Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 17/05/2014

Sto lat dla Pana Stanisława Niwińskiego

W 120 biegu parkrun Gdańsk uczestniczyło około 140 biegaczek i biegaczy, którzy przed biegiem hucznie odśpiewali Panu Stanisławowi Niwińskiemu – Sto lat. Pan Stanisław skończył 80 lat i jest jednym z najstarszych uczestników parkrun na świecie, który ma na koncie już 49 cosobotnich biegów.

Wśród Pań najszybsza była Ela Tuwalska, która spokojnie kontrolowała sytuację przez cały bieg i ukończyła dystans 5 km w czasie 20:23.

Drugie miejsce zajęła Ewelina Kiełboń z Radical Team z czasem 22:18, natomiast trzecia była Agnieszka Turaska z wynikiem 22:39.

U Panów zwyciężył Tomasz Bagrowski z Radości Biegania, dla którego było to już 9 zwycięstwo w gdańskiej imprezie, a linię mety we wczorajszym biegu przekroczył z czasem 16 minut i 59 sekund.

Drugie miejsce uzyskał Michał Zawalich z nowym rekordem życiowym 17:33. Najniższe miejsce na podium zanotował Piotr Pietrzak z Akademii Biegania18:27.

Gratulujemy pozostałym biegaczom uzyskanych rezultatów którzy w licznie pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Na szczególne uznanie zasługuje wynik 10-letniego Gwidona Jakubka, który 5 km pokonał w 25 minut 30 sekund.

Dziękujemy bardzo Pia, Kasi, Basi, Kindze, Romkowi, Tomkowi, Wiesławowi i Krzysztofowi za pomoc przy organizacji biegu.