parkrun Katowice is cancelled on 11 April 2020: COVID-19 (Coronavirus)

Zapraszamy na noworoczną edycję parkrun Katowice

Po raz drugi w historii naszej inicjatywy w Katowicach, mamy przyjemność zaprosić was i bliskie wam osoby na specjalną edycję noworoczną. W tym dniu jest możliwość zdobycia dwóch parkrunów jednego dnia, tak na dobry początek roku :)

Zapraszamy was zatem na specjalne edycje noworoczne w pobliżu, które odbędą się:

parkrun Chrzanów: 1 stycznia 2020, godzina 8:30
parkrun Katowice: 1 stycznia 2020, godzina 10:30

Godziny rozpoczęcia spotkań są tak dobrane, aby każdy mógł skorzystać z możliwości udziału w obu lokalizacjach tego dnia. Liczymy na waszą liczną obecność i wspólne aktywne rozpoczęcie Nowego Roku!

 

90. parkrun Katowice

90 spotkań za nami, a w tym czasie dołączyło do nas 812 uczestników, którzy wspólnymi siłami przebyli 18 810 km! Oznacza to, że na swojej drodze minęliśmy nie tylko Australię, ale i Nową Zelandię...co tu dużo mówić, niedługo i równika nam braknie, tak bardzo się rozbiegaliście!

Początek lutego zmotywował czterech nowych uczestników, którzy spędzili z nami sobotni poranek. Witamy Magdę, Mateusza, Bartka i Sebastiana! Miło było was poznać i mamy nadzieję, że sobotni parkrun zapisze się w waszym kalendarzu na stałe

Park jeszcze oszroniony, w przeciwieństwie do waszej formy, która kwitnie aż miło patrzeć! 12 uczestników dzięki systematycznej sobotniej aktywności poprawiło swoje wyniki życiowe. Gratulacje dla Agnieszki, Ani, Ireny, Agnieszki, Pawła, Czesława, Patryka, Krzysztofa, Marka, Dariusza, Piotrka i Pawła. Już wiemy, kto stopił ten lód na trasie, oby tak dalej!

Na mecie po raz kolejny nie zabrakło małego co nieco - na uczestników czekała herbata malinowa , kawa z mlekiem, ciastka maślane, pierniczki, słynne wafelki przekładane od Rafała, a także krówki od Mateusza. Czasami zastanawiamy się, czy to nasz poczęstunek sprawia, że wstajecie rano i szybko biegniecie do mety ;)

Wszyscy tworzymy parkrun - jedni przemierzają trasę, inni pomagają zorganizować pomiar czasu, ustawienie trasy, zdjęcia czy też w inny sposób dbają, by uczestnicy mieli wszystko, czego im potrzeba. Dziękujemy wam za to, że po raz kolejny mogliśmy spotkać się na pięciu kilometrach po parku. Dzisiejsze spotkanie pomogli zorganizować:

koordynator biegu: Artur Rosiński
pomiar czasu: Anna Stachurska
skanowanie uczestników: Artur Rosiński
pozycje na mecie: Joanna Szajbel
oznaczenie trasy: Przemysław Gonera, Joanna Szajbel
zdjęcia: Sonia Słupianek
przechowywanie i dostarczenie sprzętu: Przemysław Gonera, Agnieszka Pałyga, Anna Stachurska, Joanna Szajbel, Rafał Mykała
catering: Anna Stachurska, Rafał Mykała, Mateusz Banaś
zamykający stawkę: Rafał Mykała (najlepiej zabezpieczona trasa biegu pokonana aż 4-krotnie!)

Łącznie 8 osób pomogło w organizacji spotkania, dziękujemy! Jeśli chcesz dołączyć do grona wolontariuszy, zapraszamy! Wystarczy zgłosić się na naszym profilu na facebooku lub napisać maila na adres katowicebiuro@parkrun.com.

