89. parkrun Katowice

Styczeń powoli mija, ale zanim to nastąpi, kilka słów o dzisiejszym spotkaniu. Mimo szaro-burej pogody 44 osoby wyszły z domu, by aktywnie rozpocząć weekend. Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, dlatego tym bardziej dziękujemy naszym debiutantom, którzy dołączyli dziś do naszej parkrunowej rodziny. Witamy Dorotę, Olę, Łukasza, Rafała i Marka. Cieszymy się, że byliście z nami!

Trasa, mimo lekkiej odwilży, dalej była pokryta lodem. Poślizg sprzyjał czterem naszym uczestnikom. Od dziś nowymi osobistymi rekordami cieszą się Tomek, Paweł, Czesław i Marcin! Gratulujemy wam i życzymy wielu sukcesów na swojej biegowej ścieżce.

W parkrunie można biegać, truchtać, a także chodzić o kijkach. Cieszymy się, że dziś na naszej trasie grupa kijkowa nieco się rozrosła. Od początku do końca niemal krok w krok maszerowali naszą trasą Rafał, Maciek i pan Edward, który dziś był u nas po raz 25. Mamy nadzieję, że dzięki wam kolejne maszerujące osoby odważą się dołączyć do nas, bo parkrun jest dla każdego.

Wolontariuszy było dziś tylu, że część funkcji odbywała się w formie sztafety. Cieszymy się, że tak chętnie pomagacie nam w organizacji spotkań - oby tak dalej! Dzisiejsze spotkanie zorganizowali:

koordynator biegu: Anna Stachurska
pomiar czasu: Piotr Rzepka, Przemek Gonera
skanowanie uczestników: Ewelina Puchała
pozycje na mecie: Anna Stachurska
sortowanie tokenów: Tomasz Daniłowski
oznaczenie trasy: Tomasz Daniłowski, Przemysław Gonera, Artur Rosiński, Dawid Piechoczek
zdjęcia: Olimpia Gogolin, Tomasz Pietrzyk
przechowywanie i dostarczenie sprzętu: Przemysław Gonera, Agnieszka Pałyga, Anna Stachurska
catering: Anna Stachurska, Kasia Bzdyk
zamykający stawkę: Edward Zobek

Łącznie 12 osób czuwało, aby nikomu niczego nie brakowało, a już na pewno nie dobrego humoru. Jeśli chcesz dołączyć do grona wolontariuszy, zapraszamy! Wystarczy zgłosić się na naszym profilu na facebooku lub napisać maila na adres katowicebiuro@parkrun.com.

Pierwsze uczestniczki na mecie:

1. Natalia Gracz 21:02
2. Katarzyna Bzdyk 23:21
3. Agnieszka Winkler 23:29

Pierwsi uczestnicy na mecie:

1. Tomasz Iwanyszyn 18:30 [PB]
2. Artur Rosiński 18:30
3. Marcin Szmukier 20:07

Najlepsze współczynniki procentowe uzyskali:
1.Tomasz Iwanyszyn 71,26%
2. Natalia Gracz 70,36%
3. Artur Rosiński 69,73%

Kolejne sobotnie spotkanie za nami. Wypoczywajcie, nabierajcie sił, bo widzimy się niebawem na okrągłym 90. parkrun Katowice. Do zobaczenia!

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2