Pomagamy !!!

W najbliższą sobotę parkrun Gdańsk pobiegnie dla Dawida !!!

122 bieg parkrun Gdańsk pobiegnie dla sześcioletniego chłopca, Dawida Nagórskiego, który jest podopiecznym Domowego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Dawid od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Może jedynie siedzieć i to podparty. Trwa wielka zbiórka na wózek, dzięki któremu chłopiec zyska względną niezależność.

Pomimo nieuleczalnej choroby Dawidek zachowuje niezwykłą pogodę ducha. Jest dowcipny, inteligentny, ciekawy świata, otwarty na nieustanne go odkrywanie i oswajanie. Uwielbia poznawać nowych ludzi, a zwłaszcza przebywać w towarzystwie rówieśników. Od września stało się to możliwe dzięki szkolnemu obowiązkowi i... samozaparciu mamy, która w tygodniu wstaje o godzinie czwartej, by syn nie spóźnił się na pierwszą lekcję. Wprawdzie nie mieszkają na odludziu, ale przygotowania chłopca i sprzętu zajmują mnóstwo czasu.

Dawidowi niezbędny jest wózek z niedużym rozstawem kół, tak jak nieduże jest mieszkanie, w którym spędza większość czasu – Dzięki odpowiednio czułemu joystickowi syn mógłby przemieszczać się po nim samodzielnie – tłumaczy mama. Produkcją takich wózków zajmuje sie firma Permobil. Dla Dawida najlepszy byłby model K-450MX, ale by mógł w nim usiąść, jego rodzicom brakuje jeszcze sumy 30 tys. zł.

Za namową Fundacji Hospicyjnej postanowiliśmy przyłączyć do zbiórki. Na biegu pojawi się Dawid, który da sygnał do rozpoczęcia biegu. Obecni będą też wolontariusze Fundacji Hospicyjnej, zbierający do puszek na Dawidowy wózek. Chłopcu można też pomóc, dokonując wpłat za pośrednictwem portalu siepomaga pl.

Spotkanie z Dawidem stawia do pionu. W jego małym, w wielu miejscach bezwładnym ciele mieszka wielki duch. Temu dziecku potrzebne jest poczucie, że może coś zrobić, nie tylko o tym pomyśleć. Na przykład wyślizgnąć się do swojego pokoju czy popatrzeć w oczy kotu, siedzącemu daleko od siedziska, do którego teraz chłopiec jest przykuty. Pobiegnijmy dla Dawida! Takie marzenia nie mogą długo czekać.

Więcej informacji na stronie: Fundacji Hospicyjnej.