Trasa

Lokalizacja trasy to Gdynia, Bulwar Nadmorski. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to podłoże twarde. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Gdynia jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km. W przypadku braku pewności zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Gdynia będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Start zlokalizowany jest na Bulwarze, ok. 300m od budynku restauracji Del Mar w stronę Gdyni Redłowo. Uczestnicy spotykają o godz. 8.45 na ścieżce przed restauracją Del Mar i wspólnie przechodzą na start. Po starcie, uczestnicy kierują się Bulwarem Nadmorskim oraz następnie ścieżką biegnącą pomiędzy Muzem Marynarki Wojennej RP a restauracją Del Mar aż do momentu, gdy ścieżka styka się ze Skwerem Kościuszki, gdzie zawracają i biegną Bulwarem aż do jego końca w stronę Gdyni Redłowo (po zawróceniu uczestnicy mijają miejsce, gdzie zlokalizowana jest meta). Po dobiegnięciu do końca Bulwaru (tam, gdzie znajduje się koniec ścieżki rowerowej i domek Morsów), uczestnicy zawracają i biegną Bulwarem w stronę Skweru Kościuszki, a następnie dobiegając do niego ponownie zawracają i kierują się do mety, która znajduje się ok. 200m od nawrotu. Tak wiec, trasa to nieco ponad jedno okrążenie Bulwaru.

Udogodnienia

W bespośrednim sąsiedztwie trasy znajduje się parking zlokalizowany przy mecie biegu. W sobotę parking jest bezpłatny. Dodatkowo, w odległości ok. 50m od mety znajdują się toalety.

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start zlokalizowany jest na Bulwarze, ok. 300m od budynku klubu Riwiera. Zapraszamy uczestników do zbiórki na ścieżce biegnącej ?przy parkingu vis a vis Klubu Oficerskiego Riwiera o 8.45 i wspólnego przejścia na linię startu

Dojazd transportem publicznym

Do bulwaru można dojechać zarówno trolejbusem jak i kolejką SKM. Korzystając z trolejbusów, prosimy skorzystać z linii 21, 22, 23, 24 i jadąc ul. Świętojańską wysiąść na przystanku Skwer Kościuszki. Naspępnie należy dojść do ulicy Armii Krajowej i poruszać się wzdłuż niej w stronę Teatru Muzycznego aż do zetknięcia się z Bylwarem Nadmorskim. Korzystając z usług SKM należy wysiąść na stacji Gdynia Główna i kierować się w stronę Skweru Kościuszki. Po wejściu na Skwer prosimy dojść do miejsca, gdzie rozpoczyna się ścieżka prowadząca na Bulwar Nadmorski (vis a vis Centrum Gemini) i skręcić w nią. Punkt zbiórki będzie znajdował się ok. 200m w kieunku Bulwaru (przy parkingu).

Dojście pieszo

Miejsce biegu jest łatwo dostępne dla osób pragnących dotrzeć tam pieszo. Należy kierować się na Teatr Muzyczny w Gdyni, minąć budynek teatru i dość do ścieżki prowadzącej na Bulwar Nadmorski

Dojazd samochodem/rowerem

Aby dotrzeć na miejsce biegu, najlepiej kierować się na Teatr Muzyczny w Gdyni, a następnie na parking znajdujący się obok budynku teatru. Korzystanie z parkingu jest bezpłatne w sobotę.

Kawiarnia

brak