#41 parkrun Katowice

Po raz pierwszy stanęliśmy przed dylematem, czy bieg powinien się odbyć z powodu bardzo śliskiej nawierzchni. Wspólnie jednak podjęliśmy decyzję, że biegniemy, ale bardzo ostrożnie. Wszyscy uczestnicy wzięli sobie ostrzeżenia do serca i równo 40 osób dotarło do mety.

W biegu wzięło udział 38 biegaczy i 2 osoby o kijkach - jak widać trasę można ukończyć na wiele sposobów. Witamy w naszym gronie 5 nowych uczestników - Monikę, Seweryna, Edwarda, Andrzeja i Marcina. Dodatkowo, mimo trudnych warunków na trasie, 3 osoby poprawiły swoje rekordy życiowe. Gratulacje dla Michaliny, Mikołaja i Grzegorza. Dziękujemy wam za przybycie i zapraszamy co tydzień o tej samej porze do Parku Kościuszki!  :)

Podczas biegu pomagało 6 wolontariuszy. Dziękujemy Przemkowi za poprowadzenie biegu oraz dostarczenie flag, Pawłowi za pomiar czasu, Arturowi za oznaczenie i zabezpieczenie trasy, Iwonie za wydawanie tokenów, Kubie za skanowanie uczestników oraz Olimpii za zdjęcia z biegu. Dodatkowo Asia zapewniła nam pyszną herbatę z cytryną dla wszystkich. Pamiętajcie, że każdy uczestnik może zostać wolontariuszem, więc jeśli chcecie razem z nami zorganizować bieg - czekamy na zgłoszenia na profilu lub na mailu katowicebiuro@parkrun.pl

Pierwsze uczestniczki na mecie:

1. Michalina Mendecka 19:43 (również pierwsza OPEN!)
2. Aleksandra Jachimczyk 21:41
3. Katarzyna Malejka 23:27

Pierwsi uczestnicy na mecie:

1. Tomasz Iwanyszyn 19:57
2. Rafał Mykała 20:11
3. Piotr Rzepka 20:29

Najlepsze współczynniki osiągnęli:

1. Michalina Mendecka 75,06 %
2. Rafał Mykała 69,29%
3. Aleksandra Jachimczyk 68,56 %

Jeszcze raz dziękujemy za udział w dzisiejszym biegu i zapraszamy za tydzień na 42. parkrun Katowice!  :)