#156 parkrun Kalisz

Dzisiejsza edycja pokazała, że parkrun jest całkowicie dla każdego. U nas jest miejsce zarówno dla osób, które podchodzą do tego bardzo profesjonalnie, jak również dla tych, którzy biegają tylko amatorsko. Jeżeli chodzi o profesjonalne podejście do tematu, to odwiedził nas ponownie 7 - krotny złoty medalista mistrzostw Polski oraz olimpijczyk z Rio de Janeiro, jak również rekordzista naszej trasy, który jest również rekordem parkrun Polska - Artur Kozłowski. Co prawda nie udało się dziś pobić poprzedniego rekordu, ale prędkość była iście zawrotna, a rezultat naprawdę imponujący, bo wyniósł 14:50. Pamiętajcie jednak, że nie czas jest tu najważniejszy. Ważne, żeby każdy coś znalazł dla siebie i poprzez sukcesywne treningi mógł pokonać własne ograniczenia i słabości.

Przed startem odśpiewaliśmy naszej koleżance Anecie Kaźmierczak 100 lat z okazji urodzin, która odwdzięczyła się nam pysznym ciastem. Anetko, jeszcze raz wszystkiego najlepszego! O kalorie dla uczestników zadbała również Agnieszka Andrzejewska, która piecze dla nas, bo lubi, tak bez okazji. Aga, również bardzo dziękujemy!

Jak co tydzień przeprowadziliśmy odprawę i uwieczniliśmy na zdjęciu grupowym naszych uczestników. A było co uwieczniać, ponieważ dziś przybyły do nas 94 osoby, które postanowiły pobiec, potruchtać lub po prostu pospacerować. Wśród nich znalazło się 3 debiutantów. Szczegółowe rezultaty Waszych zmagań dostępne są tu: https://www.parkrun.pl/kalisz/rezultaty/weeklyresults/?runSeqNumber=156.

I pobiegli!!! A my cóż, już przygotowywaliśmy się na ich powitanie na mecie. Dziś o Wasze bezpieczeństwo i komfort, pomiar czasu oraz identyfikację uczestników dbali:

Aneta Kaźmierczak – stoper

Mieczysław Nowacki – tokeny

Marzena Bajer – skaner

Sebastian Jarczewski – zamykający stawkę

Agnieszka i Wojciech Kos – woda

Agnieszka Andrzejewska – foto

Małgorzata Nowacka – sortowanie tokenów

Marcin Andrzejewski – wprowadzanie wyników

Joanna Nowacka – przechowywanie sprzętu

Artur Nowacki – koordynator biegu

Jeśli chcielibyście również włączyć się aktywnie w wolontariat, to bardzo Was do tego zachęcamy. A jeśli chcecie sprawdzić jaka rola jest jeszcze wolna i czeka na Was, to możecie to zrobić na : https://www.parkrun.pl/kalisz/harmonogramwolontariuszy/.

A po zakończeniu standardowo już spotkaliśmy się przy pysznej kawie, cieście oraz przepysznym śniadaniu w Cafe Calisia, gdzie wprowadziliśmy wyniki, skadrowaliśmy zdjęcia i podsumowaliśmy wszystkie wydarzenia z dziś.

Smutno Wam, że to już koniec? Nic się nie martwcie, bo spotykamy się już za tydzień. Mamy nadzieję, że przyprowadzicie swoich znajomych lub rodzinę.

Do zobaczenia jak zwykle o 9:00.

Raport dostępny jest również:tutaj

Autor Notatki : Artur Nowacki