Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 31/05/2014

Parkrun Gdańsk pobiegł dla Dawida

 

Wczorajszy bieg był wyjątkowy, gdyż prawie 200 biegaczek i biegaczy parkrun Gdańsk pobiegło dla 6-letniego Dawida Nagórskiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Dzięki Fundacji Hospicyjnej, chłopiec pojawił się na 122 biegu parkrun Gdańsk i rozpoczął tradycyjne odliczanie do rozpoczęcia biegu.

 

W czasie biegu ekipa Akademii Biegania zorganizowała specjalnie dla Renaty Kugaudo, wspaniałą niespodziankę Mianowicie Renata spodziewa się maleństwa, ABowicze w geście solidarności pobiegli razem z nią w "ciążowych brzuszkach"

Wśród Pań najszybsza była Ela Tuwalska, która w klasyfikacji open zajęła 7 miejsce z wynikiem 19:15 i było to już jej 55 zwycięstwo w parkrun Gdańsk. Druga była Anna Kacmajor z nowym rekordem życiowym – 22:38. Natomiast trzecie na mecie była Agnieszka Turska z czasem 23:08.

U Panów faworytem do zajęcia pierwszego był Rafał Gajewski, który od początku biegu zdecydowanie i ostatecznie wygrał bieg z wynikiem 16 minut i 32 sekund, co jest mową życiówką zwycięscy. W 9 biegach parkrun Gdańsk, Rafał triumfował 7-krotnie.

Drugi z 28-sekundową stratą do lidera był Marek Grochowski z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Zakopane. Na najniższym stopniu podium wskoczył Tomek Bagrowski z Radości Biegania. 

Gratulujemy pozostałym biegaczom ukończenia biegu, zwłaszcza 45 biegaczom debiutujących w cosobotnim biegu parkrun Gdańsk.

Po biegu trójka najszybszych chłopców otrzymała książeczki ufundowane przez wydawnictwo EneDueRabe.

Składamy również ogromne podziękowania Fundacji Hospicyjnej, że przyczyniliśmy się, aby uczestnicy mogli poznali Dawida oraz wspomóc chłopca.

W generalnej klasyfikacji po 19 biegach III sezonu parkrun Gdańsk nie nastąpiły żadne zmiany.

Panie:

Ania Gruźlewska (Akademia Biegania) - 1511 pkt.

Elżbieta Tuwalska - 1499 pkt.

Kasia Skopczyńska (Akademia Biegania) - 1460 pkt. 

 

Panowie:

Arkadiusz Kalinowski – 1795 pkt.

Tomasz Bagrowski (Radość Biegania- 1765 pkt.

Tomasz Jankowiak (Akademia Biegania) - 1675 pkt.

Fot. Pia Regan Jasiński, Anna Szwed i Agnieszka Rupińska