Raport z biegu 77 w dniu 4/05/2013

Jest sobota jest parkrun!

Jak co tydzień w sobotni porannek Bulwar Nadmorski opanowali uczestnicy cyklicznych biegów parkrun Gdynia, którzy już po raz 77 rywalizowali na dystansie 5km. Piękna pogoda sprzyjała udziałowi – na starcie biegu o godz. 9.00 pojawiło się 75 gdyńskich parkrunerów, w tym 16 pokonało trasę po raz pierwszy. Dodatkowo, warunki na trasie pozwoliły na ustanowienie przez 19 uczestników nowych rekordów indywidualnych.

Rywalizację po raz drugi wygrał Krzysztof Sarapuk, który dystans 5km pokonał w czasie 17:27. Drugi na mecie był Marek Ruciński (19:42), natomiast jako trzeci linię mety przekroczył Mateusz Chorabik uzyskując 19:45. Wśród pań, jako pierwsza trasę pokonała Joanna Szypniewska, która uzyskała czas 20:42. Druga wśród uczestniczek była Laura Stolarczyk, która uzyskała 21:09, natomiast jako trzecia linię mety przekroczyła Klaudia Brzeska w czasie 22:23.

Przed biegiem uhonorawano dodatkowo Laurę Stolarczyk, która jako juniorka ukończyła już 10 biegów w ramach parkrun. W związku z ukończeniem 10 biegów Laura otrzymała koszulkę biegową parkrun 10 ufundowaną przez partnera parkrun Polska firmę adidas Running Polska.

Po 77 edycjach parkrun Gdynia klasyfikacja roczna (październik 2012 – październik 2013) prezentuje się następująco: