Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 14/06/2014

Pogoda sprzyjała rekordom życiowym !!!

Na 124 parkrun Gdańsk warunki dla biegaczy były idealne. Brak palącego słońca i lekki wiaterek sprawił, że wśród 146 uczestników biegu – 40 z nich poprawiała swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Przed biegiem Alex Zabielski otrzymał koszulkę techniczną za przebiegnięcie 10 biegów parkrun. Każdy uczestnik do 19 roku życia otrzymuje koszulkę z 10 na plechach. Natomiast pozostali biegacze dostają trykoty za udział w 50, 100 i 250 biegach.

Zdjęcie: Gratulujemy Alexowi Zabielskiemu ukończenia 10 biegów parkrun Gdańsk :)</p><br /><br />
<p>Fot. Michał Kiełboń

Najlepszy wynik wśród Pań uzyskała Ela Tuwalska (21:10). Zwycięstwo pozwoliło jej wskoczyć na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej trzeciego sezonu parkrun Gdańsk.

Drugie miejsce przypadło Ewelinie Kiełboń  z Radical Team, która uzyskała nowy rekord - 21 minut i 21 sekund. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Turska z Akademii Biegania, która również uzyskała nowy rekord życiowy - 21:43.

U Panów zwyciężył Łukasz Stachowiak z pięknym rekordem życiowym 16:42. Jak dotąd Łukasz trzy razy uczestniczył w parkrun Gdańsk i za każdym razem zajmował pierwszą lokatę.

Drugi z minutową stratą do zwycięscy był Tomek Bagrowski z Radości Biegania, a na najniższym stopniu podium znalazła się Jakub Kozak, który debiutował  w gdańskiej lokalizacji parkrun.

 

Gratulujemy pozostałym uczestnikom uzyskanych rezultatów i rekordów.

 

 Dziękujemy również licznej grupie wolontariuszy za pomoc podczas organizacji biegu.

 

Klasyfikacja generalna po 21 biegach trzeciego sezonu parkrun Gdańsk:

Panie:

Ania Gruźlewska (Akademia Biegania) - 1697 pkt.

Elżbieta Tuwalska - 1699 pkt.

Agnieszka Turska (Akademia Biegania) - 1555 pkt.

 

Panowie

Arkadiusz Kalinowski - 1990 pkt.

Tomasz Bagrowski (Radość Biegania) - 1957 pkt.

Krzysztof Klawikowski – 1786 pkt.

 

Fot. Agata Masiulaniec i Michał Kiełboń