#161 parkrun Kalisz

Leniwie czy aktywnie? Nad wodą czy na lądzie? Samemu, w parze czy grupą? Jest wiele sposobów na spędzenie zwykle długo wyczekiwanego urlopu. Bez względu na to, jaki jest Wasz wymarzony sposób na wakacje, wygląda na to, że jedno łączy nas wszystkich… Tak, tak! To oczywiście parkrun :) Hm… tak się jeszcze zastanawiamy… a jak Wam się wstaje rano? Niezależnie od tego, czy poranne cosobotnie wstawanie urasta do rangi wspinaczki na Mount Everest, czy też wyskakujecie z łóżka radośni niczym skowronki, cieszymy się niezwykle, że wciąż tak licznie nas odwiedzacie. I tak dzisiejsze słoneczne spotkanie na ścieżce wzdłuż Prosny połączyło 86 uczestników. Dla 2 z nich to było pierwsze 5 km przebyte w tej formie. Odwiedzili nas też goście z parkrun Łódź i Wielkiej Brytanii. Jak widać, turystyka parkrunnowa latem kwitnie. Nowicjusze i goście wyglądali na zadowolonych, więc chyba się im podobało!

Z pewnością podobało się dziś naszym Jubilatkom. A były nimi Daria Pawlak, która świętowała swój 50. bieg i jednocześnie 25. wolontariat oraz Weronika Wodiczko, która jako druga kobieta w naszej lokalizacji dołączyła do zacnego klubu 100. Obydwie Panie otrzymały pamiątkowe dyplomy i mnóstwo oklasków, w zamian odwdzięczając się małym Conieco. Własnymi wypiekami na mecie częstowała też Gabrysia Trzepacz. Na szczęście nikt nie utknął w króliczej norze ;) Weroniko, Dario, jeszcze raz gratulujemy Wam bardzo serdecznie. Już wkrótce na Waszych profilach pojawią się linki do zamówienia upragnionych koszulek.

Czymś, co bez wątpienia łączy, dając przy tym całą rzeszę pozytywnych emocji i wrażeń, jest wolontariat. Pamiętajcie, że jest on traktowany na równi z aktywnym udziałem w parkrun. Na ten właśnie rodzaj uczestnictwa zdecydowali się dziś: Artur KAŹMIERCZAK (stoper), Mieczysław NOWACKI (tokeny), Jadwiga TRZEPACZ (pomoc przy wręczaniu tokenów), Marzena BAJER (skaner), Aneta KAŹMIERCZAK (zamykający stawkę), Agnieszka ANDRZEJEWSKA (foto), Daria PAWLAK i Rafał SOBCZAK (woda), Joanna SYNKOWSKA (sortowanie tokenów), Marcin ANDRZEJEWSKI (wprowadzanie wyników), Michał POŚPIECH (przechowywanie sprzętu) oraz Joanna NOWACKA (koordynator biegu). Dziękujemy Wam serdecznie za to, że niczym klej spajacie wszystko, aby stanowiło tak świetnie działającą całość. Jeśli ktoś z Was też chciałby stać się na moment takim trybikiem, dzięki któremu kręci się nasz mały parkrunnowy świat, zapraszamy do zapisów. Aktualny harmonogram wolontariuszy dostępny jest na stronie: https://www.parkrun.pl/kalisz/harmonogramwolontariuszy/.

A kawa? Czyż kawa nie łączy? Jest synonimem wspólnie spędzonego czasu. Jest czymś więcej niż tylko napojem. Kawa niewątpliwie najlepiej smakuje w grupie, to przy niej często przychodzą nam najlepsze pomysły. I tak sporą grupą spotkaliśmy się tym razem w gościnnych progach u Anety i Artura Kaźmierczaków. Wprowadziliśmy tu wyniki (możecie je już sprawdzić klikając w link: https://www.parkrun.pl/kalisz/rezultaty/weeklyresults/?runSeqNumber=161), ułożyliśmy tokeny i zamieściliśmy fotograficzną pamiątkę na fb. Było tu dziś wyjątkowo gwarno i jak zawsze bardzo wesoło. Serdecznie dziękujemy Gospodarzom za gościnę i smaczny poczęstunek.

Na koniec zostawiamy taką myśl… Szukajmy tego, co nas łączy. Zostawmy to, co nas dzieli…

Raport dostępny jest również : tutaj

Do zobaczenia za tydzień!

Autor notatki: Asia Nowacka