Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 02/11/2013

Parkrun Gdańsk poświęcony sportowcom oraz bliskim

92. parkrun Gdańsk odbył się w szczególnym dniu, bo w Dzień Zaduszek. Tradycja odwiedzania grobów i pamięć o zmarłych jest w naszej kulturze bardzo silna i stanowi wyjątkowy czas. W związku z czym, bieg został poświęcony pamięci zmarłych sportowców, jak i na wspomnienie kogoś bliskiego.

Start poprzedziło wręczenie koszulek technicznych młodym uczestnikom za zaliczenie 10 startów w ramach naszej akcji. Trykoty z numerem "10" na plecach, które zostały ufundowane przez adidas Polska, trafiły do Rafała Górskiego, Mateusza Kulisa, Przemka Szweda i najmłodszego biegacza w parkrun Gdańsk, siedmioletniego Dominika Szweda. Gratulujemy!

ilustracja

W sobotnim biegu uczestniczyło blisko 160 osób w tym 15 debiutantów. Około 40 z nich poprawiło swoje czasy, a ponad 30 startujących pokonało dystans 5 km poniżej 21 minut, co świadczy o bardzo mocnym tempie wczorajszego biegu.

ilustracja

Wśród Pań bezkonkurencyjne były siostry Tuwalskie. Małgosia uzyskała fantastyczny wynik 18:58, co jest trzecim najlepszym rezultatem w parkrun Polska w kategorii kobiet. Drugą lokatę zajęła Ela Tuwalska z czasem 19:19. Trzecie miejsce przypadło Agnieszce Adamowicz z BBL Sopot, a jej osiągnięcie to 22:05.

U Panów drugi raz z rzędu zwyciężył Mateusz Moderhak (Rabuj Bank), który linię mety przekroczył z nowym rekordem życiowym – 17:16.  Drugi był Artur Szymański z ponad minutową stratą do zwycięzcy. Natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się debiutujący w parkrun Gdańsk, Miłosz Nurczyński, który ukończył bieg w czasie 18:25.

ilustracja

Gratulujemy wszystkim uzyskanych rezultatów i dziękujemy Akademii Biegania za przeprowadzoną rozgrzewkę.

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego w ramach drugiego sezonu po 41 biegach przedstawia się następująco: