#154 parkrun Kalisz

Piękne lato mamy tej wiosny! Ono już nie czai się za rogiem, nie wygląda nieśmiało zza kolorowej sukni jeszcze niedawno obecnej Pani Wiosny, ono po prostu wkroczyło dziarskim i zdecydowanym krokiem i rozgościło się już na dobre. Oj, próżno dziś było szukać cienia naszym 63 uczestnikom, którzy zdecydowali się wspólnie z nami aktywnie rozpocząć ten weekend. Lśniące słońce królowało z szelmowskim uśmiechem na nieco zamglonym niebie. Na szczęście z pomocą przyszedł delikatny wietrzyk, który niczym wachlarz przynosił choć częściową ulgę.

Zanim jednak wyruszyliśmy w trasę marszem, truchtem lub biegiem, przeprowadziliśmy tradycyjnie krótką odprawę dla debiutantów. Trzech nowicjuszy z uwagą wsłuchiwało się w przekazywane im informacje, a widoczne początkowo na ich twarzach lekkie zagubienie i zakłopotanie, rozwiewały się z każdą sekundą. Mamy nadzieję, że poczuli się u nas naprawdę świetnie i zechcą przychodzić do nas już regularnie. Odwiedziło nas też dziś dwoje gości z Krakowa, Wioleta i Mateusz. Liczymy, że podobała im się ścieżka w grodzie nad Prosną i będą mile wspominać to spotkanie.

Następnie przystąpiliśmy do odprawy głównej, później jeszcze tylko pamiątkowe wspólne zdjęcie i w drogę!

Podczas gdy uczestnicy mierzyli się z trudami 5-kilometrowego dystansu, nasi dzielni wolontariusze uwijali się na miejscu, aby wszystko przebiegło sprawnie i w jak najlepszej atmosferze. Dziękujemy im bardzo serdecznie, bo to właśnie dzięki nim możemy w każdą sobotę organizować nasze spotkania. A byli nimi dziś: Mikołaj NOWACKI (stoper), Mieczysław NOWACKI (pozycje na mecie), Artur NOWACKI (skaner i przechowywanie sprzętu), Wojciech KOS na trasie (zamykający stawkę), Agnieszka ANDRZEJEWSKA i Edyta MARCINIAK (foto), Wioletta LUBACZEWSKA i Monika PRZYBYLSKA (orzeźwiająca woda), Agnieszka KOS (sortowanie tokenów), Marcin ANDRZEJEWSKI (wprowadzanie wyników), Weronika WODICZKO (przechowywanie sprzętu) oraz Joanna NOWACKA (koordynator biegu). Jeśli chcielibyście włączyć się w organizację parkrun i spróbować jak on smakuje z nieco innej strony, zapraszamy serdecznie. Wolne role dostępne są zawsze pod linkiem: https://www.parkrun.pl/kalisz/harmonogramwolontariuszy/.

To co? Mała czarna czy może duża biała? Tak, tak… jesteśmy już w Cafe Calisia, gdzie przenosimy się zawsze na after parkrun. W przyjemnej atmosferze relaksu wprowadzamy tu wyniki (możecie je już sprawdzić tu: https://www.parkrun.pl/kalisz/rezultaty/weeklyresults/?runSeqNumber=154), przygotowujemy relację foto, sortujemy tokeny i…. ach po prostu przyjdźcie tu następnym razem z nami, to sami zobaczycie ;)

A już za tydzień zobaczymy się na pierwszym wakacyjnym parkrun. To świetna okazja, zresztą jak każda inna, aby do nas dołączyć. Pssst… można też zupełnie bez żadnej okazji… ;)

Raport dostępny jest również:tutaj

Do zobaczenia!

Autor notatki: Asia Nowacka