Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 16/11/2013

Daniel Mikielski z wynikiem 15 minut i 35 sekund na parkrun Gdańsk

2013-11-16-Parkrun-Agata-Masiulaniec-0021

Na wietrzny parkrun Gdańsk w minioną sobotę stawiło się aż 145 osób, by pokonać tradycyjną, cotygodniową piątkę w Parku Nadmorskim. Przed startem Eli Tuwalskiej uroczyście wręczono koszulkę techniczną z charakterystyczną cyfrą 50 na plecach, która została ufundowana przez adidas Polska za udział w 50. biegach parkrun.

ilustracja

94. edycja była bardzo szybka. Pierwsze 20 osób ukończyło bieg w czasie poniżej 20 minut. Natomiast 18 osób poprawiło swoje dotychczasowe rezultaty, mimo niesprzyjających warunków pogodowych.

Wśród Pań pierwsze miejsce z czasem 19:17 zajęła wspomniana Ela Tuwalaska, która w wyniku absencji Agaty Masiulaniec powiększyła przewagę w rocznej klasyfikacji punktowej. Druga była Kinga Zielińska z nową życiówką 21:19. Trzecie miejsce przypadło Renacie Kugaudo z Akademii Biegania, która osiągając 22:25, poprawiła swój wcześniejszy wynik o 44 sekundy.

ilustracja

U Panów, podobnie jak w poprzednim tygodniu, bezkonkurencyjny był Daniel Mikielski, który dystans pokonał w 15 minut i 35 sekund, co jest trzecim najlepszym wynikiem w parkrun Polska. Drugie miejsce zajął Andrzej Guż z 2,5 minutową stratą do zwycięzcy, a trzeci był Piotr Słodowicz z Grupy Trójmiasto z czasem 18:09.

Gratulujemy pozostałym uczestnikom wspaniałych rezultatów i dziękujemy wolontariuszom za pomoc przy organizacji biegu. Jest sobota, jest parkrun !!!

ilustracja

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego w ramach drugiego sezonu po 43 biegach przedstawia się następująco: