Trasa

Lokalizacja trasy to teren leśny nadleśnictwa Piaski. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to drogi leśne. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Gostyń jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km. W przypadku braku pewności zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Gostyń będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Trasa w całości umiejscowiona jest w obrębie terenów leśnych nadleśnictwa Piaski. Start i meta biegu umieszczone na terenie przylegającym do stacji uzdatniania wody w Gostyniu. Trasa wyznacza jedną pętlę o długości 5km, która jest oznaczona. Po przebiegnięciu ok. 700m należy skręcić w prawo a następnie podążać przez ok. 1,5km prosto. Następnie skręcić ponownie w prawo, potem w lewo i ponownie w lewo. Po pokonaniu ok. 300m skręcić ponownie w prawo i dwa razy w lewo. Podążając za oznaczeniami ponownie skręcić w prawo. Następnie trasa ponownie skręca dwa razy w lewo, po czym dobiega do długiej prostej, którą należy kierować się w prawo i podążać za oznaczeniami, które pokażą kolejne dwa skręty w lewo a następnie prostą do mety.

Udogodnienia

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start biegu znajduje się na terenie znajdującym się przy stacji uzdatniania wody w Gostyniu.

Dojazd transportem publicznym

Z dworca PKS kierować się do głównej ulicy następnie skręcić w lewo do przejścia przez tory. Po przejściu przez tory skręcić w lewo (ul. Starogostyńska), a następnie podążać wzdłuż ulicy ok. 1,6km po czym należy skręcić w lewo, gdzie po 300 metrach będzie znajdował się start.

Dojście pieszo

Z centrum Gostynia kierować się ul. Starogostyńską w kierunku miejscowości Stary Gostyń. Po przejechaniu pod wiaduktem kolejowym po ok 300 metrach skręcić w lewo w ulicę wewnętrzną prowadzącą do stacji uzdatniania wody.

Dojazd samochodem/rowerem

Z centrum Gostynia kierować się ul. Starogostyńską w kierunku miejscowości Stary Gostyń. Po przejechaniu pod wiaduktem kolejowym po ok 300 metrach skręcić w lewo w ulicę wewnętrzną prowadzącą do stacji uzdatniania wody.

Kawiarnia

Brak lokalu w pobliżu trasy biegu.