Pierwsze uczestniczki na mecie:
Agnieszka Winkler 23:15 [PB]
Bernadetta Sarat 25:08 [prosto z Holandii]
Anna Gogolin 25:42

Pierwsi uczestnicy na mecie:
Tomasz Iwanyszyn 19:48 [50 bieg parkrun - gratulacje!]
Paweł Pierzchalski 19:54 [PB]
Krzysztof Duda 20:13

Najlepsze współczynniki procentowe uzyskali:
Krzysztof Duda 68,51%
Tomasz Iwanyszyn 66,58%
Paweł Pierzchalski 64,99%

Cieszymy się, że nasze spotkania rosną w siłę i jest nas coraz więcej. Zaproś więc swoich znajomych, bliskich, sąsiadów i pokaż jak fajnie można spędzać sobotnie poranki!  Widzimy się już za tydzień na Bieg Walentynkowy - 91. parkrun Katowice! ♥♥♥

 

89. parkrun Katowice

Styczeń powoli mija, ale zanim to nastąpi, kilka słów o dzisiejszym spotkaniu. Mimo szaro-burej pogody 44 osoby wyszły z domu, by aktywnie rozpocząć weekend. Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, dlatego tym bardziej dziękujemy naszym debiutantom, którzy dołączyli dziś do naszej parkrunowej rodziny. Witamy Dorotę, Olę, Łukasza, Rafała i Marka. Cieszymy się, że byliście z nami!

Trasa, mimo lekkiej odwilży, dalej była pokryta lodem. Poślizg sprzyjał czterem naszym uczestnikom. Od dziś nowymi osobistymi rekordami cieszą się Tomek, Paweł, Czesław i Marcin! Gratulujemy wam i życzymy wielu sukcesów na swojej biegowej ścieżce.

W parkrunie można biegać, truchtać, a także chodzić o kijkach. Cieszymy się, że dziś na naszej trasie grupa kijkowa nieco się rozrosła. Od początku do końca niemal krok w krok maszerowali naszą trasą Rafał, Maciek i pan Edward, który dziś był u nas po raz 25. Mamy nadzieję, że dzięki wam kolejne maszerujące osoby odważą się dołączyć do nas, bo parkrun jest dla każdego.

Wolontariuszy było dziś tylu, że część funkcji odbywała się w formie sztafety. Cieszymy się, że tak chętnie pomagacie nam w organizacji spotkań - oby tak dalej! Dzisiejsze spotkanie zorganizowali:

koordynator biegu: Anna Stachurska
pomiar czasu: Piotr Rzepka, Przemek Gonera
skanowanie uczestników: Ewelina Puchała
pozycje na mecie: Anna Stachurska
sortowanie tokenów: Tomasz Daniłowski
oznaczenie trasy: Tomasz Daniłowski, Przemysław Gonera, Artur Rosiński, Dawid Piechoczek
zdjęcia: Olimpia Gogolin, Tomasz Pietrzyk
przechowywanie i dostarczenie sprzętu: Przemysław Gonera, Agnieszka Pałyga, Anna Stachurska
catering: Anna Stachurska, Kasia Bzdyk
zamykający stawkę: Edward Zobek

Łącznie 12 osób czuwało, aby nikomu niczego nie brakowało, a już na pewno nie dobrego humoru. Jeśli chcesz dołączyć do grona wolontariuszy, zapraszamy! Wystarczy zgłosić się na naszym profilu na facebooku lub napisać maila na adres katowicebiuro@parkrun.com.

Pierwsze uczestniczki na mecie:

1. Natalia Gracz 21:02
2. Katarzyna Bzdyk 23:21
3. Agnieszka Winkler 23:29

Pierwsi uczestnicy na mecie:

1. Tomasz Iwanyszyn 18:30 [PB]
2. Artur Rosiński 18:30
3. Marcin Szmukier 20:07

Najlepsze współczynniki procentowe uzyskali:
1.Tomasz Iwanyszyn 71,26%
2. Natalia Gracz 70,36%
3. Artur Rosiński 69,73%

Kolejne sobotnie spotkanie za nami. Wypoczywajcie, nabierajcie sił, bo widzimy się niebawem na okrągłym 90. parkrun Katowice. Do zobaczenia!

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2

 
 

#42 parkrun Katowice

⇐ Nowsze wiadomości