Wolontariat w parkrun

Każdy bieg z cyklu parkrun odbywa się dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu ze strony wolontariuszy. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy wspierali organizację biegów, bądź tych, którzy wesprą je w przyszłości. Cały czas poszukujemy nowych osób chętnych do pomocy przy organizacji biegów. Ta sekcja wyjaśnia jak dołączyć do nich.

Jelenia Góra parkrun Volunteers

Jak zostać wolontariuszem?

Zgłoszenie udziału w biegu w charakterze wolontariusza jest bardzo proste. Jeżeli jesteś zainteresowany(a) udziałem w Jelenia Góra jako wolontariusz, wyślij poprostu swoje zgłoszenie na adres jeleniagorawolontariusze@parkrun.com. Jeżeli chciałbyś cyklicznie wspierać organizację biegów podaj nam, czy chciał(a)byś otrzymywać przypomnienie o takiej możwości co tydzień czy co miesiąc. Osoba koordynująca wolontariuszy prześle Ci drogą mailową przypomnienie o udziale w organizacji biegu na początku tygodnia lub miesiąca (w zależności od wybranej opcji). Jeżeli masz ochotę pomóc przy organizacji w dogodnym dla Ciebie terminie poprostu odpowiedz na maila i zostaniesz przypisany do konkretnego biegu. Jeżeli nie chcesz otrzymywać przypomnienia, poprostu napisz do nas kiedy możesz wspomóc organizację biegu. Ważne jest abyś przed wysłaniem zgłoszenia był zarejestrowany w systemie parkrun. W celu dokonania rejestracji odwiedź naszę stronę www.parkrun.pl i wypełnij krótki formularz rejestracyjny znajdujący się w sekcji Rejestracja.


Za co będę odpowiedzialny(a) podczas biegu?

Organizacja biegów parkrun to szereg ról; rozpoczynanie biegu i mierzenie czasu, wręczanie uczestnikom tokenów z pozycjami na mecie, skanowanie wyników, pomoc uczestnikom na trasie oraz inne. W przypadku chęci uczestnictwa w organizacji biegów wyślemy pełną listę zadań w celu umożliwienia wyboru zadania, które najbardziej Ci odpowiada. To co jest istotne, to zasada, że nigdy nie prosimy nikogo o wzięcie na siebie zadań, z którymi nie czuje się on komfortowo. W pierwszej kolejności, nowym wolontariuszom powierzane są zadania związane z zabezpieczeniem trasy i uczestników co pozwala im na zorientowanie się, jak wygląda organizacja biegów. Następnie, wolontariusze mają możliwość wzięcia na siebie innych, bardziej wymagających zadań.


Gdzie publikujemy informację o wolontariuszach, którzy wspierali ostatnią edycję biegu?

W zamian za pomoc w organizacji biegów, zawsze wyrażamy podziękowania wszystkim naszym wolontariuszom. Imiona i nazwiska wolontariuszy, którzy pomagali w organizacji ostatniej edycji biegu umieszczane są na głównej stronie biegu. Aby nazwiska naszych wolontariuszy mogły pojawić się na stronie, muszą oni w pierwszej kolejności być zarejestrowani w systemi parkrun. Większość z naszych wolontariuszy uczestniczy w biegach i jest już zarejestrowana. Jeżeli nie dokonałeś rejestracji, przejdź do sekcji Rejestracja i wypełnij krótki formularz.Dołącz do naszych wolontariuszy!

Jeżeli chcesz wspierać organizację biegu jako wolontariusz, prześlij swoje zgłoszenie na adres jeleniagorawolontariusze@parkrun.com.
Dzięki zaangażowaniu oraz pomocy wolontariuszy biegi parkrun są bezpłatne dla uczestników!


Wolontariuszami w zeszłym tygodniu byli(ły):Harmonogram zadań wolontariuszy

Aby zapewnić właściwą obsługę przyszłych biegów publikujemy listę zadań dla wolontariuszy na kolejne tygodnie. Kliknij tutaj aby zobaczyć, jakie role są wciąż dostępne w ramach kolejnych edycji biegów i w przypadku, jeżeli jesteś zainteresowany(a) udziałem w charakterze wolontariusza, wyślij zgłoszenie ze wskazaniem daty biegu oraz wybranej roli na adres jeleniagorawolontariusze@parkrun.com.