Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 07/06/2014

Słoneczny poranek z parkrun Gdańsk !!!

 

W przepiękny poranek punktualnie o godzinie 9:00 wystartował cosobotni biegi parkrun Gdańsk na dystansie 5 km. W biegu wzięło udział około 150 biegaczek i biegaczy, a wśród nich prawie dwudziestu nowych uczestników debiutujących w imprezie.

Tradycyjnie podczas biegu panowała wspaniała atmosfera wśród uczestników, którzy licznie biegli z wózkami czy z czworonożnymi przyjaciółmi.

 

Wśród Pań najszybsza była Marta Sawicka, która debiutowała w gdańskiej imprezie. Wygrała z wynikiem 21:15. Druga była Agnieszka Turska z czasem 22:21. Natomiast jako trzecia linię mety przekroczyła Małgorzata Grochowska z rezultatem 22:50, dla której był to pierwszy bieg w parkrun Gdańsk.

 

U Panów po pierwszej pętli na prowadzeniu była dwója biegaczy - Marcin Wietecha i Michał Zawalich.

Zacięcie deptał im po piętach Arek Kalinowski, który po wspaniałej walce biegowej i finiszu na ostatnich metrach zwyciężył dwudziesty trzeci raz w parkrun Gdańsk. Obydwaj uczestnicy minęli linię metę z czasem 18:19 i setne sekundy zdecydowały o zwycięstwie Arka Kalinowskiego. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Marcin Wietecha z 20 sekundową stratą do zwycięscy.

 

Uwaga, uwaga !!! Od dzisiaj można głosować na biegowe wydarzenie roku, które organizuje Festiwal Biegowy. Wśród kandydatur jest parkrun Polska i bardzo prosimy o Wasze głosy na nasz cykl http://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy/biegowe-wydarzenie-i-dziennikarz-roku-oddaj-glos-na-swoich-faworytow.

 

Klasyfikacja generalna parkrun Gdańsk

Panie:

Ania Gruźlewska (Akademia Biegania) - 1603 pkt.

Elżbieta Tuwalska - 1599 pkt.

Kasia Skopczyńska (Akademia Biegania) - 1547 pkt.

 

Panowie:

Arkadiusz Kalinowski - 1895 pkt.

Tomasz Bagrowski (Radość Biegania) - 1858 pkt.

Krzysztof Klawikowski – 1699 pkt.

 

Fot. Agata Masiulaniec i Michał Kiełboń