Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 09/11/2013

Uczestnicy parkrun Gdańsk uczcili Święto Niepodległości

ilustracja

Mimo deszczowej i zimnej pogody, około 130 biegaczek i biegaczy pojawiło się na cosobotnim parkrun Gdańsk. Wielu uczestników okazji zbliżającego się Święta Niepodległości przybrało barwy biało-czerwone, aby uczcić jedną z najważniejszych rocznic w historii Polski.

Wśród Pań najszybsza i trzecia w łącznej klasyfikacji była 21-letnia Martyna Warda, która pokonała dystans 5 km w 18 minut i 37 sekund. To nowy rekord gdańskiej edycji w kategorii kobiet.

Dzięki temu osiągnięciu, reprezentantka AZS-UWM OLSZTYN jest również najszybszą Polką w biegach parkrun Polska. Rekord 18:26 należy do Węgierki Very Gulás. Druga była Ela Tuwalska z czasem 20:13, a tuż za nią linię mety przekroczyła Ewa Król.

U Panów pierwszy był Daniel Mikielski, który ze znaczną przewagą nad resztą uczestników pokonał trasę w czasie 16:57. Drugi był Andrzej Guż (BCT Team) z wynikiem 17:44. Natomiast trzeci (w łącznej klasyfikacji czwarty) był Tomasz Bagrowski z Akademii Biegania z rezultatem 18:43.

ilustracja

W 93. biegu parkrun Gdańsk 18 osób pobiło swoje dotychczasowe rekordy, a dodatkowo gościliśmy 15. debiutantów. Gratulujemy wszystkim uzyskanych miejsc oraz czasów i zapraszamy tradycyjnie w każdą sobotę. Jest sobota, jest parkrun!

ilustracja

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego w ramach drugiego sezonu po 42 biegach przedstawia się następująco:

Panie:

Elżbieta Tuwalska – 2990 pkt.

Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) – 2923 pkt.

Teresa Pietrzak (Akademia Biegania) – 2583 pkt.

Panowie:

Krzysztof Klawikowski – 3726 pkt.

Artur Szymański – 3299 pkt.

Paweł Petelski - 3207 pkt.

Fot. Ania Gruźlewska i Przemek Szwed