Uwaga! W dniu 2020-11-28 parkrun Gdańsk-Południe jest odwołany. Powód odwołania: COVID-19 (Coronavirus)

Święta i Nowy Rok na parkrun Gdańsk – Południe i “reszcie świata” 2019/2020

Przełom roku to już standardowo dodatkowe edycje na parkrunie. Jeżeli macie więc ochotę w najbliższym czasie, na przełomie 2019 /  2020, przebiec 5k, w miłym towarzystwie to zapraszamy na parkrun Gdańsk - Południe.

 Poniżej prezentujemy listę organizowanych przez nas spotkań oraz linki do wydarzeń na naszym profilu FB.

post_świąteczna edycja_26_12-01

wydarzenie_noworoczna edycja_01_01-01

1. sobota 21.12 godz: 9:00

2. czwartek 26.12 godz: 9:00

3. sobota 28.12 godz: 9:00

4. środa 1.01 godz: 10:00 a wcześniej jedziemy do znajomych na parkrun Gdańsk. Oni startują o 8:30. Można więc zrobić noworoczny dublet.

Prezentujemy też link do zestawienia specjalnych edycji parkrun w okresie Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok w Polsce. Link

 

 

 

 

19 stycznia 2019 – parkrun Gdańsk-Południe ODWOŁANY !!!

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na terenie całego województwa pomorskiego ogłoszono żałobę, która potrwa do dnia pogrzebu. Prezydent Adamowicz został zaatakowany w niedzielę na scenie podczas finału WOŚP, dniu, które jest świętem wielkiej radości, akcji w której my, jako parkrun Polska, również aktywnie uczestniczyliśmy.
W tej sytuacji wspólnie z koordynatorami parkrun Gdańsk podjęliśmy decyzję, że nasze sobotnie spotkanie @parkrun Gdańsk-Południe nie odbędzie się.
Mamy nadzieję, że naszą decyzję przyjmiecie z wyrozumiałością i spotka się ona z Waszym zrozumieniem.
Chcemy tez poinformować, że sobotnie spotkania parkrun Gdynia, parkrun Tczew, parkrun Rumia ale i pozostałe na terenie całej Polski, odbędą się, a przed biegiem pamięć prezydenta Pawła Adamowicza zostanie uczczona chwilą ciszy.
Mamy też do Was prośbę, aby tą informację udostępnić jak największej liczbie naszych uczestników, za co z góry dziękujemy.
Zespół koordynatorów parkrun Gdańsk - Południe
 

Podsumowanie 2018 roku na parkrun Gdańsk – Południe

Początek 2019 roku oznacza podsumowanie roku ubiegłego. Trochę danych, kartka papieru, długopis i kalkulator + 53 tygodnie Waszej ciężkiej pracy dały taki oto efekt. Obraz może zawierać: tekst

 

  • 3743 uczestników
  • 494 wolontariuszy
  • 70 uczestników / bieg
  • 241 debiutantów
  • 18 670 ilość przebytych km
  • 386 życiówek

REKORD TRASY: Piotr Fobke czas 16:34

REKORD ŻYCIÓWEK: 24 życiówki na 73 uczestników - 28 kwietnia

 

Noworoczna edycja parkrun 01.01.2019

Czołem parkrunowicze.
Przypominamy o jutrzejszej noworocznej edycji @parkrun Gdańsk- Południe.

UWAGA !!! Startujemy o 10:30

Zapraszamy do nas bardzo serdecznie gości z pobliskich lokalizacji parkrun Tczewparkrun Gdańskparkrun Gdyniaparkrun Rumia oraz z tych dalszych i zagranicznych.

Miło nam będzie też powitać debiutantów. Może, ktoś z Waszych znajomych będzie miał jakieś "aktywne" postanowienia noworoczne  ;)

Przypominamy, że w ramach dubletu można odwiedzić inne lokalizacje:

➡️ parkrun Gdańsk - start 8:30
➡️ parkrun Gdynia - start 9:00
➡️ parkrun Rumia - start 10:30

!!!! Kilka dodatkowych, ważnych informacji:

1. Przypominamy o naszej akcji zbiórki "produktów" dla podopiecznych schroniska "Promyk" - szczegóły w linku poniżej. Może się jeszcze dołączycie. Zwierzaki na pewną się ucieszą.

➡️ https://www.facebook.com/events/329491701164767/

2. Gości podróżujących samochodami prosimy, aby w miarę możliwości organizowali się tak, aby zapełnić auta na maxa  ;)  Różnie może być z miejscami parkingowymi.

3. #zabierzSWÓJkubekNAparkrun #bądźEKO Będzie herbatka w termosikach, więc dobrze by było, aby zabrać ze sobą "szkło", nie będziemy produkować zbędnych śmieci.

4. Zapraszamy chętnych na wolontariat. Przyda się pomoc. Zgłoszenia prosimy kierować na maila:
gdanskpoludniebiuro@parkrun.com

lub w we wpisie o wolontariacie, który znajdziecie na naszym profilu.

5. i jeszcze takie poza parkrunowe info. Morsujemy o godz. 13:00. Brzeźno, wejście do parkingów na przedłużeniu ul. Hallera.
( możliwość wyprania w morzu parkrunowej koszulki - fajnie to będzie wyglądało )

W razie pytań piszcie, będziemy starali się odpowiadać. Biuro pracuje dzisiaj krócej  ;)

Życzymy Wszystkim szampańskiej zabawy sylwestrowej i samych sukcesów w nadchodzącym roku. Udanych startów na parkrun, zdobywania kolejnych poziomów parkrunowych wtajemniczeń 10, 50, 100, 250 i tego najważniejszego 25 wolontariatów.

Do zobaczenia jutro o 10:30

 

Raport z biegu #127 parkrun Gdańsk-Południe i parkrun tyłem 22.12.2018

Jak już wspominałem na odprawie ( Paweł z tej strony ) na dzisiejszym parkrunie gościliśmy u nas Lenę, ambasadorkę parkrun Polska, która zajmuje się parkrunowymi “soszial mediami”. I dzięki naszemu gościowi, który otrzymał paszport, i mógł bez problemu wyjechać z Rumi i wjechać na tereny Gdańsk, mamy RAPORT Z BIEGU !!!!
Czytajcie, komentujcie.
A może znajdzie się chętna osoba do pisania takich raportów z naszych sobotnich spotkań. Przydałby się nam taki wolontariusz z zacięciem do pisania.
A teraz raport.
Poranek należał do tych, które lepiej przesiedzieć w domu i poczekać na jutro. Ledwo było widać drogę. Mglisto. Pierwszy dzień astronomicznej zimy przyniósł dodatnią temperaturę, wiec wszystko co do tej pory pięknie reprezentowało zimowe tchnienie powoli zaczynało spływać mokrą chlapą. Na domiar złego w przedświątecznej gorączce, planowani współtowarzysze nie otrzymali paszportów na wyjazd do Gdańska. A niech żałują…
Ostatni przedświąteczny parkrun w gdańskim zwyczaju parkrun to tradycyjnie bieg tyłem. Pomysłodawczynią akcji jest Agata Masiulaniec. Dziś odbyły się nieoficjalne mistrzostwa Gdańska w tej formie rekreacji. Po raz pierwszy rękawicę podjęli uczestnicy parkrun Gdańsk Południe. Troszkę z nutką niepewności, ale z uśmiechem na ustach.
Na starcie zjawiło się 71 żądnych rozruchu uczestników, którzy zwyciężyli poranne lenistwo i walkę z cieplutką kołderkę, która nie chciała puścić z objęć. W wózeczkach wystartowało dwoje maluchów. Po krótkiej odprawie, którą przeprowadził Paweł Marcinko część ruszyła tradycyjnie, część pognała tyłem. Łatwo nie było. Rozpływający się śnieg, chlapa, ślisko. I w takich warunkach można zrobić życiówki, czego dowodem na to jest poprawa najlepszego czasu przez Magdalena Kurszewska. Brawo! Forma dopisuje!
Najszybciej nogami przebierali dziś Łukasz Pomagruk oraz Agnieszka Stencel– to w tradycyjnej formie. Tyłem zaś Natalia Pi Piórkowska i Dariusz Wysocki
Natalia Piórkowska podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z tego niezwykłego startu:

fot. Paweł Marcinko
„Bieg tyłem to bardzo fajna przygoda. Warto wcześniej rozgrzać kostki i łydki. Bieg głównie na palcach. Najtrudniejsze były pierwsze 2km, a po zatem było straszne błoto pośniegowe i dodatkowo utrudniało bieg! Ja ok 3,5km nie zauważyłam uskoku i przewróciłam się. Najdziwniej czułam się na zakrętach. Trzeba było pilnować toru biegu, bo można było wpaść na latarnie lub ześlizgnąć się do strumyka, bo właśnie na łączniku było najwięcej zakrętów!! Fajna zabawa! Jak bym biegła normalnie byłoby jak zawsze! A tak była fajna zabawa”!
Po osiągnięciu mety błędnik szalał i trzeba było uważać by nie stracić równowagi. Ale radość z przemierzenia trasy parkrun Gdańsk tyłem – Południe była dziś co najmniej podwójna!
parkrunowicze z grupy „Taka Ryba” mieli dziś niebywałą okazję do przedświątecznej sesji z nową milutką maskotką drużyny. Tutaj mała zagwostka, czy na pewno nowy pupil trafił zgodnie z przeznaczeniem na Pawłowy stół? *** Pstrąg dotarł na stół i był wyśmienity
Tosia Cudnowska odebrała dziś pamiątkowy dyplom za 10 ukończony parkrun! Wielkie gratulacje! Daj znać jak parkrun zmienił Cię w czasie ostatnich już jedenastu sobót.
To co daje parkrun dzieciom to czas spędzony aktywnie z rodzicem, większa pewność siebie, większa wiarę we własne możliwości, lepsza kondycja fizyczna, mniejsza podatność na przeziębienia, lepsza koncentracja i szybsze przyswajanie wiedzy. Dotlenione dzieci są radośniejsze, łatwiej nawiązują kontakty z rówieśnikami i mniej marudzą, a także łatwiej radzą sobie ze stresem. Czy 5 km to dużo? Warto sprawdzić na własnej skórze. O ile pierwsze pięć kilometrów, może być walką o życie, to z każdym kolejnym parkrunem dystans ten się skraca, jest lżejszy. Chyba, że się zagadamy i nie skręcimy we właściwym czasie… Z czasem nie wiadomo kiedy te kilometry minęły… W towarzystwie jest zawsze przyjemniej. Warto zabrać nasze pociechy na parkrun!
Spotkanie nie odbyłoby się gdyby pomoc i zaangażowanie superbohaterów, którzy dziś przywdziali seledynowe kamizelki. O dobry czas na mecie zadbała Weronika Pomagruk. Pozycje na mecie wydawał Kamil Tarapata a skanowali Paweł Marcinko i Waldemar Szewczak. O dobrą atmosferę na mecie oraz by nikt z biegnących tyłem nie zabłądził zadbała Edyta Tarapata-Skwiot. Nie można zapomnieć o dzisiejszych pace markerach, Piotr Maksymiuk oraz Rafał Synak, Paweł Marcinko ogarnął wszystko pozostałe – przywiózł sprzęt, czuwał nad spotkaniem a później wprowadził wyniki. Wielka piona dla wszystkich wolontariuszy! Dzięki za świetną robotę! **** Nie możemy zapomnieć o Lenie, która napisała ten wspaniały raport z biegu.
Osobiste podziękowania za towarzystwo Bartkowi Kani, który bohatersko podjął się pchania wózka przez część trasy. Co prawda nie udało się dociągnąć do mety na planowany czas, ale udało się odkryć wspólne kurpiowskie pochodzenie. A i radość z nowego doświadczenia techniki biegu z wózkiem bezcenna. :) **** ten drobny poślizg to wypadkowa wózka brodzącego w pośniegowej brei oraz mgły na trasie, więc macie wpisany wolontariat za zającowanie ;)
Wielkie dzięki za miły poranek w gronie parkrun Gdańsk Południe. Niby pogoda beznadziejna, ale tylko na parkun znajdziesz tyle uśmiechniętych twarzy. Tutaj naładujesz akumulatory dobrej energii na cały okres świątecznego szaleństwa. Tutaj zwalczysz zimowy brak słońca. Pamiętajcie o świątecznych edycjach parkrun. Zaproście najbliższych, by razem zrobić miejsce pod ostatni kawałeczek serniczka. A 29.12 pamiętajcie o 200 edycji parkrun Rumia. Czujcie się zaproszeni. Oni tam w tej Rumi, hen daleko za Zagórską Strugą, na Was czekają! **** Lena, u nas zawsze jesteś mile widziana, a jakbyś miała problemy z wizą to dzwoń, coś zaradzimy.
Czego by Wam życzyć? Bogatego Mikołaja? Czy aby na pewno? Może niech będzie miał poczucie humoru i dystans do siebie i mocno przytuli i miło wspólnie spędzi czas bez pośpiechu.
Cudownych świąt!

 

⇐ Nowsze wiadomości