Relacja z biegu parkrun Gdańsk w dniu 05/07/2014

Wakacje z parkrun Gdańsk

Na pierwszym w tym roku lipcowym biegu parkrun Gdańsk zjawiło się ponad 130 biegaczek i biegaczy, którzy dzielnie zmagali się z tropikalnymi warunkami pogodowymi i  zapewne nie bez przyczyny najszybciej 5 km pokonał Hiszpan studiujący w Polsce - Francisco Javie Pena Pereira z Akademii Biegania, który przekroczył linię mety w 18 minut i 23 sekundy.

Drugi był Arkadiusz Kalinowski z czasem 18:51, a trzecie miejsce zajął debiutujący w imprezie Konrad Zalewski.

Wśród Pań tradycyjnie królowały siostry Elżbieta i Małgorzata Tuwalskie – Małgosia z wynikiem 19:15 w łącznej klasyfikacji zajęła siódmą lokatę i było to jej 25 zwycięstwo w parkrun Gdańsk. Druga była Ela z czasem 21 minut, a na najniższym stopniu podium znalazła się Agnieszka Turska z Akademii Biegania (22:26).

Warto dodać, że Andrzej Pilski cały dystans przebiegł boso w 27 minut i 45 sekund.

Gratulujemy pozostałym uczestnikom uzyskanych rezultatów oraz dziękujemy Agacie, Monice, Bartkowi, Tomkowi, Wojtkowi za pomoc podczas biegu. Także dziękujemy Maćkowi Drapelli za ufundowanie 20 litrowego baniaka z wodą

Klasyfikacja generalna 24 biegu trzeciego sezonu parkrun Gdańsk wygląda następująco: