#158 urodzinowy parkrun Kalisz

Dzisiejsza edycja parkrun była dla nas wyjątkowa pod wieloma względami, a to po części za sprawą naszej 3 rocznicy. Wiele osób przyczyniło się do tego, żeby ten poranek był cudowny i pełen niesamowitych wrażeń oraz żeby każdy mógł skosztować odrobinę wypieków, słodkości i pysznego, soczystego arbuza, które przygotowali dla nas: Kinga Ptak, Tadeusz Tomeczek, Weronika Wodiczko oraz Joanna Nowacka. Dziękujemy!

Mieliśmy również jubileusze, które zostały zaplanowane zapewne z premedytacją właśnie na dziś ;) Mariusz Mazurczak i Joanna Nowacka uczestniczyli w naszym spotkaniu po raz pięćdziesiąty, za co dostali okazjonalne dyplomy. Już wkrótce będą mogli zamówić swoje wyczekiwane koszulki w kolorze czerwonym, z dumną pięćdziesiątką na plecach. Gratulujemy i życzymy kolejnych kilometrów w nogach. Ponadto zaśpiewaliśmy 100 lat Kubie Wieczorkowi, który obchodził dzisiaj swoje urodziny. Kuba, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu dostaliśmy przepiękny prezent od naszej cudownej Grupy Misz-Masz, w postaci przeuroczego słonika w kolorze różowym, który jak wiadomo jest kolorem pełnym optymizmu i pozytywnego nastawienia do otaczającego nas świata. A takiej niezrównanej energii, spontaniczności i radości z małych, codziennych rzeczy, możemy uczyć się właśnie od naszych Przyjaciół. Bardzo im za to jesteśmy wdzięczni i niezwykle cieszymy się, że spędzają z nami niemal każdy sobotni poranek. Kochani, jesteście wspaniali!

Cudowne jest to, że mimo okresu wakacyjnego postanowiliście przyjść i świetnie się z nami bawić, a aktywnie brało udział w tej edycji aż 126 osób, z czego 8 było u nas po raz pierwszy. Odwiedził nas także jeden gość z parkrun Poznań. Pełne wyniki tutaj: https://www.parkrun.pl/kalisz/rezultaty/weeklyresults/?runSeqNumber=158

Oj, działo się dziś na ścieżce! Było wesoło i kolorowo :)

Oprócz tych uczestników, którzy ochoczo pobiegli, przetruchtali lub po prostu przeszli dystans 5 km, mieliśmy również naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy powodują to, że wszystko może się w ogóle odbyć. A byli dziś nimi:

Jakub Matuszczak – stoper

Mieczysław Nowacki – tokeny

Marzena Bajer – skaner

Aneta Kaźmierczak – zamykający stawkę

Agnieszka Andrzejewska – foto

Aldona Maciejewska, Magdalena Ziółkowska – woda

Marcin Andrzejewski – wprowadzanie wyników

Ireneusz Marciniak – sortowanie tokenów

Joanna Nowacka – przechowywanie sprzętu

Artur Nowacki – koordynator biegu

Jeżeli też chcielibyście przybrać jedną z kolorowych kamizelek zachęcamy do zajrzenia do naszego harmonogramu wolontariuszy, który dostępny jest zawsze tu: https://www.parkrun.pl/kalisz/harmonogramwolontariuszy/ i wybrania sobie jednej z wielu dostępnych tam ról. Satysfakcja gwarantowana!

Po zakończeniu aktywnej części naszego spotkania, jak co tydzień udaliśmy się do naszej ulubionej kawiarni Cafe Calisia, gdzie wprowadziliśmy wyniki, posortowaliśmy tokeny, przygotowaliśmy zdjęcia do umieszczenia na naszym profilu na facebooku, racząc się przy tym pyszną kawą lub innymi napojami. Zwykle też tu sobie dogadzamy, kosztując niezwykle smaczne potrawy i desery. Dziś jednak dodatkowo czekała na nas fantastyczna niespodzianka… Od zespołu Cafe Calisia otrzymaliśmy słodki, niesamowicie efektowny i pyszny, podarunek. Ech! Żałujcie, że Was tu z nami nie było, wszystko zniknęło w mgnieniu oka. Jeszcze raz bardzo, ale to bardzo dziękujemy! To było przemiłe!

Podsumowując… to był bardzo udany poranek… choć jesteśmy wciąż w biegu – właściwie dosłownie ;) - rocznica dała nam okazję do chwili refleksji. Czas szybko mija i to tylko od nas zależy, jak i z kim go spędzamy, czym karmimy nasze umysły i jak dbamy o nasze zdrowie. Jesteśmy przekonani, że regularna aktywność fizyczna czyni nas zdrowszymi i szczęśliwszymi. Bo przecież gdzie znaleźć tyle buzujących w powietrzu endorfin, jeśli nie na parkrun…?

Dziękujemy Wam za te trzy lata, to dla nas niesamowita frajda!

Do zobaczenia już za tydzień, w czwartym roku istnienia parkrun Kalisz :) Niech się dzieje dalej i dalej!

Raport dostępny jest również:tutaj

Autor notatki: Artur Nowacki