Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 26/10/2013

Parkrun Gdańsk opanowały zombie

Na 91. biegu parkrun Gdańsk zjawiło się mnóstwo straszydeł, wampirów,czarodziejek i innych zombiastych postaci, które przyniosły mały popłoch na nadmorskich alejkach. Spowodowało to, że wielu uczestników poprawiło swoje dotychczasowe wyniki.

ilustracja

Wśród Pań tradycyjnie najszybsze były siostry Ela i Małgosia Tuwalskie, które razem przekroczyły linię mety w czasie 20:40. Trzecia była Kinga Zielińska, która pokonała 5 km z rezultatem 21:52.

U Panów pierwsze miejsce z wynikiem 17:21 zajął Mateusz Moderhak, dla którego było to trzecie zwycięstwo w czwartym starcie w parkrun Gdańsk. Drugi był Arkadiusz Kalinowski, który osiągnął 18:21. Natomiast jako trzeci linię mety przekroczył Artur Szymański18:46.

Dziś uczestniczyłem w parkrunie jako wolontariusz i po raz kolejny mogłem obserwować reakcje ludzi tuż po przekroczeniu linii mety. Okazało się, że nie tylko ja "umieram" po ukończeniu biegu. Znaczy się nie jestem sam. A dzisiejszy bieg przejdzie do historii jako "zombie-run". Nic dziwnego, że posypały się "życiówki", skoro uczestników goniły zombie, czarownice, potwory czy człowiek-piła. Gdańska ekipa znowu udowodniła, że ma nie tylko "powera", ale również poczucie humoru -  w tym przypadku również czarnego – opowiada Jarek Skopczyński, jeden z uczestników imprezy.

Po biegu śmiechów i radości nie było końca, a uwieńczeniem wczorajszego biegu, było wspólne morsowanie, na które udała się spora część uczestników, aby hartować ciało przed zbliżającą się zimą.

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego w ramach drugiego sezonu po 40 biegach przedstawia się następująco:

Panie:

Elżbieta Tuwalska - 2792 pkt. 

Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) - 2733 pkt. 

Teresa Pietrzak (Akademia Biegania) – 2419 pkt.

Panowie:

Krzysztof Klawikowski – 3543 pkt. 

Paweł Petelski – 3207 pkt. 

Artur Szymański – 3100pkt.

Fot. Anna Szwed, Michał Sawicz oraz Akademia Biegania.