#40 parkrun Katowice

Jak mówi klasyk "jak jest zima to musi być zimno", więc mróz ponownie dał się we znaki. -10 stopni, chłodny wiatr i ślisko na trasie - z takimi warunkami zmierzyło się dziś 33 uczestników, w tym 5 nowych i aż 9 wolontariuszy. Na szczęście na wszystkich na mecie czekała gorąca herbata przygotowana przez Oliwię  :)

Z okazji zbliżających się walentynek przygotowaliśmy dla wszystkich wejściówki na siłownię Fitness Academy Silesia Star oraz dla czterech par zaproszenia do bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia oraz Fanaberia Tea garden. Każda para miała balon z karteczką i numerem. Mamy przyjemność ogłosić, że szczęśliwe numery to: 4, 9, 8, 5. Pozostałym parom dziękujemy za udział i życzymy wielu wspólnych biegów  :)

Wolontariusze, bo bez nich żaden bieg nie mógłby się odbyć, stanęli na wysokości zadania po raz kolejny. Dziękuję Przemkowi, który oznaczał trasę, mierzył czas oraz przyniósł flagi, Oliwii i Kubie, którzy skanowali uczestników i zapewnili gorącą herbatę, Iwonie, która nalewała dla was herbatę na mecie, Pawłowi, który zabezpieczał trasę, Olimpii, która robiła wam zdjęcia w trakcie biegu, Maćkowi i Dominice, którzy wydawali wam tokeny oraz Ani, która poprowadziła bieg. Dodatkowe podziękowania dla Asi za kubki do herbaty, Bernadetty i Tomka, którzy nakręcili kolejne ujęcia do filmu z parkrun Katowice oraz ekipy Bieg im. Janusza Sidły, która towarzyszyła nam podczas biegu.

Pierwsze uczestniczki Biegu Walentynkowego:

1. Michalina Mendecka 20:19 (3 miejsce open, brawo!)
2. Katarzyna Bzdyk 23:40
3. Bernadetta Sarat 26:42

Pierwsi uczestnicy Biegu Walentynkowego:

1. Maciej Zięcina 19:10
2. Tomasz Iwanyszyn 20:02
3. Krystian Kaczmarski 21:14 (nowy rekord życiowy!)

Najlepsze współczynniki uzyskali:

1. Michalina Mendecka 72,85%
2. Maciej Zięcina 70,70 %
3. Monika Wilczek 66,97 %

Dziękuję za udział w dzisiejszym biegu i zapraszam co sobotę do parku na wspólne bieganie!  :)