Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 07/12/2013

Mikołajkowy parkrun Gdańsk

97. bieg parkrun Gdańsk odbył się w prawdziwie lapońskiej scenerii. Zasypane alejki i śnieg po kolana to jednak nie przeszkody dla miłośników amatorskiego biegania, których w Parku Reagana pojawiło się ponad siedemdziesięcioro.

ilustracja

Większość uczestników przybyła w mikołajkowych przebraniach oraz przyniosła ze sobą słodkie przekąski, dzięki czemu atmosfera podczas imprezy była naprawdę gorąca.

ilustracja

Wśród Pań najszybsza była Elżbieta Tuwalska, która pobiegła ubrana w strój Świętego Mikołaja. Zwyciężyła z czasem 23:59. Druga była Agata Masiulaniec z Akademii Biegania z wynikiem 25:17, a trzecia z rezultatem 27 minut i 23 sekund była Barbara Wilbrandt.

U Panów zwyciężył Marek Chołota z Akademii Biegania, dla którego był to czwarty wygrany parkrun Gdańsk. Marek śniegowe 5 km pokonał w 19:44. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Kalinowski z czasem 20:17. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Artur Szymański z 8 sekundową stratą do Kalinowskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników i dziękujemy wolontariuszom za pomoc przy organizacji biegu. Jest sobota. Jest parkrun.

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego w ramach drugiego sezonu po 46 biegach przedstawia się następująco: