Raport z biegu 73 w dniu 6/04/2013

Prawie 12 000km za parkrunnerami z Gdyni

Za nami 73 edycja parkrun Gdynia, w ramach której ponad 60 uczestników parkrun Gdynia wzięło udział w sobotnim bieganiu po Bulwarze. Od początku istnienia gdyńskiej edycji parkrun, jej uczestnicy, których na starcie stanęło już 2359  pokonali 11 795km ustanawiając w międzyczasie prawie 600 rekordów indywidualnych!

Sobotni bieg poprzedziło wręczenie nagrody miesiąca za luty, czyli butów do biegania ufundowanych przez partnera parkrun Polska, firmę adidas Maciejowi Zakrzewskiemu oraz wyłonienie laureata nagrody za miesiąc marzec, którym została Bożena Stefańska.  Ponadto 4 uczestnik parkrun Gdynia, Marek Ruciński dołączył do klubu parkrun 50, który skupia tych uczestników, którzy na swoim koncie mają ukończonych 50 biegów.

73 edycję parkrun Gdynia wygrał, z rezultatem 18:18, Konrad Stolarczyk (Tricity Triathlon Team), dla którego było to 2 zwycięstwo w parkrun Gdynia. Na drugim miejscu uplasował się Jarek Patoka  (Biegamyrazem.pl) uzyskując czas 19:34, natomiast trzecią pozycję wywalczył Marek Ruciński (Gdyńskie Morsy), który dystans 5km pokonał w czasie 19:46. Zwyciężczynią wśród pań była Laura Stolarczyk, która uzyskała 22:05, na drugiej pozycji do mety dobiegła Paulina Pietruszyńska (24:23), natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Ewa Jasińska, która bieg ukończyła z wynikiem 24:49.

Po 73 edycjach parkrun Gdynia klasyfikacja roczna (październik 2012 – październik 2013) prezentuje się następująco: