgrzewka, która została przeprowadzona przez biegaczy Akademii Biegania, która w bardzo znaczący sposób przyczyniała się do rekordowego biegania w parkrun. Zanim nastąpiło tradycyjne odliczanie, Agata Masiulaniec z Akademii Biegania otrzymała koszulkę techniczną oznaczoną 50 parkrun za udział w pięćdziesięciu startach. Ufundowała ją firma adidas Polska, będąca głównym partnerem parkrun Polska.

ilustracja

Wśród Pań pierwsza była wyróżniona przed startem Agata Masiulaniec, która z czasem 22:04 zapewniała sobie 6 zwycięstwo w tym roku. Druga była kolejna reprezentantka Akademii Biegania, Aleksandra Balcerzak. W swoim pierwszym biegu na 5 km uzyskała 22:17. Trzecią pozycję uzyskała Grażyna Witt (MaratonyPolskie PL Team) z wynikiem 22:49.

U Panów bezkonkurencyjny był Szymon Dobecki, który linię mety przekroczył z czasem 16:52. Dwa następne miejsca zdobyli biegacze Akademii BieganiaPiotr Sutor i Tomasz Bagrowski, którzy pokonali dystans poniżej 19 minut.

Uwaga! W przyszłym tygodniu parkrun Gdańsk się nie odbędzie ze względu na organizowany w sobotę 51. Bieg Westerplatte. W związku z czym na kolejne spotkanie zapraszamy za dwa tygodnie, czyli 21 września.

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego sezonu po 34 biegach przedstawia się następująco: