Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 21/09/2013

Klub "50 parkrun" rośnie w siłę

ilustracja

Ostatnia sobota kalendarzowego lata przyciągnęła prawie 160 miłośniczek i miłośników na alejki Parku Nadmorskiego, gdzie co tydzień do pokonania jest dystans 5 kilometrów w ramach akcji parkrun Gdańsk.

Start poprzedziła wyjątkowa uroczystość w świetle kamer TVP. Do znacznej grupy uczestników trafiły koszulki techniczne ufundowane przez adidas Polska, który jest oficjalnym partnerem parkrun Polska. Koszulki za udział w 10 startach w parkrun otrzymały: Dominika Groth oraz Krzysztof Weber. Aż ośmiu kolejnych biegaczy otrzymało koszulki z numerem 50 na plechach za zaliczenie 50 biegów. Do klubu 50 parkrun dołączyli więc: Bogusława Rosa, Mirosław Fedorowicz, Arkadiusz Herber, Andrzej Klewek, Jerzy Krzak, Tomasz Lebedek, Paweł Petelski, Artur Szymański.

Wśród Pań najszybsza, a czwarta w ogólnej klasyfikacji była Ela Tuwalska, która uzyskała nowy rekord życiowy wynoszący 19:09. Druga była Agata Masiulaniec z Akademii Biegania. Obydwie biegaczki są głównymi kandydatkami do zajęcia pierwszego miejsca w całorocznej klasyfikacji punktowej, w której Ela ma tylko 37 punktów przewagi nad Agatą. We wczorajszym biegu na podium również stanęła reprezentantka Akademii, Katarzyna Dębowska i to z nową życiówką24:01.

U Panów od startu do mety przewodził Tomasz Bagrowski z Akademii Biegania. Dystans pokonał w 18 minut. Drugi z 30-sekundową stratą byłArtur Szymański, a trzecie miejsce zajął Piotr Rogowski.

Przed biegiem, jak i po biegu wielu uczestników podzieliło się swoimi wrażeniami z parkrunu oraz zachęcało do biegania w przygotowywanym materiale reporterskim dla programu Rusz się człowieku, który zostanie wyemitowany 29 września w TVP 1 oraz dla w relacji TVP Gdańsk.

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego sezonu po 35 biegach przedstawia się następująco:

Panie:

Elżbieta Tuwalska - 2393 pkt.

Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) - 2356 pkt.

Teresa Pietrzak (Akademia Biegania) – 2158 pkt.

Panowie:

Krzysztof Klawikowski – 3160 pkt.

Paweł Petelski - 2836 pkt.

Artur Szymański – 2710 pkt.

Fot. Mirek Jasiński