Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 28/09/2013

   Polska złota jesień na parkrun Gdańsk

Na pierwszy w tym roku jesienny bieg parkrun Gdańsk stawiło się blisko 130 uczestników, chętnych pokonać dystans 5 km. Choć pogoda od rana kaprysiła, to humory panujące wśród startujących, jak zwykle dopisywały.

Oprócz rozgrzewki, którą poprowadziła Agata Masiulaniec z Akademii Biegania, odbyło się kolejne wręczenie technicznych koszulek marki adidas Polska, która jest głównym partnerem parkrun Polska. Koszulki z numerem 10 na plecach otrzymała dwójka biegaczy - Oskar Ławryniuk oraz Dominik Wołowicz, jako potwierdzenie ukończenia dziesięciu biegów parkrun.

Wśród Pań o pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji punktowej zacięcie walczą Elżbieta Tuwalska i Agata Masiulaniec, między którymi różnica w „generalce” wynosi jedynie 38 punktów. Obie w sobotnim biegu stanęły na podium. Ela z czasem 21:27, natomiast Agata z wynikiem 22:54. Trzecia była Marta Kamińska-Olczak, która trasę pokonała w 23:17.

U Panów w boju o najlepszy wyniki liczyła się trójka biegaczy: Tomasz Bagrowski i Marek Chołota (obydwaj Akademii Biegania) oraz  Kajetan Świeczkowski.Po pierwszej pętli dwójka AB-owiczów miała nieznaczną przewagę nad Kajetanem. Tomek i Marek utrzymali tempo przez cały bieg i w rezultacie przekroczyli linię mety jednocześnie. O zwycięstwie Tomka zdecydowała setna sekunda i mógł on cieszyć z trzeciego pod rząd parkrunowego zwycięstwa. Osiem sekund za wspomnianą dwójką zameldował się Kajetan, który ukończył bieg w 18:43.

ilustracja

W sobotnim parkrunie niemal 40 uczestników poprawiło swoje rekordy życiowe. Cieszy również to, że wiele osób zdecydowało się na bieg ze swoimi pociechami, co jest pozytywnym przykładem aktywności sportowej całych rodzin.

W najbliższą sobotę, czyli 5 października, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień parkrun. W związku z tym zachęcamy do jak najliczniejszego przyjścia na sobotni bieg, a wyzwaniem jaki postawili sobie uczestnicy 300 lokalizacji parkrun w 9 krajach zrzeszonych w inicjatywie, będzie próba pobicia rekordu frekwencji, który obecnie wynosi 45 000 osób jednorazowo wzięły udział w ogólnoświatowej akcji. Zapraszamy!

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego sezonu po 36 biegach przedstawia się następująco:

Panie:

Elżbieta Tuwalska - 2493 pkt.

Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) - 2455 pkt.

Teresa Pietrzak (Akademia Biegania) – 2158 pkt.

Panowie:

Krzysztof Klawikowski 3254 pkt.

Paweł Petelski 2926 pkt.

Artur Szymański 2806 pkt.

Fot.Teresa Pietrzak (Akademia Biegania)