Raport z biegu 74 w dniu 13/04/2013

Nareszcie wiosna w parkrun Gdynia!

Po kilku falstartach w zapowiadaniu wiosny postanowiliśmy, że więcej o niej nie wspomnimy aż faktycznie nadejdzie. I chyba nadeszła, tak więc do tematu wiosny wracamy tym radośnież, że ostatnia, naprawdę wiosenna edycja parkrun zgromadziła na gdyńskim Bulwarze liczne grono gdyńskich parkrunerów. I cóż znaczy wiosna – spośród prawie 60 uczestników, którzy stanęli na starcie 74 biegu w ramach parkrun Gdynia aż 22 osoby ustanowiły swoje najlepsze życiowe rezultaty!

74 edycję parkrun Gdynia wygrał, z rezultatem 17:22, Krzysztof Sarapuk, który tym samym ustanowił swój nowy rekord indywidualny w ramach parkrun Gdynia. Kolejne miejsca przypadły w udziale reprezentantom Biegamyrazem.pl; Mariuszowi Kotarskiemu, który uzyskał 18:48 oraz Marcinowi Zarembie, który trasę biegu pokonał w czasie 19:14. Zwyciężczynią wśród pań była Klaudia Brzeska, która uzyskała 23:10, na drugiej pozycji do mety dobiegła Ewa Jasińska (25:13), natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Barbara Brzezińska, która bieg ukończyła z wynikiem 25:50.

Po 74 edycjach parkrun Gdynia klasyfikacja roczna (październik 2012 – październik 2013) prezentuje się następująco:

Panie:
Ewa Jasińska (niezrzeszona) – 2325 pkt
Barbara Brzezińska (niezrzeszona) – 1739 pkt.
Alicja Wrzosek (niezrzeszona)  - 1682 pkt.

Panowie:
Marek Ruciński (Gdyńskie Morsy) – 2344 pkt
Leszek Goździewicz (niezrzeszony) – 2142 pkt
Wiesław Laniecki (niezrzeszony) – 2033 pkt.

Zapraszamy do galerii zdjęć z ostatniego biegu, które dostępne są w zakładce zdjęcia.Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wolontariuszom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach parkrun Gdynia!