Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 28/11/2013

Andrzejkowy parkrun Gdańsk

Sobotni, andrzejkowy bieg przyciągnął blisko 130 osób, na które tradycyjnie o godzinie 9 czekała przygotowana 5-kilometrowa trasa w Parku Nadmorskim. Idealne warunki biegowe sprawiły, że co dziesiąty uczestnik ustanowił swój nowy rekord życiowy.

ilustracja

Wśród Pań jak zwykle najszybsze były siostry Tuwalskie. Pierwsza była Ela, dla której było to już 40 zwycięstwo w parkrun Gdańsk. Ukończyła go z czasem 19 minut i 7 sekund i w łącznej  klasyfikacji była 6. Natomiast Małgosia z wynikiem 19:19 była 11. Trzecia miejsce wśród kobiet zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni rocznej klasyfikacji punktacji parkrun Gdańsk – Ewa Król, która celuje w pokonanie 5 km poniżej 20 minut. Tym razem do szczęścia zabrakło 28 sekund.

ilustracja

Wśród mężczyzn z wynikiem 18:31 zwyciężył Piotr Pietrzak z Akademii Biegania, który po dwumiesięcznej przerwie wraca do formy. Dla Piotra był to już dziewiąty wygrany bieg parkrun. Drugi z 10-sekundową stratą do lidera był Artur Szymański z LOTOS Running Team, a stawkę na "podium" zamknął Wojciech Kozłów, wyrównując swój rekord życiowy z września ubiegłego roku – 18:46.

Przy okazji apelujemy do jednego z uczestników o zwrot tokenu nr 38 i w związku z tym prosimy o kontakt pod adresem gdanskbiuro@parkrun.com.

ilustracja

W najbliższą sobotę, czyli 7 grudnia odbędzie się mikołajkowy parkrun Gdańsk. Zachęcamy wszystkich do przyjścia w czerwonych czapeczkach i przyniesienia smakowitych słodkości.

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego w ramach drugiego sezonu po 45 biegach przedstawia się następująco: