#157 parkrun Kalisz

Sezon ogórkowy czas zacząć! Ale zaraz, zaraz… na szczęście nie dotyczy to parkrun :) U nas nie ma żadnej przerwy, spotykamy się w każdą sobotę, już w 67 lokalizacjach w całej Polsce i w ponad 2.000 na całym świecie. Łącznie aż w 21 krajach! Planując swój urlop rozejrzyjcie się po parkrunnowej mapie świata i sprawdźcie, czy przypadkiem w okolicy, w której zaplanowaliście swój wypoczynek, nie napotkacie na naszą społeczność. Z tego co wiemy, część z Was robi dokładnie odwrotnie. Zanim zaplanuje swój wyjazd sprawdza, czy w wymarzonym miejscu na wakacje odbywa się parkrun. To zapaleni turyści parkrunnowi, którzy „zaliczając” kolejne lokalizacje systematycznie powiększają swoją kolekcję przemierzonych pięciokilometrowych tras. Bo przecież jest sobota, jest parkrun!

Nie inaczej było i dziś. Tuż przed dziewiątą, na skrzyżowaniu Wału Matejki i ulicy Sportowej, pojawiło się 80 uczestników. Jeden z nich zrobił to pierwszy raz w życiu, mamy nadzieję, nie ostatni. Powitało nas lekko zachmurzone niebo i niezbyt wysoka, jak na lato, temperatura. W towarzystwie lekkiego wiaterku wszystkim z przyjemnością udało się pokonać cały dystans naszej urokliwej ścieżki nad Prosną. Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: https://www.parkrun.pl/kalisz/rezultaty/weeklyresults/?runSeqNumber=157

Czas i zaangażowanie się poprzez danie swojej osoby innym jest dziś na wagę złota. Mimo wszystko, ludzie często jednak potrafią być uczynni, wielkoduszni i hojni. Wiemy o tym najlepiej, bo stale tego doświadczamy. Bycie pomocnym i dobrym to jednak nie cecha. To umiejętność, którą się nabywa. Gdy już się tego dokona można poczuć w sobie wyjątkową moc. Znacie ten typ ludzi? Na pewno znacie… Dziś siebie podarowali nam: Mieczysław NOWACKI (stoper), Małgorzata NOWACKA (pozycje na mecie), Agnieszka KOS (skaner), Marek ZASIADŁY (zamykający stawkę), Agnieszka ANDRZEJEWSKA (foto), Aneta KAŹMIERCZAK i Małgorzata RYBCZYŃSKA (woda), Edyta MARCINIAK (sortowanie tokenów), Artur NOWACKI (przechowywanie sprzętu) oraz Joanna NOWACKA (koordynator biegu). Dziękujemy Wam po stokroć!

Odkryjcie w sobie radość bezinteresownego dzielenia się sobą, bo to naprawdę ogromna wartość. Zaryzykujcie odrobinę swojego wolnego czasu i dobrej woli… sprawdźcie harmonogram wolontariuszy na kolejne edycje parkrun (dostępny tu: https://www.parkrun.pl/kalisz/harmonogramwolontariuszy/), wybierzcie odpowiadającą Wam rolę i zgłoście się już dziś!

W miłym towarzystwie czas płynie nieubłaganie szybko. Dlatego co sobotę, spotykając się w Cafe Calisia, przedłużamy sobie nieco nasze poranne spotkania znad Prosny. I wiecie co? Bardzo, ale to bardzo, to lubimy! A Wy dzięki temu możecie cieszyć się wynikami swoich zmagań niemal natychmiast po ich ukończeniu oraz przeglądać urocze fotki wrzucone na fb, które zawsze są o czymś ;) A może macie ochotę do nas dołączyć? Zapraszamy serdecznie! Nie zamykajcie się jak ogórki w słoiku…

Za to tak, jak ogórki zamyka się w słoiku, można spróbować w słoiku zamknąć… lato! Nie wiemy, czy lato lubi być zamykane, ale otwierane zimą może swoją wonią przywołać ciepłe, piękne, letnie wspomnienia. Może warto więc spróbować…?

Do odkręcenia zimą! ;)

A do zobaczenia już za tydzień, na naszych trzecich urodzinach! Koniecznie zaproście rodzinę, znajomych, sąsiadów i wspólnie uczcijmy to święto :)

Raport dostępny jest również:tutaj

Autor notatki: Asia Nowacka