Raport z biegu 121 w dniu 22/03/2014

Pierwszy wiosenny bieg w ramach parkrun Gdynia, a 121. w ogóle, odbył się w prawdziwie wiosennej pogodzie. Było słonecznie i bezwietrznie. Nie zawiodła nie tylko pogoda, ale przede wszystkim biegacze, których wystartowało 129 uczestników, w tym 8 debiutantów.

Zapewne nie tylko wiosenna pogoda, ale pewnie w dużej mierze właśnie ona, przyczyniła się do wielu dobrych i udanych biegów, zważywszy, że padło aż 45 rekordów osobistych. Jest to drugi najlepszy wynik w historii parkrun Gdynia i wyrównanie osiągnięcia z 22 lutego tego roku.

Bieg z czasem 17:57 i nową życiówką wygrał Piotr Górzycki, notując drugą wygraną i siódme podium w siedmiu dotychczasowych startach. Zaledwie o sekundę gorszy, za to też z rekordem osobistym był Michał Maciąg - 17:58. Na trzeciej pozycji finiszował Marek Ruciński - 18:44, też z życiówką.

Najlepszą panią, z czasem 22:14, okazała się Magdalena Rożyk, odnosząc swoje drugie zwycięstwo. Kolejne miejsca wśród płci pięknej zajęły Aleksandra Beczek - 23:50, co jest jej nowym rekordem osobistym oraz Karolina Węgrzyńska-Górzyńska - 24:38.
Gratulacje!

Bieg przygotował i skutecznie przeprowadził zespół wolontariuszy w składzie: Beata Romanowska, Jadwiga Malinowska, Jakub Fedorowicz, , Wiesław Laniecki, Kacper Malinoś i Mikołaj Pelcer. Bardzo dziękujemy!

Po 121 edycjach parkrun Gdynia tabela punktowa (za okres październik 2013 – październik 2014) prezentuje się następująco:

Panie:
1. Sybilla Stolarczyk (Biegam bo lubię Gdynia, 20 biegów / 2 wolontariaty) – 2094 pkt.
2. Aleksandra Beczek (niezrzeszona, 18 biegów / 3 wolontariaty) – 2064 pkt.
3. Danuta Czubek (niezrzeszona, 21 biegów / 0 wolontariatów) – 1856 pkt.