Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 10/05/2014

II Międzynarodowy bieg parkrun Trójmiasto

II edycja Międzynarodowego biegania na parkrunie przeszła do historii. Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż rzadko się zdarza, aby biegacze mogli pokonać dwa biegi w ramach parkrun jednego dnia.

Mało tego. Do Trójmiasta przyjechała 30-osobowa ekipa parkrunerów z Wielkiej Brytanii, która zaliczyła nie tylko dwa biegi parkrun, ale również Bieg Europejski w Gdyni na 10 km. Również gdańscy i gdyńscy parkunerzy pobiegli w dwóch parkrunach oraz dychę w Gdyni.

Najszybsza wśród Pań była Hannah Oldroyd z wynikiem 19:30. Warto dodać, że Brytyjka   triumfowała w ubiegłym roku w Gdańsku i Gdyni. Również Hannah od ponad roku jest niepokonaną rekordzistką parkrun Gdynia (19:05). Natomiast po dwóch zwycięskich parkrunach, wzięła udział w Biegu Europejskim na 10 km i zajęła 24 miejsce wśród kobiet z czasem 41:26.

Druga była Kinga Zielińska z wynikiem 23:28, a trzecia debiutująca w parkrun Gdańsk, Anna Kacmajor z rezultatem 23:41.

U Panów zwyciężył Łukasz Stachowiak, dla którego było to druga wygrana z rzędu. Dystans 5 km pokonał w 17 minut i 15 sekund. Drugi na mecie był Tomek Bagrowski z Radości Biegania z czasem 17:23, który dwie godziny wcześniej zaliczył wygraną na parkrunie w Gdyni. Trzecie miejsce zajął Piotr Pietrzak z Akademii Biegania.

Łącznie wzięło udział w obydwu biegach 226 uczestników – 91 w Gdyni oraz 135 w Gdańsku.

30-osobowa ekipa z Wielkiej Brytanii, która gościła u nas ma na koncie 4235 biegów w parkrun, co wychodzi, że każdy z nich zaliczył po 142 parkruny. 22 pobiegło w koszulkach z setką na plecach, a trójka ze złotą liczbą - 250 biegów parkrun.

Na szczególne uznanie załguje Becky Thurtell, która z nogą w gipsie pokonała 5 km w Gdyni, a w Gdańsku pomagała podczas organizacji biegu jako wolontariusz.

Podczas samego biegu około 20 wolonatriuszy/biegaczy podczas organizacji biegu, za co serdecznie dziękujemy !!!

Tak minął Międzynarodowy bieg parkrun Trójmiasto. Mamy nadzieję, że za rok również odwiedzą nas parkrunowcy z innych części biegowego świata. Do zobaczenia.