Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 12/10/2013

Weekend zaczyna się od parkrunu 

Pochmurny sobotni poranek nie odstraszył fanów parkowego biegania na dystansie 5 km, którzy w liczbie ponad 120 stanęli na starcie parkrun Gdańsk.

 ilustracja

Wśród Pań bardzo mocno pobiegła Elżbieta Tuwalska, która z czasem 19:10 w ogólnej klasyfikacji biegu była szósta. Drugą pozycję zajęła Agata Masiulaniec Akademii Biegania, a jej wynik to 22:25. Natomiast trzecia była Marta Kamińska-Olczak z nowym rekordem życiowym 23:10.

U Panów bardzo silna ekipa rywalizowała o pierwsze miejsce: Michał Sawicz (Biegacz z Północy oraz dwaj reprezentanci Akademii Biegania - Michał Mońka i Tomek Bagrowski.  Jednak głównych pretendentów do zwycięstwa w 89 biegu parkrun Gdańsk, pogodził debiutujący w cosobotniej imprezie – Daniel Mikielski. Nie miał sobie równych. Z niezwykłą łatwością pokonał trasę w czasie 16 minut i 2 sekundy, co jest trzecim najlepszym czasem uzyskanym na parkrunie w Gdańsku. Mało tego, Daniel zapowiedział, że następnym razem spokojnie uzyska lepszy czas. Nie są to słowa na wyrost, gdyż 23-latek z Olsztynka pokonuje 10 km w 33 minuty.

 ilustracja

Drugie miejsce uzyskał Michał Sawicz, który linię mety przekroczył z czasem 18:18. Najniższe miejsce na podium z 3 sekundową stratą do Biegacza z Północy zanotował Michał Mońka z Akademii Biegania.

 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych rezultatów, wśród których posypało się około 20 "życiówek". Dziękujmy za świetną atmosferę oraz klimat, którą tworzycie co tydzień. Jest sobota. Jest parkrun!

 

 ilustracja

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego w ramach drugiego sezonu po 38 biegach przedstawia się następująco:

Panie:
1. Elżbieta Tuwalska - 2593 pkt. 
2. Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) - 2554 pkt. 
3. Teresa Pietrzak (Akademia Biegania) – 2247 pkt.

Panowie:
1. Krzysztof Klawikowski – 3345 pkt. 
2. Paweł Petelski – 3021 pkt. 
3. Artur Szymański – 2905 pkt.

Fot. Patrycja Paruzel, Agnieszka Rupińska, Piotr Kugaudo